Ogłoszenia Parafialne

14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele.

 

 1. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 5.30 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza Św. za parafian, po niej Droga Krzyżowa na wałach. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będą podstawione autokary przy ul. Św. Barbary, którymi będzie można wrócić do Mstowa.

 

 1. Msza Święta z racji Dożynek zostanie odprawiona w niedzielę 21 sierpnia o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Mstowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem i wpłacane na konto parafii. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1050 zł. W tej sumie jest m.in. ofiara rodziny z Zawady (500 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy 2520 zł. W tej kwocie jest m.in.: ofiara zebrana w związku z budową ołtarza na Boże Ciało wśród mieszkańców Zawady (1820 zł) i ofiara osoby z Mstowa (500 zł). Wszystkich parafian i osoby dla których ważne jest ratowanie dziedzictwa narodowego prosimy o wsparcie finansowe by móc kontynuować prace przy remoncie elewacji naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mariettę Bekus z Mstowa (34 lata), Janinę Oberską z Kłobukowic (68 lat) i Włodzimierza Kałę ze Srocka (59 lat). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

24.07.2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20 – 18.00.

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa:

- dziś po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00

- jutro po Mszy Świętej o 18.00. 

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym roku przypada 22 rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do Jej uczczenia:

- w sobotę 30 lipca o godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja ze świecami z kopią obrazu przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

- w niedzielę 31 lipca:

+ o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele z kopią obrazu

+ o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

 1. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2022 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej. Więcej informacji na stronie www.17-ka.org.pl.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisławę Jagodę z Siedlca (88 lat). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

12.06.2022

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Jutro w kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez wstawiennictwo św. Antoniego o Boże błog. dla mieszkańców Siedlca i Gąszczyka.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Msze w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, ok. 11.00 (po powrocie do kościoła procesji Eucharystycznej) i 16.00. Po Mszy o godz. 9.00 wyruszy z kościoła procesja z Najśw. Sakramentem w stronę Rynku w Mstowie. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkie dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych. Zachęcamy do licznego udziału w procesji która jest uwielbieniem Chrystusa pod postacią Chleba i publicznym wyznaniem wiary.

 

 1. Od czwartku przez kolejnych osiem dni obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem na placu przy kościele. Prosimy by nie zabrakło na niej panów niosących baldachim, ministrantów i dzieci sypiących kwiaty.

 

 1. Dziękujemy osobom które przyczyniły się do organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka na ogrodach klasztoru: Wójtowi i Gminie Mstów, komitetowi organizacyjnemu pod przewodnictwem Zbyszka Derdy, wolontariuszom, fundatorom nagród i fantów, darczyńcom, osobom które upiekły i ofiarowały ciasta.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zakup nowych dywanów do kościoła. Rodzicom młodzieży która przyjęła w tym roku bierzmowanie dziękujemy za zakup 2 ornatów.

Składamy podziękowania za troskę o nasz kościół.

W tym tygodniu zakończone zostały prace przy remoncie fragmentu muru otaczającego kościół i klasztor. Wójtowi i Gminie Mstów, ks. Janowi Brzozowskiemu CRL oraz wszystkim darczyńcom dziękujemy za środki finansowe na ten cel. Wiesławowi Bekusowi dziękujemy za koordynację działań które doprowadziły do zakończenia I etapu prowadzonych prac.

W maju na wkład własny by kontynuować prace przy elewacji kościoła zebrano 13060 zł. W tej kwocie znajdują się m.in.: taca z 2 niedzieli miesiąca (6370 zł), datki uzbierane na kiermaszu ciast (2140 zł), przelew na konto parafii od rodziny z Kłobukowic (1000 zł),  ofiary kopertowe od kilku rodzin z Jaskrowa w kwotach 700 zł, 600 zł, 500 zł i 400 zł.

W maju na renowację ołtarza Matki Bożej zebrano 1300 zł (w tej kwocie jest ofiara rodziny z Siedlca – 1000 zł).

Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wkład własny by móc kontynuować prace remontowe przy elewacji naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Bajora z Siedlca (82 lata). Wieczny odpoczynek…

05.06.2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Jana Juszko, michalitę duszpasterzującego na Białorusi, który dzieli się z nami słowem Bożym, a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku. Za hojność składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się:

  -w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00

  -w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W tym tygodniu kończy się okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy by osoby które od Środy Popielcowej nie przyjęły jeszcze Komunii Świętej skorzystały ze spowiedzi i to uczyniły. Do sakramentu pokuty można przystąpić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw o świętość duchowieństwa.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary składane do dużej skarbony będą przeznaczone na wkład własny konieczny by kontynuować remont elewacji kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. 11 czerwca (sobota) na błoniach jasnogórskich odbędzie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej. Do udziału w Kongresie zapraszamy dzieci komunijne (na ile to możliwe w swoich strojach), Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz schole. Zapraszamy też dzieci, które przeżywały swoją pierwszą Komunię św. podczas pandemii. W programie m.in.: Msza Święta, katecheza, Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, koncert Arki Noego oraz inne atrakcje. Z naszej parafii nie będzie zorganizowanego wyjazdu, zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa. Szczegóły na plakacie.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mirosławę Orlikowską z Mstowa (77 lata) i Gabriela Cygana z Jaskrowa (42 lata). Wieczny odpoczynek…

 


22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. W czwartek modlitwami ogarniajmy nasze mamy.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają w tym dniu na festyn organizowany w ogrodzie klasztornym. Od 12.00–18.00 dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np. dmuchańców, popcornu, waty cukrowej.

W związku z festynem prowadzimy zbiórkę przedmiotów na loterię a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 29 maja rano.

 

 1. W sobotę 4 czerwca na Polach Lednickich pod Gnieznem odbędzie się spotkanie młodych. Zachęcamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na stronie lednica2000.pl. Zgłoszenia do 24 maja w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu to 160 zł.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Jaskrowa pod opieką Bogusławy Wielgat

- mieszkańców Kłobukowic pod opieką Magdaleny Heręży

- mieszkańców Zawady pod opieką Jerzego Halaby

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

15.05.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.20-18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Nabożeństwa majowe:

- w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę 18 maja o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Osoby grające na instrumentach i śpiewające zapraszamy na próby scholii dziecięcej które odbywają się w soboty o godz. 10.00 w salce.

 

 1. Chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.

 

 1. Młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich 4 czerwca. Koszt to 160 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Rolnicy którzy chcą by kapłan przyjechał poświęcić ich pole mogą to zgłosić w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na kontynuację prac przy elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Zofię Purgal ze Srocka (81 lat) i Irenę Nieszporską z Mstowa (81 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodych mężczyzn którzy zastanawiają się nad swoją drogą życia i myślą o kapłaństwie zachęcamy do indywidualnej rozmowy na ten temat z księdzem np. podczas dyżuru w kancelarii parafialnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

 

 1. Spotkanie organizatorów i wolontariuszy festynu z okazji Dnia Dziecka w czwartek o godz. 19.00 w salce.

W związku z festynem obecnie prowadzimy zbiórkę przedmiotów na loterię a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 29 maja rano.

 

 1. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w najbliższy piątek o godz. 17.00.

 

 1. Największe spotkanie młodych chrześcijan w Polsce będzie miało miejsce w tym roku 4 czerwca na polach otaczających Jezioro Lednickie w Wielkopolsce. Zachęcamy młodzież naszej parafii aby wraz ze swymi przyjaciółmi (także z innych parafii) wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu gdzie będzie można dzielić się swoją obecnością, radością, wiarą. Więcej informacji na stronie lednica2000.pl. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu to 160 zł.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Jaskrowa pod opieką Bogusławy Wielgat

- mieszkańców Kłobukowic pod opieką Magdaleny Heręży

- mieszkańców Zawady pod opieką Jerzego Halaby

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła. Firmie TRANS BUD z Mstowa dziękujemy za prace wykonane na terenie ogrodu klasztornego. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na kontynuację prac przy elewacji mstowskiego kościoła. Wszystkich prosimy o wsparcie finansowe tej bardzo kosztownej renowacji.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Zygmunta Weżgowca z Wancerzowa (78 lat) i Irenę Zyzik z Mstowa (73 lata). Wieczny odpoczynek…

01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Rozpoczynamy maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą po Mszach Świętych w niedziele o godz. 16.00 a w dni powszednie o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00. Spotkanie osób chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego zaplanowanego na 29 maja odbędzie się o godz. 12.00 w salce.

 

 1. Informacje związane z uroczystością I Komunii Świętej:

Próby przed I Komunią Świętą:

 - Grupa I w środę o 16.00 i w czwartek o godz. 14.45

 - Grupa II w czwartek o godz. 16.15 i w piątek o godz. 15.00

Sprzątanie kościoła w czwartek o godz. 18.40

Nabożeństwo i I spowiedź:

- Grupa I w sobotę o godz. 9.00

- Grupa II w sobotę o godz. 11.00

 

 1. W najbliższy piątek:

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

- spotkanie zainteresowanych wyjazdem na spotkanie młodych na polach lednickich 4 czerwca o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

 1. W niedzielę 8 maja Msze Święte w kościele będą sprawowane:

- o godz. 7.00

- o godz. 9.00 (o bezpieczeństwo podczas służby dla strażaków z terenu naszej parafii)

- o godz. 10.30 (I Komunia Święta – grupa I)

- o godz. 12.30 (I Komunia Święta – grupa II)

- o godz. 16.00

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 15 maja o godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 5180 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: rodzina z Siedlca 1000 zł, rodzina z Jaskrowa 500 zł, rodzina z Siedlca 500 zł, rodzina z Mstowa 500 zł, rodzina z Cegielni 500 zł, osoby ze Srocka 300 zł, rodzina z Cegielni 300 zł. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 1860 zł (ofiary na ten cel złożyła m.in. rodzina z Siedlca – 1000 zł). W kwietniu na kwiaty do Bożego Grobu zebrano 630 zł (m.in.: OSP Mstów – 150 zł, OSP Kuchary – 100 zł, Kółko Różańcowe Męskie z Mstowa – 170 zł). Bóg zapłać!

Do klasztoru można przywozić fanty na loterię która będzie miała miejsce podczas festynu parafialnego.


24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia:

- podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji członków Grupy Miłosierdzia działającej w naszej parafii

- spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 29 maja odbędzie się w salce o godz. 12.00

- dziś w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00. Więcej informacji w gablocie i na stronie caritas.czest.pl.

 

 1. Jutro podczas Mszy Świętych będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

- Grupa I – poniedziałek godz. 16.00

- Grupa II – wtorek godz. 16.00

 

 1. Z racji oktawy wielkanocy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha w tym roku będziemy przeżywali w najbliższy wtorek. W tym dniu Msza Św. w intencji zmarłych spoczywających na mstowskim cmentarzu będzie odprawiona w kaplicy Św. Wojciecha o godz. 11.00.

 

 1. W środę o godz. 18.00 w naszym kościele będzie udzielany sakrament bierzmowania. Próba liturgii w poniedziałek o godz. 18.45. Nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków we wtorek o godz. 18.45.

 

 1. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju w sobotę o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Dziękujemy wszystkim którzy w Wielkim Poście włączyli się w akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na budowę Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży tworzonego przez Caritas.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Stanisławę Włodarz z Jaskrowa (91 lat), Mariana Dudka z Kuchar (84 lata) i Marię Purgal z Mstowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 


17.04.2022

Wielk 2022NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

W imieniu wspólnoty kanoników regularnych składam życzenia, aby w tegoroczne święta każdy z nas umiał w duchowej rozmowie podobnie jak święty Piotr powiedzieć szczerze Zmartwychwstałemu „Panie ty wiesz że Cię kocham” oraz usłyszał i przyjął słowa Chrystusa „pokój wam” których tak bardzo potrzebujemy. Radosnego Alleluja!

 

Dziękuję za wszelkie życzenia i przejawy życzliwości względem naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zaangażowali się w liturgię i wydarzenia które miały miejsce w naszej parafii. Dziękuję współbraciom, kapłanom, pracownikom świeckim plebanii, organistom, kościelnemu, lektorom, kantorom, ministrantom, rodzinie która ofiarowała kwiaty do kościoła, florystom, chórowi, scholii, fotografowi, harcerzom, strażakom, dzwonnikom i wszystkim którzy w tym czasie tworzyli z nami wspólnotę zgromadzoną na modlitwie. Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40 a w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

Grupa I – środa godz. 16.00

Grupa II – czwartek godz. 16.00

Obie grupy – piątek godz. 16.00

 

 1. Próba liturgii przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18.45.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00:

- konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. (w kościele)

- spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka (w salce).


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.