Ogłoszenia Parafialne

20.09.2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W poniedziałek święto św. Mateusza ewangelisty.

 

 1. W środę wspomnienie św. Pio – uroczysta Msza Św. na Przeprośnej Górce o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć ks. bpa Andrzeja Przybylskiego który podczas Mszy Św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Próby przed bierzmowaniem dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 oraz we wtorek o godz. 18.40. We wtorek wieczorem będzie również spowiedź kandydatów do bierzmowania i świadków.

 

 1. Spotkanie uczniów klas 7 rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę (27 września) po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 29 września do 6 października. Więcej informacji można uzyskać w kancelarii parafialnej.

 

 1. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na zakup opału do ogrzania kościoła. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zakup nowych gablot na ogłoszenia.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Bronisława Mazurkiewicza z Wancerzowa (88 lat) i Marię Gaudy z Kuchar (71 lat). Wieczny odpoczynek…

13.09.2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy czas udzielania dzieciom I Komunii Świętej. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na zakup opału do ogrzania kościoła. Dziękujemy za ofiarność na ten cel.
 3. Jutro przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy, aby otoczyć troską i przyozdobić krzyże przydrożne oraz te w naszym sąsiedztwie.
 4. Spotkanie Grupy Miłosierdzia, jutro, po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W piątek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, otoczmy tego dnia naszą modlitwą dzieci i młodzież w dniu ich patronalnego święta.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy przyjmą ten sakrament 24 września, w następną niedzielę, 20 września, po Mszy Świętej o godz. 11. Obecność obowiązkowa.
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela.
 8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask w nowym tygodniu, a dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich rodzicom doświadczenia miłości od Jezusa obecnego w Eucharystii.

 

Duszpasterze Parafii: Kanonicy Regularni Laterańscy


06.09.2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek święto Narodzenia NMP. O godz. 17.00 Msza Św. przy kapliczce na ul. Wolności w Mstowie.

 

 1. W przyszłą sobotę i niedzielę o godz. 11.00 kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii Św..

Próby dla grupy sobotniej we wtorek godz. 15.00 i w środę o godz. 16.15.

Próby dla grupy niedzielnej w poniedziałek o godz. 15.00 i w środę o godz. 15.00.

Nabożeństwo i spowiedź w czwartek o godz. 16.30.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła. W ostatnim miesiącu na renowację ołtarza Matki Bożej wpłynęło 6440 zł. Wśród ofiarodawców są m.in.: Rodzina z Jaskrowa (1000 zł), Kółko Różańcowe z Zawady (850 zł) Rodzina z Mstowa (600 zł) i Rodzina z Siedlca (500 zł). Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Bóg zapłać!

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzania kościoła (koszt opału to około 20 tysięcy złotych).

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp.: Ryszard Jezierski ze Srocka (63 lata) i Krystyna Szafert z Jaskrowa (82 lata). Wieczny odpoczynek…

 

 


30.08.2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 1 września o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie Katechetów w środę 2 września o godz. 19.00 w klasztorze.

 

 1. W piątek 4 września:
  • od godz. 8.00 odwiedziny chorych zgłoszonych w ostatnich miesiącach
  • spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się Roku Szkolnego od godz. 16.30
  • Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 17.00
  • spotkanie Ruchu Lednickiego o godz. 19.00 w salce

 

 1. W sobotę 5 września:
  • Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00
  • zbiórka ministrantów, lektorów i chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu o godz. 11.00 w kościele
  • konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 12-13 września. Koszt wyjazdu to 180 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za warzywa i owoce dostarczane do naszego klasztoru. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła.

 

 

 


23.08.2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy osobom które wzięły udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i przed Tron Czarnej Madonny zanieśli intencje całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu:
 • w poniedziałek święto św. Bartłomieja;
 • w środę uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 19.00 Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie;
 • w czwartek święto św. Moniki. O godz. 18.00 Msza Św. o nowe powołania do zakonu kanoniczego;
 • w piątek uroczystość św. Augustyna – prawodawcy zakonu kanoników regularnych i patrona mstowskiego kościoła. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji naszej wspólnoty zakonnej.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 12-13 września. Koszt wyjazdu to 180 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc mieszkańcom Bejrutu oraz potrzeby naszej parafii.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Barbarę Psiuk z Mstowa (71 lat) i Marcela Kokota z Latosówki (19 lat). Wieczny odpoczynek…                                    

16.08.2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś dzień solidarności z poszkodowanymi w wyniku wybuchu w Bejrucie. Po Mszach Św. zbiórka pieniężna.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza Święta dożynkowa.

 

 1. I Komunia Święta dzieci odbędzie się jeszcze 12 i 13 września na Mszach Św. o godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Na renowację ołtarza Matki Bożej Rodzina z Jaskrowa ofiarowała 1000 zł a Rodzina z Siedlca 500 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Zientala z Mstowa (91 lat). Wieczny odpoczynek…

09.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Z racji obowiązujących przepisów sanitarnych piesze pielgrzymki przechodzące przez teren naszej parafii będą miały inną organizację niż do tej pory (będzie w nich uczestniczyć mniejsza liczba osób, pielgrzymi nie będą korzystać z noclegów w domach i poczęstunków). Dotyczy to m.in. Pielgrzymki z Ostrowca Świętokrzyskiego, która wcześniej zatrzymywała się w Kucharach, Pielgrzymki Warszawskiej, która wcześniej nocowała w Mstowie i Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej, która w tym roku nie będzie nocować w Srocku.

 

 1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszym kościele. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja. W tym dniu nie będą sprawowane Msze Św. w Zawadzie i Srocku.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 6.00 wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W myśl obowiązujących przepisów sanitarnych uczestnicy powinni mieć osłonę ust i nosa a organizator posiadać listę z numerami telefonów do każdego pielgrzyma. Dlatego też osoby pragnące wziąć udział w pieszej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie tego do 12 sierpnia w zakrystii lub kancelarii. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.

 

 1. Uroczysta Msza Św. dożynkowa – dziękczynna za zbiory z ogrodów, pól i sadów będzie sprawowana w niedzielę 23 sierpnia o godz. 9.00. Prosimy aby mieszkańcy miejscowości wchodzących w skład naszej parafii przygotowali dary dożynkowe, które zostaną przyniesione w procesji do ołtarza.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

02.08.2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś można w kościołach parafialnych uzyskać odpust Porcjunkuli. Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. Przypominamy że w naszym kościele do poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00-18.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W pierwszy piątek od godz. 8.00 kapłani odwiedzą chorych i starszych parafian zgłoszonych w ostatnich miesiącach.

 

 1. Aby podtrzymać tradycję pieszych pielgrzymek z Mstowa na Jasną Górę 16 sierpnia wyruszy z naszego kościoła pielgrzymka przed oblicze Czarnej Madonny. W myśl obowiązujących przepisów sanitarnych uczestnicy powinni mieć osłonę ust i nosa a organizator posiadać listę z numerami telefonów do każdego pielgrzyma. Dlatego też osoby pragnące wziąć udział w pieszej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie tego do 12 sierpnia w zakrystii lub kancelarii. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.

 

 1. W lipcu z tacy i ofiar indywidualnych na renowację ołtarza Matki Bożej zebrano 8650 zł. Ofiary kopertowe na ten cel złożyli m.in.: mieszkańcy Cegielni (500 zł), rodzina z Siedlca (1000 zł), Kółko Różańcowe pani Jaksender z Siedlca (770 zł) i Kółko Różańcowe MB Częstochowskiej z Zawady (500 zł). Bóg zapłać!

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Natalię Adamiec z Wancerzowa (85 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


26.07.2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 ROCZNICA KORONACJI MSTOWSKIEGO OBRAZU MB

 

 

 1. Dziś o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne.

 

 1. W tym tygodniu wejdziemy w sierpień – miesiąc w który jesteśmy zachęcani do dobrowolnej abstynencji od picia alkoholu. Przypominamy że w naszej parafii odbywają się spotkania osób borykających się z problemem uzależnienia w czwartki o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec

- konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła i na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Z naszej parafii Bóg wezwał do Siebie śp.: Agnieszkę Szewczyk z Jaskrowa (30 lat), Krystynę Purgal ze Srocka (70 lat) i Zbigniewa Kozłowskiego z Jaskrowa (68 lat). Wieczny odpoczynek…

19.07.2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa dziś po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 oraz w sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- w środę święto św. Marii Magdaleny

- w czwartek święto św. Brygidy

- w sobotę święto św. Jakuba Apostoła

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. W tym roku obchodzimy 20 rocznicę koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Z tej racji prosimy o wzięcie udziału w uroczystościach ku czci Matki Najświętszej:

Sobota – 25 lipca:

godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

Niedziela – 26 lipca:

godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele (prosimy, by na procesji obraz Matki Bożej nieśli strażacy)

godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

Taca z tych dni będzie przeznaczona na renowację ołtarza Matki Bożej. W przyszłą niedzielę nie będą odprawiane Msze Święte w Zawadzie i Srocku.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Cecylię Adamiec z Jaskrowa (98 lat), Pelagię Gęsiarz z Siedlca (85 lat), Marcina Kubana z Cegielni (39 lat), Józefę Kluczną z Jaskrowa (75 lat) i Zenona Tomczyka z Siedlca (82 lata). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.