Ogłoszenia Parafialne

13.08.2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa połączona z dożynkami o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele.

 

 1. Pielgrzymka osób niepełnosprawnych na Jasną Górę wyruszy 19 sierpnia o godz. 9.00 w kościoła w Olsztynie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza Św. za parafian, po niej Droga Krzyżowa na wałach. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będzie podstawiony autokar przy ul. Św. Barbary, którym będzie można wrócić do Mstowa.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje dwudniową pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 9-10 września. Koszt pielgrzymki 230 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowanej w czasie ferii zimowych można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl oraz profilu na facebooku Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie. Wpłata zaliczki na początku września u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem i wpłacane na konto parafii. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1150 zł. W tej sumie jest m.in. ofiara rodziny z Jaskrowa (600 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy 3320 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: rodziny z Zawady (1200 zł) oraz dwóch rodzin z Jaskrowa (1000 zł i 500 zł). Wszystkich parafian i osoby dla których ważne jest ratowanie dziedzictwa narodowego prosimy o wsparcie finansowe by móc kontynuować prace przy remoncie elewacji naszego kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony z tyłu kościoła jako taca będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania kościoła zimą.

06.08.2023

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Przeżywamy dziś święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Parafian i pielgrzymów zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej odprawiane w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00. Przed Mszą Św. można składać do koszyczka intencje które zostaną odczytane podczas nabożeństwa.

 

 1. Trwa czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Z 12 na 13 sierpnia na terenie naszej parafii zatrzymają się na nocleg pielgrzymi z Radomia i Kielc. Z 13 na 14 sierpnia pielgrzymi w Warszawy oraz w Srocku nocować będzie Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska. Prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.

 

 1. Chór Cantemus Domino zaprasza w swoje szeregi nowe osoby które zasilą głosy męskie i żeńskie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrygentem.

 

 1. Dożynki w naszym kościele będziemy świętować podczas uroczystości odpustowej 15 sierpnia.

 

 1. Piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę wyruszy z naszego kościoła w niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje dwudniową pielgrzymkę na Uroczystości Odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 9-10 września. Koszt pielgrzymki 230 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowanej w czasie ferii zimowych można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl oraz profilu na facebooku Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie. Wpłata zaliczki na początku września u ks. Piotra.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony z tyłu kościoła jako taca. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzania kościoła w sezonie zimowym.

30.07.2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś świętujemy 23 rocznicę koronacji wizerunku NMP Mstowskiej. Nieszpory maryjne po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II jutro o godz. 18.30 w salce.

 

 1. W środę w kościołach parafialnych można zyskać odpust porcjunkuli.

 

 1. Parafian i pielgrzymów zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia odprawiane w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W I piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną

- od godz. 17.20 spowiedź dla dzieci i młodzieży

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Chór Cantemus Domino zaprasza w swoje szeregi nowe osoby które zasilą głosy męskie i żeńskie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrygentem.

 

 1. Dożynki w naszym kościele będziemy świętować podczas uroczystości odpustowej 15 sierpnia.

 

 1. Piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę wyruszy z naszego kościoła w niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła i na środki transportu dla misjonarzy.

 


23.07.2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20–18.00.

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa:

- dziś po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00

- we wtorek po Mszy Świętej o 18.00. 

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym roku przypada 23 rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do Jej uczczenia:

- w sobotę 29 lipca o godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja ze świecami z kopią obrazu przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

- w niedzielę 30 lipca:

+ o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele z kopią obrazu

+ o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

 1. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2023 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej. Więcej informacji na stronie www.17-ka.org.pl oraz u ks. Macieja Guziejki (tel. 513 318 420).

 

 1. Ks. Piotr Szydełko organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izraela) od 2 do 10 lutego 2024 roku. Przybliżony jej koszt to 5 tyś zł. Zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Władysławę Bajor z Mstowa (83 lata). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


16.07.2023

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20.

 

 1. 2. W następnym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców:

-w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00,

-w dzień wspomnienia św. Krzysztofa, we wtorek 25 lipca po Mszy Świętej o 18.00.

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać obchody 23 rocznicy koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Zapraszamy do lektury.

 

 1. 312 Warszawska Pielgrzymka Akademicka Grup 17 na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2023 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w naszej grupie kanonickiej błękitno-czerwono-błękitnej. Więcej informacji na stronie pielgrzymki www.17-ka.org.pl i przewodnika grupy ks. Macieja Guziejko CRL (tel. 513-318-420).

 

 1. Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej /Izraela/ w dniach od 2  do 10 lutego 2024 roku /w czasie ferii zimowych/. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Jadwigę Figzał z Jaskrowa (89 lat), śp. Alfredę Pulcer z Mstowa (87 lat), Zofię Gajdę ze Srocka (83 lat). Wieczny odpoczynek…

09.07.2023

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur kapłana  w konfesjonale w dni powszednie od 17.20.

 

 1. Rozpoczął się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Prosimy o życzliwe przyjmowanie pątników. W najbliższy piątek o godz. 19.00 do Srocka dotrze Piesza Pielgrzymka Przemyska.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z oczyszczeniem wnętrza wieży kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

02.07.2023

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Sprzątanie pomieszczeń w których będą nocować uczestnicy pieszych pielgrzymek na Jasną Górę zaplanowano na najbliższy wtorek o godz. 9.00. Prosimy o pomoc zwłaszcza członków grup działających przy parafii.

 

 1. W pierwszy piątek:

– od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– od 17.20 okazja dla spowiedzi

 

 1. W czerwcu na kontynuację prac przy ołtarzu Matki Bożej zebraliśmy 1470 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary mieszkańców Siedlca (680 zł) i mieszkańców Kuchar (430 zł). Na remont elewacji zebraliśmy 1020 zł (w tej kwocie jest ofiara rodziny z Jaskrowa (500 zł) i ofiara Kółka Różańcowego z ul. Wolności w Mstowie (500 zł). Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z utrzymaniem kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z oczyszczeniem wnętrza wieży kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Piotra Bednarka z Siedlca (83 lata) i Elizę Garus z Mstowa (40 lat). Wieczny odpoczynek…

 


25.06.2023

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. w intencji ks. Piotra Szydełki CRL z okazji imienin o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Firmie Trans-Bud rodziny Herężych dziękujemy za wykonane w tym roku prace na terenie ogrodu klasztornego a firmie stolarskiej Grzegorza Choryłka za wykonanie i ofiarowanie nowej poręczy przy schodach między klasztorem a kościołem.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie śp. Zofię Chrapońską z Jaskrowa (87 lat) i Szymona Góraka ze Srocka (58 lat). Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…  

 

Na rozpoczynający się czas wakacji i urlopów wszystkim życzymy bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku.

 


18.06.2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 na Rynku w Mstowie odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania  z sakramentu pokuty od godz. 17.20.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła oraz te złożone na zakup opału na sezon zimowy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie śp. Krzysztofa Nocunia z Jaskrowa (70 lat) i Jerzego Całusińskiego z Kuchar (56 lat). Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 


11.06.2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną przy kościele dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 oraz w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszach o godz. 18.00. Prosimy aby na procesjach nie zabrakło ministrantów, dzieci sypiących kwiaty oraz mężczyzn niosących baldachim.

 

 1. Msza Św. w intencji mieszkańców Siedlca i Gąszczyka zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00 przed remizą w Siedlcu.

 

 1. Msza Św. składkowa i nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00.

 

 1. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów w czwartek po procesji.

 

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 

 1. W niedzielę 18 czerwca o godz. 16.00 na Rynku w Mstowie odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła. W maju na remont elewacji kościoła zebraliśmy 5660 zł (w tej kwocie jest m.in. przychód z kiermaszu ciast podczas festynu parafialnego – 5300 zł). Na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1700 zł (w tej kwocie znajdują się m.in. ofiary dwóch rodzin z Cegielni (po 500 zł). Bóg zapłać!

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na zakup ekogorszku do ogrzania kościoła podczas przyszłego sezonu grzewczego. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kazimierza Mermera z Cegielni (70 lat). Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.