Ogłoszenia Parafialne

09.10.2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś w naszym kościele przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Ks. Łukaszowi Połacikowi dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże.

 

 1. Wszystkich zachęcamy do gorliwego odmawiania różańca. W październiku w naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00

- dla dzieci w środy o godz. 16.30

 

 1. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Msza Św. w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli, wychowawców i innych pracowników oświaty zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach, katechetach i wychowawcach. Pracownikom Oświaty życzymy wielu Bożych łask, światła Ducha Świętego i cierpliwości w trudnej pracy wychowywania młodego pokolenia.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy w tym szczególnym czasie modlitewną pamięcią naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk. Na wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Ofiary składane przy zamawianiu wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

W ubiegłym miesiącu na remont elewacji kościoła zebraliśmy 11 160 zł. W tej kwocie znajdują się m.in.: taca z drugiej niedzieli września (7160 zł), oraz ofiary od rodzin: z Siedlca (1000 zł), z Jaskrowa (500 zł), z Mstowa (500 zł) i Zawady (500 zł). We wrześniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 800 zł. W ostatnim czasie ofiary na kwiaty złożyła rodzina z Siedlca (300 zł) oraz Koła Różańcowe: z Jaskrowa (400 zł), pani Mazurowej z Siedlca (280 zł), żeńskie z Mstowa-Wancerzowa (220 zł) i męskie z Mstowa (200 zł). Bóg zapłać!

Dziękujemy za warzywa i owoce przywiezione w ostatnich tygodniach do klasztoru.

Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru w zimie.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp.: Bolesława Cierpiałowskiego z Mstowa (94 lata) i Tadeusza Pytlarza z Wancerzowa (76 lat). Wieczny odpoczynek…

 

Naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

 


02.10.2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość NMP Różańcowej. Msza Święta odpustowa połączona z procesją przy kościele o godz. 11.00.

 

 1. W ramach duchowego przygotowania do uroczystości NMP Różańcowej, od poniedziałku do środy odbędą się REKOLEKCJE RÓŻAŃCOWE na Mszy Świętej o godz. 18.00, podczas której będzie głoszona homilia. Zachęcamy do udziału wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca.

                                                                      

 1. W miesiącu październiku zachęcamy do gorliwego odmawiania różańca. W naszym kościele nabożeństwa odbywają się:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20;

- w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00;

- dla dzieci w środy o godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

-od godziny 8.00 odwiedziny chorych;

-spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30;

-Msza Św. „Szkolna” – z homilią dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.00. Dla uczniów klas 7 przygotowujących się do bierzmowania udział w tej Mszy Św. jest obowiązkowy. Dzieci, zwłaszcza te po I Komunii Świętej, młodzież i dorosłych zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej w pierwsze piątki miesiąca.

-Różaniec po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzania klasztoru.

 

 1. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do siebie śp. Krzysztofa Gradzika z Siedlca (72 lata). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 


25.09.2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

 

 1. W środę wspomnienie św. Wacława – dzień modlitwy za naszego Księdza Arcybiskupa.

 

 1. W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Krąg Biblijny.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy październik. Wszystkich zachęcamy do odmawiana różańca. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.20 a w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy o godz. 16.30.

 

 1. W pierwszą  sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po niej Różaniec i piętnastominutowe rozważanie

- konferencja przed chrztem w salce o godz. 17.00.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość NMP Różańcowej.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy za warzywa i owoce przekazane do naszego klasztoru.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mieczysławę Walaszczyk z Mstowa (63 lata). Wieczny odpoczynek…

18.09.2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Msza św. dla chorych w środę o godz. 11.00 w kościele św. Wojciecha w Częstochowie.

 

 1. W piątek wspomnienie św. Pio – uroczysta Msza św. na Przeprośnej Górce o godz. 18.00. Szczegółowy program uroczystości znajduje się w gablocie.

 

 1. Uczniów szkół średnich zachęcamy do pogłębienia relacji z Chrystusem i Kościołem poprzez udział w spotkaniach młodzieży naszej parafii. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy na nią również kandydatów do liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na kontynuację prac przy elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Knysak z Wancerzowa (90 lat). Wieczny odpoczynek…   

 


11.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów kl. VII wraz z rodzicami, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania oraz dla kandydatów kl. VIII wraz z rodzicami. Obecność kandydata wraz z jednym z rodziców jest obowiązkowa.
 2. W środę  przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 17.20. Prosimy, aby otoczyć troską i przyozdobić krzyże przydrożne oraz te w naszym sąsiedztwie. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 1. W niedzielę 18 września, o godz. 6.30, sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Krzyża do Krakowa Mogiły. W drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Ryszarda.
 2. W następną niedzielę, 18 września, nie będzie sprawowana Msza Święta w Zawadzie.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont elewacji kościoła. Do naszego wkładu własnego za prace wykonywane w tym roku przy elewacji (51 tysięcy) brakuje jeszcze 7975 zł. Dziękujemy za ofiarność.
 4. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela. Koszt gazety – 10 zł. Zapraszamy do lektury.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Kluźniak z Jaskrowa, Pawła Kenig ze Srocka, Józefa Pęczek  z Mstowa. Wieczny odpoczynek…
 6. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów. Błogosławionego tygodnia!

 

 


04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Spotkanie katechetów w poniedziałek o godz. 18.40 w klasztorze.

 

 1. W czwartek święto Narodzenia NMP. O godz. 16.30 Msza Św. przy kapliczce na ul. Wolności w Mstowie. Podczas tej Mszy Św. będzie poświęcenie ziarna do siewu.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 14 maja 2023 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 11 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. W niedzielę 18 września sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Krzyża do Krakowa Mogiły. W drodze powrotnej modlitwa w sanktuarium w Czernej. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii. W sierpniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4780 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: nowożeńcy z Wancerzowa (1000 zł) oraz dwie rodziny z Mstowa (ofiary po 500 zł). Kółko Różańcowe Męskie z Mstowa na kwiaty przekazało 150 zł. Na remont elewacji kościoła zebraliśmy w sierpniu 4820 zł. Wśród ofiarodawców są m.in.: dwie rodziny z Siedlca (ofiary 1000 zł i 500 zł) oraz trzy rodziny z Mstowa (ofiary 800 zł, 500 zł i 500 zł). Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont elewacji kościoła. Do naszego wkładu własnego za prace wykonywane w tym roku przy elewacji (51 tysięcy) brakuje jeszcze 7975 zł.

 

W związku z problemami z dostępnością węgla i rosnącymi cenami ekogroszku (3500 zł tona) najprawdopodobniej kościół w najbliższym sezonie zimowym nie będzie ogrzewany.

 

 1. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela. Koszt gazety – 10 zł.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Izabelę Tomczyk z Siedlca (84 lata). Wieczny odpoczynek…

 


28.08.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. AUGUSTYNA, BPA

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Ryszarda, grupy muzycznej, osób noszących nagłośnienie i strażaków dbających o bezpieczeństwo w drodze. Dziekujemy także osobom zaangażowanym w liturgię Mszy Św. na stadionie.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od 17.20 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W piątek, 2 września:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się Roku Szkolnego od godz. 16.20

- Msza Św. o Boże błogosławieństwo w nowym Roku Szkolnym dla nauczycieli i uczniów o godz. 17.00

 

 1. W najbliższą sobotę:

- Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00

- kancelaria parafialna będzie nieczynna

- konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 14 maja 2023 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 11 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kryspina Jurę z Mstowa (71 lat). Wieczny odpoczynek…

21.08.2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Msza Święta z racji Dożynek zostanie odprawiona dziś o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Mstowie.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

 1. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie o godz. 19.15.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Adama Puczyńskiego z Cegielni (59 lat). Wieczny odpoczynek…

 


14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele.

 

 1. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 5.30 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza Św. za parafian, po niej Droga Krzyżowa na wałach. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będą podstawione autokary przy ul. Św. Barbary, którymi będzie można wrócić do Mstowa.

 

 1. Msza Święta z racji Dożynek zostanie odprawiona w niedzielę 21 sierpnia o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Mstowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem i wpłacane na konto parafii. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1050 zł. W tej sumie jest m.in. ofiara rodziny z Zawady (500 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy 2520 zł. W tej kwocie jest m.in.: ofiara zebrana w związku z budową ołtarza na Boże Ciało wśród mieszkańców Zawady (1820 zł) i ofiara osoby z Mstowa (500 zł). Wszystkich parafian i osoby dla których ważne jest ratowanie dziedzictwa narodowego prosimy o wsparcie finansowe by móc kontynuować prace przy remoncie elewacji naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mariettę Bekus z Mstowa (34 lata), Janinę Oberską z Kłobukowic (68 lat) i Włodzimierza Kałę ze Srocka (59 lat). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

24.07.2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20 – 18.00.

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa:

- dziś po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00

- jutro po Mszy Świętej o 18.00. 

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym roku przypada 22 rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do Jej uczczenia:

- w sobotę 30 lipca o godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja ze świecami z kopią obrazu przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

- w niedzielę 31 lipca:

+ o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele z kopią obrazu

+ o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

 1. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2022 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej. Więcej informacji na stronie www.17-ka.org.pl.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisławę Jagodę z Siedlca (88 lat). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.