Ogłoszenia Parafialne

19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne podczas których homilie i nauki będzie głosił ks. Michał Lubowicki, którego serdecznie w naszej wspólnocie witamy.

PROGRAM REKOLEKCJI:

 

Niedziela, 19 marca:

  • Msze Św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00

 

Poniedziałek, wtorek i środa 20-22 marca:

  • Msze Św. z nauką ogólną o godz. 11.00, 18.00 i 19.15
  • Msza Św. z dla uczniów Szkół Podstawowych w środę o godz. 16.30
  • Spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi
  • W te dni nie będzie Mszy Świętych o godz. 7.00

 

 1. Wyjątkowo w tym roku uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić w poniedziałek 20 marca. W naszym kościele to dzień Doby Eucharystycznej – całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy aby w ciszy adorować Chrystusa realnie obecnego w Eucharystii. Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na

 

PROGRAM ADORACJI:

8.00 – 9.00 – Jaskrów

9.00 – 10.00 – Mstów

10.00 – 11.00 – Srocko

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Wancerzów

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

 

Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

 

 1. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Osoby podejmujące dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą mogły złożyć uroczyste ślubowanie podczas Mszy Św. o godz. 7.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.50.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w piątek 31 marca (chorzy zapisani na I piątki) oraz w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia (chorzy, których można zgłaszać w kancelarii i zakrystii).

 

 1. W piątek 31 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami parafii i Ekstremalna Droga Krzyżowa.

 

 1. Już teraz zachęcamy do przygotowywania palm do konkursu który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.

 

 1. Przed ołtarzem Serca Jezusowego jest wystawiony kosz miłosierdzia. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki dla chorych i ubogich.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane do dużej skarbony pod chórem w środę będą przekazane Księdzu Rekolekcjoniście jako podziękowanie za posługę w naszej parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Sławomira Dróżdża z Siedlca (48 lat) i Reginę Weżgowiec z Jaskrowa (79 lat). Wieczny odpoczynek…

 


12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce spotkanie wolontariuszy chcących włączyć się w organizację i przebieg festynu gminno-parafialnego. Rozpoczynamy też zbiórkę fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej i Ruchu Lednickiego działających przy naszej parafii.

 

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która w okresie Wielkiego Postu odbywa w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) od godz. 17.20 – 18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne (rozważanie męki Pańskiej):

      W piątki Wielkiego Postu:

     - Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

     - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

      W niedziele Wielkiego Postu:

      -Gorzkie Żale z  błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego po Mszy Świętej o 16.00.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 19 marca i potrwają do 22 marca włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Lubowicki, prezbiter Archidiecezji Warszawskiej. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Zaplanujmy czas, aby wziąć udział w duchowych ćwiczeniach i skorzystać w tym czasie z sakramentu pokuty.

 

 1. Z racji rekolekcji, w przyszłą niedzielę nie będzie sprawowana Msza Święta w Zawadzie.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony oraz do puszek na cele misyjne. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym są przeznaczone jako zapłata za opał do ogrzewania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Przed ołtarzem Najśw. Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz do którego można przynosić produkty spożywcze, z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich z terenu naszej parafii. Żywność można przynosić do 22 marca.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. W zakrystii można nabyć książki  z rozważaniami autorstwa ks. Łukasza Bugały i świece wielkanocne Caritas.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kazimierza Gawrońskiego z Zawady, śp. Henrykę Cielebiaś ze Srocka oraz śp. Leokadię Kaczmarek z Kuchar. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 


05.03.2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Pomocy Kościołowi na Świecie – dzień modlitwy i pomocy materialnej dla polskich misjonarzy i misjonarek. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

 1. W dni powszednie od godz. 17.20 w naszym kościele wystawiony jest Przenajświętszy Sakrament i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8 w tym tygodniu:

- grupa I w poniedziałek o 16.30

- grupa II we wtorek o 17.00

- grupa III w środę o 16.30

- grupa IV w czwartek o godz. 16.30

 

Podczas spotkań należy przedstawić indeks.

 

 1. Spotkanie uczniów klas 6 oraz ich rodziców na którym będą omówione zasady przygotowania do bierzmowania w naszej parafii w poniedziałek 6 marca o godz. 18.40 w kościele.

 

 1. W najbliższy piątek:

- Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce spotkanie wolontariuszy chcących włączyć się w organizację i przebieg festynu gminno-parafialnego. Rozpoczynamy też zbiórkę fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej i Ruchu Lednickiego działających przy naszej parafii.

 

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. W zakrystii można nabyć książki z rozważaniami autorstwa ks. Łukasza Bugały i świece wielkanocne Caritas.

 

 1. Przed ołtarzem Najśw. Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz do którego można przynosić produkty spożywcze z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich z terenu naszej parafii. Żywność można przynosić do 22 marca.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się od 19-22 marca.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. W lutym na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 3500 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin z: Mstowa (1000 zł), Jaskrowa (600 zł), Kuchar (500 zł), Wancerzowa (500 zł) oraz Kółka Różańcowego p. Pałczyńskiej z Zawady (500 zł). Na elewację kościoła zebraliśmy 1560 zł w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Kuchar (500 zł). Na kwiaty do ołtarza św. Walentego ofiary złożyły dwa Kółka Różańcowe z Mstowa (250 zł i 200 zł). Bóg zapłać!

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona jako zapłata za opał do ogrzewania kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Jerzego Sobalskiego z Mstowa (75 lat). Wieczny odpoczynek…

 


26.02.2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie wolontariuszy którzy chcą włączyć się w organizację festynu gminno-parafialnego.

 

 1. W dni powszednie od godz. 17.20 w naszym kościele wystawiony jest Przenajświętszy Sakrament i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

 

 1. W najbliższy piątek:
  • od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian, których można zgłaszać w zakrystii i kancelarii
  • spowiedź dla dzieci od godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa dla dzieci po której będzie obrzęd Komunii Św. o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.20
  • młodzież klas ósmych, szkół średnich, studiującą i pracującą zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, wysłuchanie świadectwa i adorację w ramach Ruchu Lednickiego

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:
  • Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00
  • o godz. 17.00 w salce konferencja dla rodziców i chrzestnych którzy przedstawią dzieci do chrztu w marcu

 

 1. W przyszłą niedzielę:
  • Niedziela Pomocy Kościołowi na Świecie – dzień modlitwy i pomocy materialnej dla polskich misjonarzy i misjonarek
  • zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00
  • po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II

 

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Spotkanie uczniów klas 6 oraz ich rodziców na którym będą omówione zasady przygotowania do bierzmowania w naszej parafii w poniedziałek 6 marca o godz. 18.40 w kościele.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. W zakrystii można nabyć książki z rozważaniami wielkopostnymi autorstwa ks. Łukasza Bugały.

 

 1. Przed ołtarzem Najśw. Serca Pana Jezusa do 22 marca będzie wystawiony kosz do którego będzie można przynosić produkty spożywcze z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich z terenu naszej parafii.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się od 19-22 marca.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na potrzeby związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Danutę Orlikowską ze Srocka (85 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8 w tym tygodniu:

- grupa I w poniedziałek o 16.30

- grupa II we wtorek o 17.00

- grupa III w środę o 16.30

- grupa IV w czwartek o godz. 16.30

 

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czasu wyrzeczeń oraz gorliwszego praktykowania modlitwy i jałmużny. W Środę Popielcową osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ilościowy polegający na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje w tym dniu, podobnie jak w piątki – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte w Środę Popielcową w naszym kościele będą odprawiane o godzinach: 7.00, 11.00 i 18.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w Środę Popielcową po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W Wielki Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

W piątki:

- Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

W niedziele Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 16.00

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie osób które jako wolontariusze będą chcieli zaangażować się w organizację festynu gminno-parafialnego Dzień Dziecka z Kanonikami zaplanowanego w tym roku na ostatnią niedzielę maja.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z ogrzewaniem kościoła.

 


12.02.2023

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zgodnie z wystosowanym apelem Konferencji Episkopatu Polski dziś po Mszach Św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. We wtorek 14 lutego w naszym kościele będziemy przeżywać tradycyjny odpust ku czci św. Walentego. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7.00, 11.00 i 18.00. Po wszystkich Mszach Świętych litania i błogosławieństwo relikwiami świętego Walentego.

 

Mszę Św. o godz. 11.00 w intencji chorych i wszystkich czcicieli św. Walentego będzie sprawował ks. Marian Szczerba. Podczas tej Mszy Świętej osobom w podeszłym wieku i poważnie chorym będzie udzielany sakrament namaszczenia. Zachęcamy aby przed przyjęciem tego sakramentu skorzystać ze spowiedzi. Dyżur w konfesjonale od godz. 10.30.

 

Eucharystii o godzinie 18.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski i będziemy ogarniać modlitwą wszystkich zakochanych, szukających miłości, pragnących umocnić miłość już znalezioną albo rozpalić tę która się wypaliła.

 

 1. Do godz. 13.00 w środę 15 lutego można przed budynkiem byłej organistówki składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

 1. Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej od 16 lat wzwyż, które odbędą się w dniach od 3-5 marca 2023 r. Informacje i zapisy na stronie: https://wmsd.czest.pl/2023/02/04/rekolekcje-powolaniowe-2023/

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Alojzego Mielczarka z Kłobukowic (57 lat) i Janinę Worcheską z Jaskrowa (93 lata). Wieczny odpoczynek…

05.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dni powszednie w naszym kościele od godz. 17.20 jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament i można skorzystać ze spowiedzi.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i konferencja dla ich rodziców.

 

 1. Dziękujemy osobom które zaangażowały się w posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji kolędy. W styczniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4630 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: rodziny z Mstowa (1000 zł), rodziny z Zawady (500 zł), Kółka Różańcowego z kapliczki w Zawadzie (400 zł). W styczniu na renowację elewacji kościoła zebraliśmy 6930 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin: z Mstowa (1000 zł), Kłobukowic (700 zł) i Srocka (500 zł). Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Genowefę Weżgowiec z Kuchar (77 lat) i Henrykę Porębińską z Mstowa (93 lata). Wieczny odpoczynek…

29.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. z błogosławieństwem świec o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie zakonów klauzurowych.

 

 1. W piątek po Mszach Św. będzie można otrzymać błogosławieństwo z racji wspomnienia świętego Błażeja.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godziny 8.00 odwiedziny chorych

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Św. dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.00

 

 1. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na Mszę Św. w sobotę o godz. 7.00. Po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

 1. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przygotowujących się do ceremonii chrztu w sobotę o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 błogosławieństwo chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty oraz zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Kręciwilk z Zawady (62 lata). Wieczny odpoczynek…

22.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś o godz. 17.00 Parafialny Koncert Kolęd.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

W grudniu na remont elewacji kościoła zebraliśmy 1350 zł. W tej sumie są m.in. ofiary rodziny z Kuchar (500 zł) oraz Jerzego Sobalskiego (500 zł). Na renowację ołtarza Matki Bożej w grudniu zebraliśmy 1950 zł. W tej sumie są m.in. ofiary rodziny z Siedlca (1000 zł) i rodziny z Cegielni (600 zł). Na świąteczną dekorację Koło Różańcowe Marii Reterskiej złożyło 260 zł. Dziękujemy za troskę o potrzeby materialne tego miejsca.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisława Radeckiego z Jaskrowa (88 lat). Wieczny odpoczynek…

 


15.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dni powszednie w naszym kościele od godz. 17.20 jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament i można skorzystać ze spowiedzi.

 

 1. Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W sobotę i niedzielę otoczmy modlitwą nasze babcie i naszych dziadków.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy polecać Bogu poległych w obronie niepodległości Polski powstańców styczniowych ze Mstowa i okolic;

- o godz. 17.00 parafialny koncert kolęd.

 

 1. Bóg zapłać za złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony ofiary na opał do ogrzania kościoła. Serdecznie dziękujemy za składane w tym czasie ofiary z racji kolędy.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariusza Olesiaka z Mstowa (52 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia a udającym się na ferie miłego, bezpiecznego wypoczynku.

 

Kanonicy Regularni

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.