Ogłoszenia Parafialne

25.09.2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

 

 1. W środę wspomnienie św. Wacława – dzień modlitwy za naszego Księdza Arcybiskupa.

 

 1. W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Krąg Biblijny.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy październik. Wszystkich zachęcamy do odmawiana różańca. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.20 a w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy o godz. 16.30.

 

 1. W pierwszą  sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po niej Różaniec i piętnastominutowe rozważanie

- konferencja przed chrztem w salce o godz. 17.00.

 

 1. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość NMP Różańcowej.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy za warzywa i owoce przekazane do naszego klasztoru.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mieczysławę Walaszczyk z Mstowa (63 lata). Wieczny odpoczynek…

18.09.2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Msza św. dla chorych w środę o godz. 11.00 w kościele św. Wojciecha w Częstochowie.

 

 1. W piątek wspomnienie św. Pio – uroczysta Msza św. na Przeprośnej Górce o godz. 18.00. Szczegółowy program uroczystości znajduje się w gablocie.

 

 1. Uczniów szkół średnich zachęcamy do pogłębienia relacji z Chrystusem i Kościołem poprzez udział w spotkaniach młodzieży naszej parafii. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy na nią również kandydatów do liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na kontynuację prac przy elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Knysak z Wancerzowa (90 lat). Wieczny odpoczynek…   

 


11.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów kl. VII wraz z rodzicami, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania oraz dla kandydatów kl. VIII wraz z rodzicami. Obecność kandydata wraz z jednym z rodziców jest obowiązkowa.
 2. W środę  przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 17.20. Prosimy, aby otoczyć troską i przyozdobić krzyże przydrożne oraz te w naszym sąsiedztwie. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 1. W niedzielę 18 września, o godz. 6.30, sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Krzyża do Krakowa Mogiły. W drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Ryszarda.
 2. W następną niedzielę, 18 września, nie będzie sprawowana Msza Święta w Zawadzie.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont elewacji kościoła. Do naszego wkładu własnego za prace wykonywane w tym roku przy elewacji (51 tysięcy) brakuje jeszcze 7975 zł. Dziękujemy za ofiarność.
 4. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela. Koszt gazety – 10 zł. Zapraszamy do lektury.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Kluźniak z Jaskrowa, Pawła Kenig ze Srocka, Józefa Pęczek  z Mstowa. Wieczny odpoczynek…
 6. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów. Błogosławionego tygodnia!

 

 


04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Spotkanie katechetów w poniedziałek o godz. 18.40 w klasztorze.

 

 1. W czwartek święto Narodzenia NMP. O godz. 16.30 Msza Św. przy kapliczce na ul. Wolności w Mstowie. Podczas tej Mszy Św. będzie poświęcenie ziarna do siewu.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 14 maja 2023 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 11 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. W niedzielę 18 września sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Krzyża do Krakowa Mogiły. W drodze powrotnej modlitwa w sanktuarium w Czernej. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii. W sierpniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4780 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: nowożeńcy z Wancerzowa (1000 zł) oraz dwie rodziny z Mstowa (ofiary po 500 zł). Kółko Różańcowe Męskie z Mstowa na kwiaty przekazało 150 zł. Na remont elewacji kościoła zebraliśmy w sierpniu 4820 zł. Wśród ofiarodawców są m.in.: dwie rodziny z Siedlca (ofiary 1000 zł i 500 zł) oraz trzy rodziny z Mstowa (ofiary 800 zł, 500 zł i 500 zł). Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont elewacji kościoła. Do naszego wkładu własnego za prace wykonywane w tym roku przy elewacji (51 tysięcy) brakuje jeszcze 7975 zł.

 

W związku z problemami z dostępnością węgla i rosnącymi cenami ekogroszku (3500 zł tona) najprawdopodobniej kościół w najbliższym sezonie zimowym nie będzie ogrzewany.

 

 1. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela. Koszt gazety – 10 zł.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Izabelę Tomczyk z Siedlca (84 lata). Wieczny odpoczynek…

 


28.08.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. AUGUSTYNA, BPA

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Ryszarda, grupy muzycznej, osób noszących nagłośnienie i strażaków dbających o bezpieczeństwo w drodze. Dziekujemy także osobom zaangażowanym w liturgię Mszy Św. na stadionie.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od 17.20 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W piątek, 2 września:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się Roku Szkolnego od godz. 16.20

- Msza Św. o Boże błogosławieństwo w nowym Roku Szkolnym dla nauczycieli i uczniów o godz. 17.00

 

 1. W najbliższą sobotę:

- Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00

- kancelaria parafialna będzie nieczynna

- konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 14 maja 2023 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 11 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kryspina Jurę z Mstowa (71 lat). Wieczny odpoczynek…

21.08.2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Msza Święta z racji Dożynek zostanie odprawiona dziś o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Mstowie.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

 1. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie o godz. 19.15.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Adama Puczyńskiego z Cegielni (59 lat). Wieczny odpoczynek…

 


14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele.

 

 1. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 5.30 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza Św. za parafian, po niej Droga Krzyżowa na wałach. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będą podstawione autokary przy ul. Św. Barbary, którymi będzie można wrócić do Mstowa.

 

 1. Msza Święta z racji Dożynek zostanie odprawiona w niedzielę 21 sierpnia o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Mstowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem i wpłacane na konto parafii. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1050 zł. W tej sumie jest m.in. ofiara rodziny z Zawady (500 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy 2520 zł. W tej kwocie jest m.in.: ofiara zebrana w związku z budową ołtarza na Boże Ciało wśród mieszkańców Zawady (1820 zł) i ofiara osoby z Mstowa (500 zł). Wszystkich parafian i osoby dla których ważne jest ratowanie dziedzictwa narodowego prosimy o wsparcie finansowe by móc kontynuować prace przy remoncie elewacji naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mariettę Bekus z Mstowa (34 lata), Janinę Oberską z Kłobukowic (68 lat) i Włodzimierza Kałę ze Srocka (59 lat). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

24.07.2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20 – 18.00.

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa:

- dziś po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00

- jutro po Mszy Świętej o 18.00. 

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym roku przypada 22 rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do Jej uczczenia:

- w sobotę 30 lipca o godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja ze świecami z kopią obrazu przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

- w niedzielę 31 lipca:

+ o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele z kopią obrazu

+ o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

 1. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2022 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej. Więcej informacji na stronie www.17-ka.org.pl.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisławę Jagodę z Siedlca (88 lat). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

12.06.2022

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Jutro w kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez wstawiennictwo św. Antoniego o Boże błog. dla mieszkańców Siedlca i Gąszczyka.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Msze w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, ok. 11.00 (po powrocie do kościoła procesji Eucharystycznej) i 16.00. Po Mszy o godz. 9.00 wyruszy z kościoła procesja z Najśw. Sakramentem w stronę Rynku w Mstowie. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkie dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych. Zachęcamy do licznego udziału w procesji która jest uwielbieniem Chrystusa pod postacią Chleba i publicznym wyznaniem wiary.

 

 1. Od czwartku przez kolejnych osiem dni obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem na placu przy kościele. Prosimy by nie zabrakło na niej panów niosących baldachim, ministrantów i dzieci sypiących kwiaty.

 

 1. Dziękujemy osobom które przyczyniły się do organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka na ogrodach klasztoru: Wójtowi i Gminie Mstów, komitetowi organizacyjnemu pod przewodnictwem Zbyszka Derdy, wolontariuszom, fundatorom nagród i fantów, darczyńcom, osobom które upiekły i ofiarowały ciasta.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zakup nowych dywanów do kościoła. Rodzicom młodzieży która przyjęła w tym roku bierzmowanie dziękujemy za zakup 2 ornatów.

Składamy podziękowania za troskę o nasz kościół.

W tym tygodniu zakończone zostały prace przy remoncie fragmentu muru otaczającego kościół i klasztor. Wójtowi i Gminie Mstów, ks. Janowi Brzozowskiemu CRL oraz wszystkim darczyńcom dziękujemy za środki finansowe na ten cel. Wiesławowi Bekusowi dziękujemy za koordynację działań które doprowadziły do zakończenia I etapu prowadzonych prac.

W maju na wkład własny by kontynuować prace przy elewacji kościoła zebrano 13060 zł. W tej kwocie znajdują się m.in.: taca z 2 niedzieli miesiąca (6370 zł), datki uzbierane na kiermaszu ciast (2140 zł), przelew na konto parafii od rodziny z Kłobukowic (1000 zł),  ofiary kopertowe od kilku rodzin z Jaskrowa w kwotach 700 zł, 600 zł, 500 zł i 400 zł.

W maju na renowację ołtarza Matki Bożej zebrano 1300 zł (w tej kwocie jest ofiara rodziny z Siedlca – 1000 zł).

Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wkład własny by móc kontynuować prace remontowe przy elewacji naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Bajora z Siedlca (82 lata). Wieczny odpoczynek…

05.06.2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Jana Juszko, michalitę duszpasterzującego na Białorusi, który dzieli się z nami słowem Bożym, a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku. Za hojność składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się:

  -w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00

  -w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W tym tygodniu kończy się okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy by osoby które od Środy Popielcowej nie przyjęły jeszcze Komunii Świętej skorzystały ze spowiedzi i to uczyniły. Do sakramentu pokuty można przystąpić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw o świętość duchowieństwa.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary składane do dużej skarbony będą przeznaczone na wkład własny konieczny by kontynuować remont elewacji kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. 11 czerwca (sobota) na błoniach jasnogórskich odbędzie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Częstochowskiej. Do udziału w Kongresie zapraszamy dzieci komunijne (na ile to możliwe w swoich strojach), Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz schole. Zapraszamy też dzieci, które przeżywały swoją pierwszą Komunię św. podczas pandemii. W programie m.in.: Msza Święta, katecheza, Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, koncert Arki Noego oraz inne atrakcje. Z naszej parafii nie będzie zorganizowanego wyjazdu, zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa. Szczegóły na plakacie.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mirosławę Orlikowską z Mstowa (77 lata) i Gabriela Cygana z Jaskrowa (42 lata). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.