Ogłoszenia Parafialne

29.08.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od 17.20 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkanie katechetów w środę o godz. 19.00 w klasztorze.

 

 1. W piątek 3 września:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się Roku Szkolnego od godz. 16.30

- Msza Św. o Boże błogosławieństwo w nowym Roku Szkolnym dla nauczycieli, uczniów i rodziców o godz. 17.00

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00

- konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 8 maja mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 4-5 września. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Irenę Bekus z Kuchar (87 lat) i Henryka Jaksendra z Jaskrowa (92 lata). Wieczny odpoczynek…

 

 


22.08.2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie o godz. 19.15.

 

 1. W sobotę w zakonie kanoników regularnych uroczystość św. Augustyna.

 

 1. W związku z przebudową budynku remizy w Srocku od przyszłej niedzieli nie będą sprawowane Msze Święte w tej miejscowości. Ze Srocka będzie zorganizowany transport do kościoła. Autobus zabierze chętnych o godz. 10.30 z przystanku przy sklepie w Srocku.

Przypominamy że również przez Jaskrów przejeżdża autobus dowożący parafian na Msze Święte, rozpoczyna on kurs o godz. 8.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 krótki występ Chóru Canto z Przysuchy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 


15.08.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 

 1. Przeżywamy dziś odpust główny i dożynki. Księdzu Wicekanclerzowi Kurii Częstochowskiej Damianowi Kwiatkowskiemu dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże.

 

 1. Na prośbę Wojewody Śląskiego, w celu przeciwdziałania pandemii COVID-19, dziś w godz. od 10.00 do 16.00 w salce parafialnej jest otwarty mobilny punkt szczepień.

 

 1. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W przyszłą niedzielę piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę. Wyjście o godz. 5.30 z kościoła. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będą podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na wyjazd do Gietrzwałdu na uroczystości odpustowe które w tym roku odbędą się 4 i 5 września.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

08.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W najbliższym tygodniu przez teren naszej parafii będą przechodziły liczne piesze pielgrzymki zdążające na Jasną Górę prosimy o życzliwe przyjęcie pątników.

 

 1. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa połączona z dożynkami o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele. Na uroczystą Sumę zapraszamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół parafii i domu zakonnego, niosących baldachim, feretrony oraz poczty sztandarowe.

 

 1. W niedzielę 22 sierpnia piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę. Wyjście o godz. 5.30 z kościoła. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będą podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na wyjazd do Gietrzwałdu na uroczystości odpustowe które w tym roku odbędą się 4 i 5 września.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 10 460 zł. W tej sumie są m.in.: ofiary od uczestników pogrzebu śp. Andrzeja Siwka (5 000 zł), ofiara od Rodziny z Małus Małych (1 000 zł), Rodziny z Mstowa, Jaskrowa i Wancerzowa złożyły na restaurację ołtarza po 500 zł. Na odbudowę murów otaczających kościół i klasztor zebraliśmy 4 840 zł, a na remont elewacji kościoła 1 100 zł.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Mariana Figzała z Cegielni (85 lat), Stanisława Woźnickiego ze Srocka (79 lat) i Mirosława Ceglarza z Wancerzowa (57 lat). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

01.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro w kościołach parafialnych można zyskać odpust porcjunkuli.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Parafian i pielgrzymów zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia odprawiane w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W czwartek po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Grupy Miłosierdzia.

 

 1. W I piątek miesiąca:

- przypada święto Przemienienia Pańskiego

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną

- od godz. 17.20 spowiedź dla dzieci i młodzieży

 

 1. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W niedziele 1 i 8 sierpnia nie będą sprawowane Msze Święte w Zawadzie i Srocku.

 

 1. Dożynki w tym roku będziemy obchodzić w główną uroczystość odpustową parafii 15 sierpnia. Za plony będziemy dziękować Panu Bogu podczas Sumy odpustowej o godz. 11.00.

 

 1. Piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę wyruszy z naszego kościoła 22 sierpnia o godz. 5.30.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na renowację ołtarza Matki Bożej, pomoc poszkodowanym podczas nawałnic i na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Andrzeja Siwka z Jaskrowa (45 lat). Wieczny odpoczynek…

25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy obchody 21 rocznicy koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców po każdej Mszy Świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W związki z tragicznymi zdarzeniami powodzi w Europie przeżywamy Dzień Solidarności z poszkodowanymi. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy powodzian.

 

 1. Siostry Dominikanki ze Świętej Anny serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli św. Anny do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Patronki Sanktuarium, które odbędą się w poniedziałek 26 lipca 2020 r. Uroczystej sumie odpustowej sprawowanej o godz. 11:30 będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Przybylski.   

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

- w poniedziałek św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej   

    Maryi Panny, to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom

- w środę Nowenna do Matki Bożej Mstowskiej, prośby i podziękowania                                         

   prosimy składać do koszyczka przed wieczorną Mszą Świętą

- w czwartek wspomnienie św. Marty

- w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli

 

 1. W sobotę 31 lipca o godz. 17.00 odbędzie się konferencja przed chrztem w salce klasztornej.

 

 1. Za tydzień przypada I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

 1. Z racji Roku św. Józefa w naszej parafii trwa peregrynacja figury św. Józefa. Przyjmijcie pod swój dach, w Waszych rodzinach św. Józefa, obecnego w znaku poświęconej figury potężnego Wspomożyciel i  Opiekuna Kościoła oraz naszych rodzin! Prosimy o zgłaszanie rodzin w zakrystii, na konkretny termin. Figura będzie przekazywana następnej rodzinie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00 a w niedziele po godz. 16.00.

 

 1. W niedzielę 1 i 8 sierpnia nie będą sprawowane Msze Święte w Zawadzie i Srocku.

 

 1. Decyzją władz Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych ks. Jan Brzozowski CRL kończy 9- letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zostaje przeniesiony do naszej kanonii w Ełku.

W przyszłą niedzielę 1 sierpnia, na Mszy Świętej o godz. 11 odbędzie się pożegnanie ks. Jana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za indywidulane na renowację ołtarza Matki Bożej. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Zapraszamy do lektury.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Kierowcom życzymy bezpiecznej  i rozważnej jazdy. Niech Św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu. Szczęść Boże!

  

Kanonicy Regularni z Mstowa


18.07.2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

- w czwartek święto św. Marii Magdaleny

- w piątek święto św. Brygidy, patronki Europy

- w sobotę wspomnienie św. Kingi

 

 1. Z racji Roku św. Józefa w naszej parafii trwa peregrynacja figury św. Józefa. To doniosłe i ważne wydarzenie, w czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję. Przyjmijcie pod swój dach, w Waszych rodzinach św. Józefa, obecnego w znaku poświęconej i omodlonej figury potężnego Wspomożyciel i Opiekuna Kościoła oraz naszych rodzin! Prosimy o zgłaszanie rodzin w zakrystii, na konkretny termin. Figura będzie przekazywana następnej rodzinie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00 a w niedziele po 16.00.

 

 1. W tym roku przeżywamy obchody 21 rocznicy koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Z tej racji zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach ku czci Matki Najświętszej:

 

Sobota – 24 lipca:

godz. 20.30        Różaniec wraz z Apelem Maryjnym i procesją  

                                              przy kościele     

                      (prosimy przynieść świece z okapnikami)

 

Niedziela – 25 lipca:

godz. 11.00      Uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele

 

Osoby ze wspólnot modlitewnych prosimy o niesienie obrazu na procesji w sobotę i niedzielę. Taca z tych dni będzie przeznaczona na renowację ołtarza Matki Bożej.

 

 1. W następną niedzielę przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz po każdej Mszy Świętej w niedzielę.

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary indywidualne na renowację ołtarza Matki Bożej. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Zapraszamy do lektury.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Helenę Całus z Jaskrowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. A wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów. Szczęść Boże!

  

Kanonicy Regularni z Mstowa

 


11.07.2021

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy osobom które posprzątały pomieszczenia noclegowe dla pielgrzymów na terenie klasztoru.

 

 1. W niedzielę 25 lipca będziemy obchodzić rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Mstowskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w tym dniu po wszystkich mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

 

 1. Dożynki w tym roku będziemy obchodzić w główną uroczystość odpustową parafii 15 sierpnia. Za plony będziemy dziękować Panu Bogu podczas Sumy odpustowej o godz. 11.00.

 

 1. W gablocie i na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start znajdują się informacje o programie „Dobry Start” dotyczącym jednorazowego wsparcia finansowego wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. 

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymaniem kościoła. Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na remont murów otaczających kościół i klasztor.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Helenę Błachowicz z Cegielni (94 lata) i Jana Korbelę z Mstowa (94 lata). Wieczny odpoczynek…

 


04.07.2021

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. Spotkanie Ruchu Lednickiego we wtorek o godz. 19.00 w salce. Zapraszamy na to spotkanie młodzież uczącą się i pracującą.

 

 1. Do kancelarii zgłaszają się piesze pielgrzymki które zatrzymają się na nocleg na terenie naszej parafii. Osoby dysponujące wolnym czasem prosimy o pomoc w uporządkowaniu pomieszczeń dla pątników znajdujących się w ogrodzie klasztornym. Sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

 1. Po domach naszej parafii peregrynuje figura św. Józefa. Zapisy osób na listę peregrynacji w zakrystii. Figura będzie przekazywana następnej rodzinie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Przypominamy że na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link do transmisji na żywo z mstowskiego sanktuarium. Za zgodą Kurii w Częstochowie transmitujemy Msze Święte w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.

 

 1. Bóg zapłaćza ofiary na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

W czerwcu zebrano:

- na remont ogrodzenia 3900 zł

- na elewację kościoła 870 zł (wśród ofiarodawców jest m.in. Rodzina z Kuchar [500 zł])

- na ołtarz Matki Bożej 970 zł (wśród ofiarodawców jest m.in. Rodzina z Jaskrowa [500 zł]).

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na odbudowę murów otaczających kościół i klasztor.

 

 1. Z Mstowa Bóg wezwał do Siebie śp. Irenę Krupkę (93 lata) i Zuzannę Lipińską (83 lata). Wieczny odpoczynek…

 

 


27.06.2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. We wtorek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. w intencji ks. Piotra Szydełki z ok. imienin w poniedziałek o godz. 18.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 18.45.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- od godz. 17.20 spowiedź dla dzieci i młodzieży

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- święto św. Tomasza apostoła

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Od dziś w naszej parafii rozpoczynamy peregrynację figury św. Józefa. Zapisy osób na listę peregrynacji w zakrystii. Figura będzie przekazywana następnej rodzinie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Marka Turajskiego z Jaskrowa (63 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Na rozpoczynający się czas wakacji i urlopów wszystkim życzymy bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże!

 

Kanonicy Regularni z Mstowa


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.