Ogłoszenia Parafialne

29.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. z błogosławieństwem świec o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie zakonów klauzurowych.

 

 1. W piątek po Mszach Św. będzie można otrzymać błogosławieństwo z racji wspomnienia świętego Błażeja.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godziny 8.00 odwiedziny chorych

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Św. dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.00

 

 1. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na Mszę Św. w sobotę o godz. 7.00. Po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

 1. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przygotowujących się do ceremonii chrztu w sobotę o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 błogosławieństwo chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty oraz zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Kręciwilk z Zawady (62 lata). Wieczny odpoczynek…

22.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś o godz. 17.00 Parafialny Koncert Kolęd.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

W grudniu na remont elewacji kościoła zebraliśmy 1350 zł. W tej sumie są m.in. ofiary rodziny z Kuchar (500 zł) oraz Jerzego Sobalskiego (500 zł). Na renowację ołtarza Matki Bożej w grudniu zebraliśmy 1950 zł. W tej sumie są m.in. ofiary rodziny z Siedlca (1000 zł) i rodziny z Cegielni (600 zł). Na świąteczną dekorację Koło Różańcowe Marii Reterskiej złożyło 260 zł. Dziękujemy za troskę o potrzeby materialne tego miejsca.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisława Radeckiego z Jaskrowa (88 lat). Wieczny odpoczynek…

 


15.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W dni powszednie w naszym kościele od godz. 17.20 jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament i można skorzystać ze spowiedzi.

 

 1. Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W sobotę i niedzielę otoczmy modlitwą nasze babcie i naszych dziadków.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy polecać Bogu poległych w obronie niepodległości Polski powstańców styczniowych ze Mstowa i okolic;

- o godz. 17.00 parafialny koncert kolęd.

 

 1. Bóg zapłać za złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony ofiary na opał do ogrzania kościoła. Serdecznie dziękujemy za składane w tym czasie ofiary z racji kolędy.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariusza Olesiaka z Mstowa (52 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia a udającym się na ferie miłego, bezpiecznego wypoczynku.

 

Kanonicy Regularni

 

 


08.01.2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

W najbliższym tygodniu o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Święte z racji „kolędy” w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Po tych Mszach będzie wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin, małżeństw i osób samotnych.

 

PROGRAM KOLĘDY /MSZA ŚWIĘTA Z NABOŻEŃSTWEM/:

-Poniedziałek 9 stycznia- ZAWADA

-Wtorek 10 stycznia- WANCERZÓW

-Środa 11 stycznia- MSTÓW

-Czwartek 12 stycznia- JASKRÓW

-Piątek 13 stycznia- SROCKO 

-Sobota 14 stycznia- Przyjaciele naszego kościoła i klasztoru oraz osoby nie mogące wziąć udziału wcześniej w kolędzie

 

Jeżeli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana i błogosławieństwa domu może to zgłosić do 8 stycznia w kancelarii lub zakrystii. Prosimy by nowi mieszkańcy naszej parafii zaprosili do siebie księdza z wizytą duszpasterską lub zgłosili się do kancelarii.

Osoby pragnące złożyć ofiarę pieniężną mogą to zrobić wrzucając ją do skarbony lub wpłacając na konto parafii. W przypadku naszej wspólnoty parafialnej dzięki ofiarom zbieranym podczas kolędy możliwe jest pokrycie corocznych zobowiązań wobec dzieł Kościoła Powszechnego, Archidiecezji Częstochowskiej i Seminariów Duchownych. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni.

 

Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na opał do ogrzania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

W dniu dzisiejszym o godz. 17.30 w sali widowiskowej GOK-u w Mstowie odbędzie się Kolędowe Karaoke czyli wspólne śpiewanie kolęd.

 

Spotkania kandydatów do bierzmowania – młodzieży klas 8 w najbliższym tygodniu:

Grupa 1 – Poniedziałek godz. 16.30

Grupa 2 – Wtorek godz. 16.30

Grupa 3 – Środa godz. 16.00

Grupa 4 – Czwartek godz. 16.30

Spotkania odbywają się w salce.

 

W piątek od godz. 8.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

Do przyszłej niedzieli, w zakrystii oraz kancelarii, trwają zapisy wykonawców indywidualnych i zespołów które chciały by zaprezentować kolędę lub pastorałkę podczas Parafialnego Koncertu Kolęd, który odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00.

 

W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11, odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci kl. 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

Zachęcamy do nabycia i lektury najnowszego numeru tygodnika Niedziela, który znajduje się pod chórem kościoła, do którego dołączony jest dodatek specjalny pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony śp. Papieżowi Benedyktowi XVI.

 

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii oraz te z racji kolędy. Na utrzymanie szkoły dla niewidomych dzieci w Czadzie w naszej parafii Daniel Cieszyński zebrał 10 000 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Krystynę Gajdę z Siedlca oraz śp. Jana Stanisławczyka z Zawady. Wieczny odpoczynek…

 

 


01.01.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 

 1. Podobnie jak w minionych latach od 2 do 14 stycznia o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Święte z racji „kolędy” w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Po tych Mszach będzie wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin, małżeństw i osób samotnych.

 

Program Kolędy:

  • Kuchary - poniedziałek 2 stycznia
  • Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko - wtorek 3 stycznia
  • Cegielnia - środa 4 stycznia
  • Siedlec i Gąszczyk - czwartek 5 stycznia
  • Zawada - poniedziałek 9 stycznia
  • Wancerzów - wtorek 10 stycznia
  • Mstów - środa 11 stycznia
  • Jaskrów - czwartek 12 stycznia
  • Srocko - piątek 13 stycznia
  • Przyjaciele naszego kościoła i klasztoru oraz osoby nie mogące wziąć udziału wcześniej w kolędzie - sobota 14 stycznia

 

Jeżeli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana i błogosławieństwa domu może to zgłosić do 8 stycznia w kancelarii lub zakrystii. Prosimy by nowi mieszkańcy naszej parafii zaprosili do siebie księdza z wizytą duszpasterską lub zgłosili się do kancelarii.

 

Osoby pragnące złożyć ofiarę pieniężną mogą to zrobić wrzucając ją do skarbony lub wpłacając na konto parafii. W przypadku naszej wspólnoty parafialnej dzięki ofiarom zbieranym podczas kolędy możliwe jest pokrycie corocznych zobowiązań wobec dzieł Kościoła Powszechnego, Archidiecezji Częstochowskiej i Seminariów Duchownych. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni.

 

 1. Msza Święta za zmarłego Ojca Świętego Benedykta XVI w poniedziałek o godz. 18.00.

 

 1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. Katolik powinien w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii. Podczas Mszy Świętych poświęcenie mirry i kredy. Święto Trzech Króli jest także Dniem Pomocy Misjom. W naszej parafii będziemy gościć Daniela Cieszyńskiego – świeckiego wolontariusza misji zagranicznych księży sercanów, który przedstawi efekty przeprowadzonej w ubiegłym roku zbiórki pieniędzy na rzecz budowy szkoły dla niewidomych dzieci w Czadzie oraz po Mszach Św. będzie kwestował na utrzymanie tej szkoły.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian w styczniu będą miały miejsce nie w I piątek miesiąca lecz w piątek 13 stycznia.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie ś.p.: Stanisława Bzorskiego z Wancerzowa (70 lat), Natalię Gajosek z Cegielni (88 lat) i Zofię Całusińską z Mstowa (91 lat). Tych zmarłych oraz Ojca Świętego Benedykta XVI polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 


25.12.2022

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

Naszym parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy aby celebracja pamiątki narodzin Syna Bożego w naszym dziś (obecnej sytuacji naszego życia) napełniła nas pokojem, radością i nadzieją oraz umocniła naszą więź z Kościołem Chrystusowym, którego jesteśmy częścią i w którego wierzymy.

 

 1. W poniedziałek święto św. Szczepana. Msze Św. według porządku niedzielnego. Na Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00 poświęcenie owsa. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

 

 1. W środę 28 grudnia o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert „Ludowe Kolędowanie”, organizowany przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki usłyszymy w wykonaniu zespołów działających przy Ośrodku Kultury w Kłomnicach: Zespołu Śpiewaczego, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kłomnice oraz solistek. Nie zabraknie również okazji do wspólnego śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

 

 1. W piątek święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

 1. W sobotę ostatni dzień roku cywilnego. O godz. 16.30 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 17.00 Msza Św. dziękczynna za miniony rok. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Podobnie jak w minionych latach od 2 do 14 stycznia o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Święte z racji „kolędy” w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Po tych Mszach będzie wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin, małżeństw i osób samotnych.

Program Kolędy:

 • Kuchary - poniedziałek 2 stycznia
 • Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko - wtorek 3 stycznia
 • Cegielnia - środa 4 stycznia
 • Siedlec i Gąszczyk - czwartek 5 stycznia
 • Zawada - poniedziałek 9 stycznia
 • Wancerzów - wtorek 10 stycznia
 • Mstów - środa 11 stycznia
 • Jaskrów - czwartek 12 stycznia
 • Srocko - piątek 13 stycznia
 • Przyjaciele naszego kościoła i klasztoru oraz osoby nie mogące wziąć udziału wcześniej w kolędzie - sobota 14 stycznia

 

Jeżeli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana i błogosławieństwa domu może to zgłosić do 8 stycznia w kancelarii lub zakrystii. Prosimy by nowi mieszkańcy naszej parafii zaprosili do siebie księdza z wizytą duszpasterską lub zgłosili się do kancelarii.

 

Osoby pragnące złożyć ofiarę pieniężną mogą to zrobić wrzucając ją do skarbony lub wpłacając na konto parafii. W przypadku naszej wspólnoty parafialnej dzięki ofiarom zbieranym podczas kolędy możliwe jest pokrycie corocznych zobowiązań wobec dzieł Kościoła Powszechnego, Archidiecezji Częstochowskiej i Seminariów Duchownych. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wystrój świąteczny kościoła i budowę stajenki a są wśród nich floryści, strażacy z OSP Mstów, uczniowie szkół Żak i Cosinus oraz rodzina z Rajska.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Bronisława Maliszewskiego z Latosówki (84 lata). Wieczny odpoczynek…

Kanonicy Regularni Laterańscy


18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.20.

 

 1. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

 

 1. W sobotę wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna i nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd). Zapraszamy także na wspólne kolędowanie do kościoła o godz. 23.30.

 

 1. Msze Święte z uroczystości Narodzenia Pańskiego będą sprawowane w tym roku:
  • w sobotę 24 grudnia o godz. 22.00
  • w niedzielę 25 grudnia: o północy, o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00).

 

 1. W zakrystii i kancelarii można nabyć wigilijne opłatki.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał oraz jako podziękowanie Księdzu rekolekcjoniście.

 

 1. Dziękujemy osobom, które włączyły się w pomoc rodzinom poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie. Dzięki akcji, która trwała od Niedzieli Ubogich do drugiej niedzieli adwentu, Caritas archidiecezji częstochowskiej zebrał znaczne ilości produktów spożywczych. Każda paczka ważyła od 18 do 25 kg. Dzięki ofiarności wielu osób blisko 1600 rodzin na Ukrainie otrzyma paczki świąteczne.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Józefa Walaszczyka z Zawady (86 lat). Wieczny odpoczynek…

11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Błażeja Małolepszego który skieruje do nas słowo Boże.

 

 1. Program rekolekcji:

W poniedziałek Msze Św. z naukami o godz.: 11.00, 18.00 i 19.15 (dla młodzieży).

We wtorek Msze Św. z naukami o godz.: 11.00, 16.30 (Roraty dla dzieci), 18.00 i 19.15.

W te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.

 

 1. Do środy można zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. przed świętami. Wizyta u chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią które odbywają się w piątki o godz. 18.40 w salce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła oraz na chrześcijan mieszkających na Wschodzie. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na zapłatę za opał do ogrzania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel. Ofiary wrzucane do dużej skarbony pod chórem w poniedziałek i wtorek będą przekazane księdzu rekolekcjoniście jako podziękowanie za kierowane do nas słowo.

 

 1. W zakrystii można nabyć nową książkę autorstwa ks. Łukasza Bugały CRL, pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijne Caritas. Wychodząc z kościoła można zakupić nowy numer tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do Siebie śp. Eugeniusza Piaseckiego z Kuchar (84 lata). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Druga niedziela adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na Jego potrzeby.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane w niedziele od godz. 8.40.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami i wypisanymi na serduszkach dobrymi uczynkami spełnionymi przez nich w Adwencie.

 

 1. Spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z klas 8 w tym tygodniu się nie odbędą.

 

 1. W najbliższy wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.30.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią w piątki o godz. 18.40.

 

 1. Trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Zachęcamy aby już w tym tygodniu zrobić rachunek sumienia i przygotować się do sakramentu pokuty. Propozycja rachunku sumienia jest umieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Okazja do spowiedzi będzie w drugim i trzecim dniu rekolekcji.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami w piątek 16 grudnia od godz. 8.00. Chorych, którzy nie korzystają z posługi kapłanów w I piątki można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki wigilijne.

 

 1. Zachęcamy do pogłębiana wiedzy o Bogu i aktualnych sprawach które mają miejsce w Kościele i na całym świecie dzięki lekturze tygodnika Niedziela. Cena tygodnika to 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii. W listopadzie na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 3110 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin: z Mstowa (600 zł), z Cegielni (500 zł) i z Jaskrowa (500 zł). W listopadzie na remont elewacji zebraliśmy 7750 zł. W tej kwocie są m.in.: ofiara anonimowa (5000 zł) oraz ofiary dwóch rodzin z Mstowa (po 500 zł) i rodziny z Cegielni (500 zł). Dziękujemy za ofiary składane z wypominkami przeznaczone na opał do klasztoru oraz ofiary złożone w drugą niedzielę października na opał do ogrzania kościoła. W tym tygodniu planujemy rozpocząć ogrzewanie naszej świątyni, dlatego prosimy by wchodząc i wychodząc z kościoła pamiętać o zamykaniu za sobą drzwi. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie ś.p.: Kazimierza Jambora z Mstowa (76 lat) i Jana Radeckiego z Cegielni (78 lat). Wieczny odpoczynek…

 


27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny.

 

 1. Do końca listopada w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.20 wypominki, a od 1 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami i wypisanymi na serduszkach dobrymi uczynkami spełnionymi przez nich w Adwencie.

 

 1. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. w intencji ks. Zdzisława Siuty CRL z okazji imienin.

 

 1. W środę święto św. Andrzeja apostoła.

 

 1. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Miłosierdzia w salce.

 

 1. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych i starszych parafian w piątki 2 i 16 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W I Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, Msza Św. Szkolna o 17.00.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią w piątki po Mszy Św. wieczornej.

 

 1. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy mają przedstawić swoje dziecko do chrztu w grudniu i styczniu odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Za tydzień po Mszy o godz. 9.00 zamiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę aby wspomóc Kościół na Wschodzie.

 

 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 11 grudnia i będą trwały do wtorku.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł.

 

 1. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę produktów spożywczych mających długi termin przydatności do spożycia. Takie produkty można składać do niedzieli 4 grudnia w naszym kościele pod ołtarzem najśw. Serca Pana Jezusa lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Z uzbieranej żywności zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin z diecezji Żytomiersko-Kijowskiej leżącej na terenie Ukrainy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek i datki na utrzymanie kościoła składane do dużej skarbony.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisława Strzeleckiego z Mstowa (76 lat) i Lesława Paluszkiewicza z Wancerzowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.