Ogłoszenia Parafialne

26.05.2024

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 1. Dziś od godz. 12.00 do 18.00 na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn rodzinny Dzień Dziecka z Kanonikami.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 19.00.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Msze w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, ok. 11.30 (po powrocie do kościoła procesji Eucharystycznej) i 16.00.

 

Mszy Św. o godz. 9.00 będzie przewodniczył wyświęcony wczoraj kapłan – ks. Rafał Orzechowski. Po tej Mszy wyruszy z kościoła procesja z Najśw. Sakramentem w stronę mstowskiego rynku. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji a Rycerzy Św. Jana Pawła II o niesienie baldachimu. Wszystkie dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów przed Najśw. Sakramentem. Po procesji osoby chętne będą mogły otrzymać błogosławieństwo prymicyjne.

 

 1. Od piątku do czwartku przed uroczystością Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem na placu przy kościele. Prosimy by nie zabrakło na niej panów niosących baldachim, ministrantów, dzieci sypiących kwiaty i dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Lucjana Lulkę z Wancerzowa (86 lat), Józefę Trąbską z Mstowa (86 lat) i Magdalenę Kubat z Latosówki (46 lat). Wieczny odpoczynek…

 


19.05.2024

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- uroczystość Najświętszej Trójcy

- modlitwami ogarniajmy nasze mamy

- od 12.00–18.00 nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają na festyn Dzień Dziecka z Kanonikami organizowany w ogrodzie klasztornym. Podczas festynu dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np.: przejażdżek konnych, dmuchańców, popcornu czy waty cukrowej.

 

W związku z festynem osoby chcące włączyć się jego przygotowanie i przebieg prosimy o pomoc już w sobotę od godz. 9.00 a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 26 maja rano.

 

 1. W czwartek 30 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tym dniu prosimy:

- mieszkańców Cegielni pod opieką Wiesława Bekusa

- mieszkańców Wancerzowa pod opieką Marii Rozpondek

- mieszkańców Srocka pod opieką Beaty Burchackiej

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup nowego baldachimu. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie śp.: Jerzego Paluszkiewicza z Wancerzowa (72 lata) i Marka Radeckiego z Jaskrowa (68 lat). Wieczny odpoczynek…

 


12.05.2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. W parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej.

 

 1. Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W najbliższy piątek:

- Msza Św. za zmarłego ks. Janusza Kowalczyka odprawiana przez kapłanów z jego rocznika święceń o godz. 12.00  

- spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej od godz. 17.20.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Już za dwa tygodnie na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować nowe przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym tygodniu do klasztoru. Przychód z loterii będzie przeznaczony m.in. na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii i gminy.

 

 1. Marsz dla Życia i Rodziny stanowiący publiczne opowiedzenie się po stronie życia każdego człowieka odbędzie się w Częstochowie 26 maja. Początek marszu po Mszy Św. w archikatedrze o godz. 16.00. Organizatorzy proszą by przyjść ubranym na biało i przynieść kwiaty, które zostaną złożone pod figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

 

 1. W czwartek 30 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tym dniu prosimy:

- mieszkańców Cegielni pod opieką Wiesława Bekusa

- mieszkańców Wancerzowa pod opieką Marii Rozpondek

- mieszkańców Srocka pod opieką Beaty Burchackiej

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Chętne rodziny z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu oraz parku rozrywki Rabkoland zaplanowanej na 8 czerwca. Więcej informacji u ks. Piotra.

 

 1. Dziękujemy strażakom za prace wykonane na terenie ogrodu klasztornego. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za uprządkowanie placu kościelnego oraz dar dla kościoła – wkład finansowy na zakup nowego baldachimu procesyjnego. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na zakup nowego baldachimu.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie mieszkańców Mstowa śp.: Barbarę Kloczkowską (79 lat) i Leokadię Szczepanowską (102 lata). Wieczny odpoczynek…

05.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach Św. o godz. 18.00.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas 3 naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Modlitewna Warta nad Wartą polegającej na odmówieniu jednej części różańca w wybranym przez siebie dniu. Modlimy się w niej o dobre przygotowanie, przeżycie oraz owoce misji parafialnych. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się pod konkretną datą na tablicy znajdującej się z tyłu kościoła.

 

 1. W niedzielę, 26 maja na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować nowe przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym czasie do klasztoru przed południem lub w godzinach otwarcia kancelarii. Przychód z loterii będzie przeznaczony m.in. na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii i gminy.

 

 1. Chętne rodziny z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu oraz parku rozrywki Rabkoland zaplanowanej na 8 czerwca. Więcej informacji u ks. Piotra.  

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 1600 zł. W tej kwocie są m.in.: ofiara rodziny z Jaskrowa (1000 zł), oraz Henryka Kaloty (500 zł). W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 750 zł. Ofiarę na ten cel złożył m.in. Henryk Kalota (500 zł). Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dzisiejsza taca na ten sam cel. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup nowego baldachimu procesyjnego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Krzysztofa Biskupa z Jaskrowa (60 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 26 maja odbędzie się dziś w salce o godz. 12.00.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 18.40 w salce.

 

 1. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w niedziele po Mszach o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski:

- Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30

- z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- przy Sanktuarium na Przeprośnej Górce odbędzie się festyn rodzinny (więcej informacji na ten temat w gablocie)

 

 1. W przyszłą sobotę:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- spotkanie ministrantów i lektorów na które zapraszamy także nowych kandydatów do służby przy ołtarzu o godz. 16.00 na ogrodzie klasztornym

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- z racji wspomnienia św. Floriana na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji strażaków. Po tej Mszy zmiana tajemnic dla Żywego Różańca

- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. o godz. 12.00.

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 19 maja o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Irenę Konik z Mstowa (90 lat), Eugeniusza Bekusa z Mstowa (87 lat) i Zenona Zgrzebnego z Jaskrowa (81 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


21.04.2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodzież męską, która rozważa czy wejść na drogę wiodącą ku kapłaństwu zachęcamy do modlitwy o właściwe rozeznanie życiowego powołania, rozmowy z księdzem na ten temat i zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronach internetowych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i Seminarium Duchownego w Częstochowie.

 

 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, w tym dniu w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. Próba przed I Komunią Świętą w środę o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek przypada dzień modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo w tej intencji.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w salce. Rozpoczynamy też zbiórkę nowych zabawek oraz innych fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony jako wsparcie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z przygotowaniami do misji parafialnych i peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Skrzypkowiak z Jaskrowa (92 lata). Wieczny odpoczynek…

 


14.04.2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy osobom które wzięły udział w sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem. Rodzicom bierzmowanych dziękujemy za dar dla kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z przygotowaniami do misji parafialnych i peregrynacji kopi cudownego obrazu mstki Bożej Częstochowskiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Jadwigę Hereźniak z Latosówki (84 lata). Wieczny odpoczynek…

 


07.04.2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, w naszej Ojczyźnie to dzień wyborów samorządowych.

 

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Osoby chcące podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą mogły złożyć uroczyste ślubowanie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Deklaracje do duchowej adopcji są wyłożone na stoliku z prasą.

 

 1. W piątek 12 kwietnia młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli bp Andrzej Przybylski. Spotkania przed bierzmowaniem:

- próba liturgii w poniedziałek i środę o godz. 19.00

- sprzątanie kościoła we wtorek o 18.40

- nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków w czwartek o godz. 18.40.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.

 

 1. Rozpoczęliśmy modlitwę o owocne misje ewangelizacyjne na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Modlitewna Warta nad Wartą polegającej na odmówieniu jednej części różańca w wybranym przez siebie dniu. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się pod konkretną datą na tablicy znajdującej się z tyłu kościoła.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu:

- na remont elewacji kościoła zebraliśmy 900 zł (w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Cegielni 500 zł)

- na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 2 860 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: Kółka Różańcowego Żeńskiego z Mstowa i Wancerzowa (560 zł) oraz rodzin: z Siedlca (600 zł), Jaskrowa (500 zł) i Latosówki (500 zł)

- rodzinie z Mstowa dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła

- dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na dekorację świąteczną kościoła, a są to m.in.: rodzina z Siedlca (500 zł), Kołka Różańcowe: p. Pałczyńskiej z Zawady (450 zł), p. Mazurowej z Siedlca (400 zł), z Zawady (400 zł), z Jaskrowa (400 zł), z Siedlca (300 zł), żeńskie z Kuchar (300 zł), Ireny Kasztelan z Jaskrowa (300 zł), z ul. Słonecznej w Kucharach (250 zł), męskie z Mstowa (250 zł), z Kuchar (200 zł) oraz z Latosówki (150 zł). Na ten cel złożyli ofiary także Rycerze Św. Jana Pawła II (300 zł), Koła Gospodyń Wiejskich ze Srocka (200 zł) oraz z Kuchar (150 zł) a także Ochotnicza Straż Pożarna z Mstowa (200 zł) i Siedlca (150 zł)

- dziękujemy za ofiary złożone w czasie świątecznym na tacę

- ofiary składane dziś do dużej skarbony z tyłu kościoła zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła

- ofiary składane dziś do puszek zostaną przekazane na utrzymanie i prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji

- taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na wydatki związane z przygotowaniem do misji parafialnych i peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


31.03.2024

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

W imieniu wspólnoty kanoników regularnych składam świąteczne życzenia, niech będą nimi słowa św. matki Teresy z Kalkuty:

Radość z kochania Jezusa bierze się z radości dzielenia Jego cierpień. Zatem nie pozwalajcie, by coś martwiło was albo gnębiło! Wierzcie w radość Zmartwychwstania! W życiu wszystkich nas, podobnie jak w życiu Jezusa, Zmartwychwstanie musi nadejść, radość Wielkiej Nocy musi zaświtać.

 

Dziękuję za wszelkie życzenia i przejawy życzliwości względem naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zaangażowali się w liturgię i wydarzenia które miały miejsce w naszej parafii. Dziękuję współbraciom, kapłanom, pracownikom świeckim plebanii, organiście, kościelnym, lektorom, kantorom, ministrantom, osobom które przygotowały dekoracje na Triduum, rycerzom Jana Pawła II, chórowi, scholii, zaspołowi wokalno-instrumentalnemu, fotografowi, harcerzom, strażakom, dzwonnikom i wszystkim którzy w tym czasie tworzyli z nami wspólnotę zgromadzoną na modlitwie. Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40 a w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

- od godziny 8.00 odwiedziny chorych;

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30;

- Msza Św. dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.00. Dla uczniów klas 6 i 7 udział w tej Mszy Św. jest obowiązkową częścią formacji w przygotowaniu do bierzmowania.

 

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00

- konferencja przed chrztem o godz. 17.00 w salce

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00

- Msza Św. w intencji Grupy Miłosierdzia o godz. 11.00

- spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 oraz ich rodziców po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy modlitwę o owocne misje ewangelizacyjne na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Modlitewna Warta nad Wartą polegającej na odmówieniu jednej części różańca w wybranym przez siebie dniu. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się pod konkretną datą na tablicy znajdującej się z tyłu kościoła.

 

 1. Przypominamy że aktualne informacje z życia parafii można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl oraz na serwisie społecznościowym Facebook Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w Niedzielę Palmową. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Tadeusza Herężego z Cegielni (71 lat), Irenę Bekus z Mstowa (84 lata) i Annę Ciępkę z Kuchar (91 lat). Wieczny odpoczynek…

 


24.03.2024

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dziś:

- po Mszach Świętych kiermasz ciast z którego cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie onkologiczne Agaty Stępień – mieszkanki Jaskrowa;

- po Mszy Świętej o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

 

 1. W Wielki Poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

 

 1. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Od czwartkowego wieczoru do Niedzieli Wielkanocnej będziemy przeżywali Triduum Paschalne. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do udziału w liturgii tego czasu:

 

WIELKI CZWARTEK

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień postu ścisłego

8.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

15.00 Godzina Miłosierdzia

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do 22.00.

21.00 Droga Krzyżowa

21.00-22.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

 

WIELKA SOBOTA

7.20-19.50 Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie

7.20 Jutrznia i Godzina Czytań

10.00-12.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej /przynosimy na nią świece z okapnikami/

 

 1. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy:

Czuwanie przy Ciemnicy:

Wielki Czwartek

19.30 – 22.00 – Grupa Miłosierdzia

 

Wielki Piątek

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

 

Czuwanie przy Bożym Grobie:

Wielki Piątek

19.30 – 20.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

20.00 – 21.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Wielka Sobota

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

18.00 – 19.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na  modlitwie.

 

 1. O pełnienie warty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Sacrum prosimy:

W Wielki Czwartek od 19.30–22.00 harcerzy

W Wielki Piątek od 19.30–21.00 OSP z Mstowa

W Wielką Sobotę: od 8.30–12.00 OSP z Jaskrowa; od 12.00–14.30 OSP z Siedlca; od 14.30–17.00 OSP z Zawady; od 17.00–19.30 OSP z Kuchar.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się nią modlić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40, w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę na placu kościelnym przy dzwonnicy od godz. 8.00–13.00 co godzinę. W wypadku niesprzyjającej pogody poświęcenie odbędzie się w kościele.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. będą sprawowane o godz.: 6.00 (poprzedzona procesją rezurekcyjną), 9.00, 11.00 i 16.00.

 

 1. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać w poniedziałek 8 kwietnia. Tego też dnia będzie rozpoczęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane do dużej skarbony z tyłu kościoła z których możliwe jest pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem naszego kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Janinę Bekus z Kuchar (86 lat), Stefanię Hereźniak z Cegielni (86 lat) i Bartłomieja Jaksendra z Jaskrowa (31 lat). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.