Ogłoszenia Parafialne

22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. W czwartek modlitwami ogarniajmy nasze mamy.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają w tym dniu na festyn organizowany w ogrodzie klasztornym. Od 12.00–18.00 dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np. dmuchańców, popcornu, waty cukrowej.

W związku z festynem prowadzimy zbiórkę przedmiotów na loterię a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 29 maja rano.

 

 1. W sobotę 4 czerwca na Polach Lednickich pod Gnieznem odbędzie się spotkanie młodych. Zachęcamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na stronie lednica2000.pl. Zgłoszenia do 24 maja w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu to 160 zł.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Jaskrowa pod opieką Bogusławy Wielgat

- mieszkańców Kłobukowic pod opieką Magdaleny Heręży

- mieszkańców Zawady pod opieką Jerzego Halaby

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

15.05.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.20-18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Nabożeństwa majowe:

- w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę 18 maja o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Osoby grające na instrumentach i śpiewające zapraszamy na próby scholii dziecięcej które odbywają się w soboty o godz. 10.00 w salce.

 

 1. Chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.

 

 1. Młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich 4 czerwca. Koszt to 160 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Rolnicy którzy chcą by kapłan przyjechał poświęcić ich pole mogą to zgłosić w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na kontynuację prac przy elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Zofię Purgal ze Srocka (81 lat) i Irenę Nieszporską z Mstowa (81 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodych mężczyzn którzy zastanawiają się nad swoją drogą życia i myślą o kapłaństwie zachęcamy do indywidualnej rozmowy na ten temat z księdzem np. podczas dyżuru w kancelarii parafialnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

 

 1. Spotkanie organizatorów i wolontariuszy festynu z okazji Dnia Dziecka w czwartek o godz. 19.00 w salce.

W związku z festynem obecnie prowadzimy zbiórkę przedmiotów na loterię a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 29 maja rano.

 

 1. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w najbliższy piątek o godz. 17.00.

 

 1. Największe spotkanie młodych chrześcijan w Polsce będzie miało miejsce w tym roku 4 czerwca na polach otaczających Jezioro Lednickie w Wielkopolsce. Zachęcamy młodzież naszej parafii aby wraz ze swymi przyjaciółmi (także z innych parafii) wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu gdzie będzie można dzielić się swoją obecnością, radością, wiarą. Więcej informacji na stronie lednica2000.pl. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu to 160 zł.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Jaskrowa pod opieką Bogusławy Wielgat

- mieszkańców Kłobukowic pod opieką Magdaleny Heręży

- mieszkańców Zawady pod opieką Jerzego Halaby

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła. Firmie TRANS BUD z Mstowa dziękujemy za prace wykonane na terenie ogrodu klasztornego. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na kontynuację prac przy elewacji mstowskiego kościoła. Wszystkich prosimy o wsparcie finansowe tej bardzo kosztownej renowacji.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Zygmunta Weżgowca z Wancerzowa (78 lat) i Irenę Zyzik z Mstowa (73 lata). Wieczny odpoczynek…

01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Rozpoczynamy maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą po Mszach Świętych w niedziele o godz. 16.00 a w dni powszednie o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00. Spotkanie osób chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego zaplanowanego na 29 maja odbędzie się o godz. 12.00 w salce.

 

 1. Informacje związane z uroczystością I Komunii Świętej:

Próby przed I Komunią Świętą:

 - Grupa I w środę o 16.00 i w czwartek o godz. 14.45

 - Grupa II w czwartek o godz. 16.15 i w piątek o godz. 15.00

Sprzątanie kościoła w czwartek o godz. 18.40

Nabożeństwo i I spowiedź:

- Grupa I w sobotę o godz. 9.00

- Grupa II w sobotę o godz. 11.00

 

 1. W najbliższy piątek:

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

- spotkanie zainteresowanych wyjazdem na spotkanie młodych na polach lednickich 4 czerwca o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

 1. W niedzielę 8 maja Msze Święte w kościele będą sprawowane:

- o godz. 7.00

- o godz. 9.00 (o bezpieczeństwo podczas służby dla strażaków z terenu naszej parafii)

- o godz. 10.30 (I Komunia Święta – grupa I)

- o godz. 12.30 (I Komunia Święta – grupa II)

- o godz. 16.00

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 15 maja o godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 5180 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: rodzina z Siedlca 1000 zł, rodzina z Jaskrowa 500 zł, rodzina z Siedlca 500 zł, rodzina z Mstowa 500 zł, rodzina z Cegielni 500 zł, osoby ze Srocka 300 zł, rodzina z Cegielni 300 zł. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 1860 zł (ofiary na ten cel złożyła m.in. rodzina z Siedlca – 1000 zł). W kwietniu na kwiaty do Bożego Grobu zebrano 630 zł (m.in.: OSP Mstów – 150 zł, OSP Kuchary – 100 zł, Kółko Różańcowe Męskie z Mstowa – 170 zł). Bóg zapłać!

Do klasztoru można przywozić fanty na loterię która będzie miała miejsce podczas festynu parafialnego.


24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia:

- podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji członków Grupy Miłosierdzia działającej w naszej parafii

- spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 29 maja odbędzie się w salce o godz. 12.00

- dziś w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00. Więcej informacji w gablocie i na stronie caritas.czest.pl.

 

 1. Jutro podczas Mszy Świętych będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

- Grupa I – poniedziałek godz. 16.00

- Grupa II – wtorek godz. 16.00

 

 1. Z racji oktawy wielkanocy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha w tym roku będziemy przeżywali w najbliższy wtorek. W tym dniu Msza Św. w intencji zmarłych spoczywających na mstowskim cmentarzu będzie odprawiona w kaplicy Św. Wojciecha o godz. 11.00.

 

 1. W środę o godz. 18.00 w naszym kościele będzie udzielany sakrament bierzmowania. Próba liturgii w poniedziałek o godz. 18.45. Nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków we wtorek o godz. 18.45.

 

 1. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju w sobotę o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Dziękujemy wszystkim którzy w Wielkim Poście włączyli się w akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na budowę Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży tworzonego przez Caritas.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Stanisławę Włodarz z Jaskrowa (91 lat), Mariana Dudka z Kuchar (84 lata) i Marię Purgal z Mstowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 


17.04.2022

Wielk 2022NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

W imieniu wspólnoty kanoników regularnych składam życzenia, aby w tegoroczne święta każdy z nas umiał w duchowej rozmowie podobnie jak święty Piotr powiedzieć szczerze Zmartwychwstałemu „Panie ty wiesz że Cię kocham” oraz usłyszał i przyjął słowa Chrystusa „pokój wam” których tak bardzo potrzebujemy. Radosnego Alleluja!

 

Dziękuję za wszelkie życzenia i przejawy życzliwości względem naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zaangażowali się w liturgię i wydarzenia które miały miejsce w naszej parafii. Dziękuję współbraciom, kapłanom, pracownikom świeckim plebanii, organistom, kościelnemu, lektorom, kantorom, ministrantom, rodzinie która ofiarowała kwiaty do kościoła, florystom, chórowi, scholii, fotografowi, harcerzom, strażakom, dzwonnikom i wszystkim którzy w tym czasie tworzyli z nami wspólnotę zgromadzoną na modlitwie. Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40 a w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

Grupa I – środa godz. 16.00

Grupa II – czwartek godz. 16.00

Obie grupy – piątek godz. 16.00

 

 1. Próba liturgii przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18.45.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00:

- konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. (w kościele)

- spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka (w salce).


10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dziś o godz. 16.50 Gorzkie Żale.

 

 1. W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

 

 1. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Od czwartkowego wieczoru do Niedzieli Wielkanocnej będziemy przeżywali Triduum Paschalne. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do udziału w liturgii tego czasu:

 

WIELKI CZWARTEK

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień postu ścisłego

8.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

15.00 Godzina Miłosierdzia

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do 22.00.

21.00 Droga Krzyżowa

21.00-22.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

 

WIELKA SOBOTA

8.00-20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

10.00-12.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej /przynosimy na nią świece z okapnikami/

 

 1. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy:

Czuwanie przy Ciemnicy:

Wielki Czwartek

19.30 – 22.00 – Grupa Miłosierdzia

 

Wielki Piątek

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

 

Czuwanie przy Bożym Grobie:

Wielki Piątek

19.30 – 20.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

20.00 – 21.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Wielka Sobota

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

18.00 – 19.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na  modlitwie.

 

 1. O pełnienie warty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Sacrum prosimy:

W Wielki Czwartek od 19.30–22.00 harcerzy

W Wielki Piątek od 19.30–21.00 OSP z Mstowa

W Wielką Sobotę: od 8.30–11.00 OSP z Jaskrowa; od 11.00–13.00 OSP z Siedlca; od 13.00–15.30 OSP z Zawady; od 15.30–17.30 OSP z Kuchar; od 17.30–19.30 OSP ze Srocka.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się nią modlić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40, w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę na placu kościelnym przy dzwonnicy od godz. 9.30–12.30 co pół godziny. W wypadku niesprzyjającej pogody poświęcenie odbędzie się w kościele.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. będą sprawowane o godz.: 6.00 (poprzedzona procesją rezurekcyjną), 9.00, 11.00 i 16.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem z których możliwe jest pokrycie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła.

W tym roku dzięki dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będą kontynuowane prace przy elewacji kościoła; parafian i przyjaciół mstowskiego sanktuarium prosimy o wpłaty na konto i składane  ofiar kopertowych na pokrycie wkładu własnego na ten cel. W marcu na remont elewacji zebrano 2650 zł (wśród ofiarodawców są m.in.: rodzina z Jaskrowa – 1000 zł i rodzina z Zawady – 1000 zł).

W marcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebrano 6300 zł (w tym ofiara anonimowa – 5000 zł i rodziny z Siedlca – 500 zł).

Na świąteczny wystrój kościoła zebrano 3600 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: Członkowie Kółek Różańcowych: z Siedlca (p. Jaksender) – 420 zł; z Zawady – 300 zł;  z Mstowa i Wancerzowa (Marii Reterskiej) – 300 zł; z Siedlca – 270 zł;  Matki Bożej Częstochowskiej z Zawady – 210 zł;  z Jaskrowa – 200 zł; żeńskie z Kuchar – 200 zł; z ul. Wolności w Mstowie – 200 zł; z Kuchar – 200 zł; mężczyzn z Kuchar – 200 zł; z Jaskrowa (Ireny Kasztelan) – 160 zł; z Cegielni – 150 zł. Na kwiaty do Bożego Grobu złożyli także ofiary: rodzina z Siedlca – 300 zł; wierni ze Srocka – 200 zł i OSP z Zawady – 120 zł.

Na położenie nowego chodnika po południowej stronie kościoła zebrano w marcu 4975 zł. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Jana Hyllę z Jaskrowa (75 lat), Urbana Figzała z Siedlca (69 lat) i Mariannę Trejtowicz z Mstowa (82 lata). Wieczny odpoczynek…

03.04.2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Wczoraj obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Członkowie Grupy Miłosierdzia działającej przy naszej parafii ufundowali obraz Papieża Polaka który został umieszczony w ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa. Dziękujemy im za ten dar dla mstowskiego kościoła.

  

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne które będą trwały do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Bondzia który w tych dniach skieruje do nas słowo Boże.

 

PROGRAM REKOLEKCJI:

 

NIEDZIELA, 3 KWIETNIA 2022 ROKU

Msze Św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 i 16.00

Gorzkie Żale o godz. 16.50

 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA 4, 5 I 6 KWIETNIA 2022 ROKU

Msze Św. z nauką ogólną o godz. 11.00, 18.00 i 19.15

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 17.20

Konferencja dla uczniów klas 6-8  Szkół Podstawowych w poniedziałek o godz. 16.30

Konferencja dla uczniów klas 1-5 Szkół Podstawowych we wtorek o godz. 16.30

Msza Św. z nauką dla uczniów Szkół Podstawowych w środę o godz. 16.30

Spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi i konferencjami.

 

W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 rano. Ofiary składane do dużej skarbony w środę będą naszym podziękowaniem dla Księdza Rekolekcjonisty.

 

 1. W najbliższy piątek:

- o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci

- o godz. 17.20 Różaniec

- o godz. 18.00 Msza Św.

Po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Prosimy o włączenie się w nią harcerzy. O zabezpieczenie trasy prosimy strażaków. Krzyż pomiędzy kolejnymi stacjami będą nieśli mieszkańcy poszczególnych miejscowości naszej parafii.

 

 1. 8 kwietnia po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mstowa na Jasną Górę. Jej temat przewodni to Droga pojednania. Rozważania Drogi Krzyżowej i informacje potrzebne do przejścia trasy znajdują się na stronie www.edk.org.pl.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Msza Św. poprzedzona procesją z palmami uroczyście rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia o godz. 11.00. Wszystkich prosimy o zgromadzenie się przed kościołem o godz. 11.00 gdyż poświęcenie palm odbędzie się przed wejściem do kościoła. Po Mszy Św. konkurs na najpiękniejszą palmę.

 

 1. Telefonicznie i w zakrystii można zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Kapłani odwiedzą chorych w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia od godz. 8.00.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela a w zakrystii świece Caritas przydatne podczas liturgii wigilii paschalnej.

 

 1. Do skarbonki przy ołtarzu św. Walentego można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony po chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła.

 

 1. Z Mstowa Pan Bóg wezwał do Siebie śp.: Jana Szymczyka (62 lata) i Teresę Kurach (63 lata). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


27.03.2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu która w okresie Wielkiego Postu odbywa w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) od godz. 17.20 – 18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci

- od godz. 17.00 spowiedź dla młodzieży

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątki Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. i różaniec wynagradzający niepokalanemu Sercu NMP

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce

 

 1. W najbliższą niedzielę:

- zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00

- Gorzkie Żale z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego o godz. 16.50

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii:

 

NIEDZIELA, 3 KWIETNIA 2022 ROKU

Msze Św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 i 16.00

 

PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA 4, 5 I 6 KWIETNIA 2022 ROKU

Msze Św. z nauką ogólną o godz. 11.00, 18.00 i 19.15

Konferencja dla uczniów klas 6-8  Szkół Podstawowych w poniedziałek o godz. 16.30

Konferencja dla uczniów klas 1-5 Szkół Podstawowych we wtorek o godz. 16.30

Msza Św. z nauką dla uczniów Szkół Podstawowych w środę o godz. 16.30

Spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi i konferencjami

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritasna stół wielkanocny.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z Mstowa Bóg wezwał do Siebie śp.: Mariana Całusińskiego (67 lat), Krzysztofa Palucha (59 lat) i Marcela Całusińskiego (35 lat). Wczoraj w Krakowie zmarł nasz współbrat ks. Tadeusz Masłowski CRL. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 


20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś w naszym kościele przeżywamy Dobę Eucharystyczną. Prosimy o trwanie w ciszy na adoracji przed Najśw. Sakramentem mieszkańców poszczególnych miejscowości:

Kuchary 8.00-8.40

Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko 10.00-10.30

Cegielnia 10.30-11.00

Siedlec i Gąszczyk 13.00-13.30

Srocko i Zawada 13.30-14.00

Wancerzów 14.00-14.30

Mstów 14.30-15.00

Jaskrów ul. Częstochowska 15.00-15.30

Jaskrów pozostałe ulice 15.30-16.00

 

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu która w okresie Wielkiego Postu odbywa w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) od godz. 17.20 – 18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne (rozważanie męki Pańskiej):

W piątki Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.50:

Gorzkie Żale z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego.

 

 1. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Materiały przygotowujące do duchowej adopcji znajdują się na stoliku z gazetami.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 3 do 6 kwietnia.

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritasna stół wielkanocny.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na kontynuację prac przy chodniku i wyrównanie terenu po południowej stronie kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Henryka Fresela z Wancerzowa (90 lat). Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.