Chrzest święty

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w I niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.

Przy zgłoszeniu należy przedstawić następujące dokumenty:

• akt urodzenia dziecka z USC
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców – jeżeli ślub zawierali w innej parafii
  • w przypadku, gdy dziecko jest spoza naszej parafii, wymagane jest pisemne pozwolenie od własnego proboszcza

Rodzicami chrzestnymi mogą być:

• wierzący i praktykujący katolicy po ukończeniu 16 roku życia
  • bierzmowani
  • małżonkowie po zawarciu ślubu kościelnego
  • uczniowie szkół średnich – uczęszczający na religię

Rodzice Chrzestni, którzy mieszkają w innej parafii powinni dostarczyć przed chrztem dziecka zaświadczenie ze swojej parafii, że są godni zaszczytu bycia rodzicem chrzestnym.