Pogrzeb katolicki

Przedstawiciele rodziny zmarłego powinni zgłosić się w kancelarii parafialnej i przedstawić:

• akt zgonu z USC
  • dane osobowe zmarłego
  • zaświadczenie o zaopatrzeniu sakramentami świętymi (jeżeli zmarły umarł poza parafią)
  • pisemną zgodę proboszcza parafii, w której zmarły ostatnio zamieszkiwał (jeżeli zmarły pochodzi z naszej parafii oraz posiada grób na Cmentarzu Parafialnym)

Na Cmentarzu Parafialnym w Mstowie mogą być pochowani zasadniczo zmarli członkowie naszej parafii (lub przynajmniej wywodzący się z niej) i posiadający grób na Cmentarzu Parafialnym. Parafianie nie posiadający grobu na Cmentarzu Parafialnym mogą być na nim pochowani po złożeniu ofiary za miejsce na cmentarzu.

Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej podczas pogrzebu.

Gdy zajdzie taka potrzeba, na życzenie rodziny zmarłego, w naszej kancelarii parafialnej można uzyskać zgodę na pochówek naszego zmarłego parafianina w innej parafii.