Namaszczenie chorych

Regularne odwiedziny kapłana u chorych w naszej parafii mają miejsce w pierwsze piątki każdego miesiąca. 

 

W nagłym wypadku zagrożenia życia można prosić o posługę kapłana o każdej porze. W miarę możliwości prosimy o zapewnienie transportu dla kapłana z Najświętszym Sakramentem.

 

Stosowny czas na przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych zachodzi wtedy, gdy wierny staje wobec niebezpieczeństwa śmierci z powodu choroby, wypadku lub starości. Sakrament ten chrześcijanin może przyjmować za każdym razem, gdy jest dotknięty ciężką chorobą lub gdy nastąpiło jej nasilenie.

 

Wskazana jest obecność i wspólna modlitwa członków rodziny w intencji chorego wraz z kapłanem (z wyjątkiem chwili spowiedzi św.).

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.