Ogłoszenia Parafialne

07.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach Św. o godz. 18.00.

 

 1. Informacje związane z uroczystością I Komunii Świętej:

Próby przed I Komunią Świętą:

- Grupa I w poniedziałek o 16.00 i w czwartek o godz. 15.30

- Grupa II w środę o godz. 16.00 i w piątek o godz. 15.30

Nabożeństwo na które dzieci przynoszą z sobą świece i I spowiedź w sobotę o godz. 9.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej z tej racji będzie inny porządek Mszy Świętych. 14 maja Msze Święte w kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (I Komunia Święta – grupa I), 12.30 (I Komunia Święta – grupa II) i 16.00

 

 1. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na polach lednickich w sobotę 3 czerwca. Koszt to 130 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 14290 zł. W tej kwocie jest m.in. taca z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (10880 zł) oraz ofiary rodzin: z Siedlca 1000 zł, Wancerzowa 800 zł, Jaskrowa 500 zł. i osoby z Jaskrowa 500 zł.. W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 920 zł (ofiarę na ten cel złożyła m.in. osoba z Mstowa – 500 zł). Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dzisiejsza taca na ten sam cel. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wyczyszczenie wnętrza wieży.

 

 1. Do klasztoru można przywozić fanty na loterię która będzie miała miejsce podczas festynu gminno-parafialnego.

 


30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodzież męską, która rozważa czy wejść na drogę wiodącą ku kapłaństwu zachęcamy do modlitwy o właściwe rozeznanie życiowego powołania, rozmowy z księdzem na ten temat i zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronach internetowych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i Seminarium Duchownego w Częstochowie.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 28 maja odbędzie się dziś w salce o godz. 12.00.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w niedziele po Mszach o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

- Grupa I – czwartek o godz. 16.00

- Grupa II – piątek o godz. 15.00

 

 1. W najbliższy piątek:

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

 

 1. W przyszłą sobotę:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Floriana na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z naszej parafii. Po tej Mszy zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 21 maja o godz. 11.00.

 

 1. Uczniów klas 7 i 8, szkół średnich, studiującą i pracującą oraz całe rodziny zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich koło Gniezna które w tym roku odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt przejazdu i wstępu to 130 zł. Zapisy do 15 maja w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Marczaka ze Srocka (67 lat). Wieczny odpoczynek…

 


23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Liturgiczna uroczystość św. Wojciecha w tym roku przypada w najbliższy poniedziałek. W tym dniu w kaplicy Św. Wojciecha na cmentarzu o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. Próby przed I Komunią Świętą:

- Grupa I we wtorek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00

- Grupa II w środę o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00

 

 1. We wtorek:

- kancelaria parafialna będzie nieczynna;

- przypada dzień modlitw o urodzaje. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo w tej intencji.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w salce. Przypominamy że nadal trwa zbiórka nowych zabawek oraz innych fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony jako wsparcie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. Uczniów klas 7 i 8, szkół średnich, studiującą i pracującą oraz całe rodziny zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich koło Gniezna które w tym roku odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt przejazdu i wstępu to 130 zł. Zapisy do 15 maja w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy osobom które wzięły udział w sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem. Rodzicom bierzmowanych dziękujemy za dar dla kościoła – zamówiony mahoniowy klęcznik.Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Izydorę Dąbrowską z Zawady (98 lat). Wieczny odpoczynek…

16.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia:

- ofiary składane dziś do puszek zostaną przekazane na utrzymanie i edukację 81 dzieci z ośrodków wychowawczych z terenu Ukrainy, które mieszkają w Olsztynie k. Częstochowy

- do dziś można zapisać się na wyjazd do kina na projekcję filmu Opiekun opowiadającego o małżeństwie przeżywającym kryzys i opiece św. Józefa. Wyjazd sprzed kościoła w środę 19 kwietnia o godz. 16.00. Koszt biletu i przejazdu to 30 zł.

 

 1. Z poważnej przyczyny została zmieniona data bierzmowania. Sakrament bierzmowania w naszym kościele będzie udzielany w czwartek 20 kwietnia godz. 18.00. Za zmianę przepraszamy. Spotkania przed bierzmowaniem:

- próba liturgii w poniedziałek o godz. 18.40

- sprzątanie kościoła we wtorek o 18.40

- nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków w środę o godz. 18.40.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

 1. Dziękujemy wszystkim którzy w Wielkim Poście włączyli się w akcję charytatywną dostarczając żywność oraz osobom rozprowadzającym paczki potrzebującym.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na remont elewacji kościoła. Dziękujemy osobom które w ostatnich miesiącach przekazali pieniądze na ogrzewanie kościoła. W marcu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 2300 zł (w tej kwocie jest ofiara mieszkańca Wancerzowa 1000 zł). W marcu na remont elewacji zebraliśmy 900 zł. Na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną zebraliśmy 5260 zł. Wpłaty na ten cel dokonały m.in.: rodzina z Siedlca (400 zł), Koło Gospodyń ze Srocka (200 zł), OSP z Siedlca (150 zł), OSP z Mstowa (120 zł) oraz Kółka Różańcowe: z kapliczki w Zawadzie (400 zł), z Jaskrowa (400 zł), Haliny Jaksender z Siedlca (400 zł), z Cegielni (350 zł), p. Pałczyńskiej z Zawady (350 zł), Marii Reterskiej z Mstowa i Wancerzowa (330 zł), Ireny Kasztelan z Jaskrowa (300 zł), z ul. Wolności w Mstowie (300 zł), z ul. Słonecznej w Kucharach (300 zł), p. Mazurowej z Siedlca (300 zł), męskie z Mstowa (270 zł), męskie z Kuchar (200 zł), żeńskie z Kuchar (200 zł) i Latosówki (150 zł).

Bóg zapłać!

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Zycha z Mstowa (78 lat), Jana Kluźniaka ze Srocka (79 lat), Mariusza Skibińskiego z Cegielni (45 lat) i Bogumiłę Liberdę z Cegielni (85 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


09.04.2023

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

Składamy świąteczne życzenia:

przepracowanym – odpoczynku;

samotnym – budujących spotkań i trwałych relacji;

chorym, cierpiącym i przeżywającym żałobę – wniknięcia w tajemnicę zmartwychwstania która wiedzie przez krzyż;

osobom, które utraciły sens życia – motywacji do działania i przemieniania świata w duchu Ewangelii;

czującym się nieswojo w Kościele – dumy z tego że jesteśmy członkami Kościoła dla którego Chrystus umarł i zmartwychwstał;

parafianom oraz wszystkim przyjaciołom mstowskiego klasztoru i kościoła – radosnego przeżycia świąt paschalnych.

 

Dziękujemy za wszelkie życzenia i przejawy życzliwości względem naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zaangażowali się w liturgię i wydarzenia które miały miejsce w naszej parafii. Kapłanom, pracownikom świeckim plebanii, organiście, kościelnym, lektorom, kantorom, ministrantom, osobom które przygotowały dekoracje na Triduum, chórowi, scholii, fotografowi, harcerzom, strażakom, dzwonnikom i wszystkim którzy w tym czasie tworzyli z nami wspólnotę zgromadzoną na modlitwie. Bóg zapłać!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40 a w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania klas 8 w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- Msza Św. w intencji Grupy Miłosierdzia o godz. 9.00;

- spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 1. Organizujemy wyjazd do kina na projekcję filmu Opiekun opowiadającego o małżeństwie przeżywającym kryzys i opiece św. Józefa. Wyjazd sprzed kościoła w środę 19 kwietnia o godz. 16.00. Koszt biletu i przejazdu to 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Przypominamy że aktualne informacje z życia parafii można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl. W ostatnim czasie został założony nowy profil na serwisie społecznościowym Facebook Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację w wysokości 560 tyś zł. na kontynuację prac remontowych elewacji naszego kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca zostaną przeznaczone jako wkład własny parafii na remont elewacji. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Monikę Ziółkowską z Jaskrowa (84 lata), Bogusławę Wosik z Kuchar (79 lat) i Stanisława Fertacza z Jaskrowa (68 lat). Wieczny odpoczynek…

 


02.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dziś o godz. 16.50 Gorzkie Żale.

 

 1. 2 kwietnia to kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy aby z tej racji w oknach umieścić wizerunki Papieża Polaka. O godz. 18.00 z Placu Daszyńskiego w Częstochowie wyruszy w stronę Jasnej Góry Marsz Papieski.

 

 1. W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

 

 1. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Od czwartkowego wieczoru do Niedzieli Wielkanocnej będziemy przeżywali Triduum Paschalne. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do udziału w liturgii tego czasu:

 

WIELKI CZWARTEK

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień postu ścisłego

8.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

15.00 Godzina Miłosierdzia

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do 22.00.

21.00 Droga Krzyżowa

21.00-22.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

 

WIELKA SOBOTA

8.00-20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

10.00-12.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej /przynosimy na nią świece z okapnikami/

 

 1. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy:

Czuwanie przy Ciemnicy:

Wielki Czwartek

19.30 – 22.00 – Grupa Miłosierdzia

 

Wielki Piątek

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

 

Czuwanie przy Bożym Grobie:

Wielki Piątek

19.30 – 20.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

20.00 – 21.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Wielka Sobota

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

18.00 – 19.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na  modlitwie.

 

 1. O pełnienie warty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Sacrum prosimy:

W Wielki Czwartek od 19.30–22.00 harcerzy

W Wielki Piątek od 19.30–21.00 OSP z Mstowa

W Wielką Sobotę: od 8.30–11.00 OSP z Jaskrowa; od 11.00–13.30 OSP z Siedlca; od 13.30–16.00 OSP z Zawady; od 16.00–18.00 OSP z Kuchar; od 18.00–19.30 OSP z Mstowa.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się nią modlić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40, w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę na placu kościelnym przy dzwonnicy od godz. 9.30–12.30 co pół godziny. W wypadku niesprzyjającej pogody poświęcenie odbędzie się w kościele.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. będą sprawowane o godz.: 6.00 (poprzedzona procesją rezurekcyjną), 9.00, 11.00 i 16.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem z których możliwe jest pokrycie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła. Taca z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będzie przeznaczona na kontynuację remontu elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Ewę Całus z Jaskrowa (54 lata) i Romana Jasińskiego z Mstowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 


26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w piątek 31 marca (chorzy zapisani na I piątki) oraz w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia (chorzy, których można zgłaszać w kancelarii i zakrystii).

 

 1. W najbliższy piątek:

- o godz. 17.20 Adoracja Najśw. Sakramentu

- o godz. 18.00 Msza Św.

Po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Prosimy o włączenie się w nią harcerzy. O zabezpieczenie trasy prosimy strażaków. Krzyż pomiędzy kolejnymi stacjami będą nieśli mieszkańcy poszczególnych miejscowości naszej parafii.

 

 1. 31 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mstowa na Jasną Górę. Rozważania Drogi Krzyżowej i informacje potrzebne do przejścia trasy znajdują się na stronie edk.org.pl.

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec

- o godz. 17.00 w salce konferencja dla rodziców i chrzestnych którzy przedstawią do chrztu dzieci w kwietniu

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Msza Św. poprzedzona procesją z palmami uroczyście rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia o godz. 11.00. Wszystkich prosimy o zgromadzenie się przed kościołem o godz. 11.00 gdyż poświęcenie palm odbędzie się przed wejściem do kościoła. Po Mszy Św. konkurs na najpiękniejszą palmę.

 

 1. W przyszłą niedzielę KGW ze Srocka przed kościołem będzie sprzedawało ciasta. Uzbierana na kiermaszu ciast suma będzie przeznaczona na leczenie trzyipółletniej Lenki Jaksender ze Srocka, która zachorowała na nowotwór złośliwy kości.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela a w zakrystii świece Caritas.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony po chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Włodzimierza Borowika z Jaskrowa (59 lat). Wieczny odpoczynek…

19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne podczas których homilie i nauki będzie głosił ks. Michał Lubowicki, którego serdecznie w naszej wspólnocie witamy.

PROGRAM REKOLEKCJI:

 

Niedziela, 19 marca:

  • Msze Św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00

 

Poniedziałek, wtorek i środa 20-22 marca:

  • Msze Św. z nauką ogólną o godz. 11.00, 18.00 i 19.15
  • Msza Św. z dla uczniów Szkół Podstawowych w środę o godz. 16.30
  • Spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi
  • W te dni nie będzie Mszy Świętych o godz. 7.00

 

 1. Wyjątkowo w tym roku uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić w poniedziałek 20 marca. W naszym kościele to dzień Doby Eucharystycznej – całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy aby w ciszy adorować Chrystusa realnie obecnego w Eucharystii. Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na

 

PROGRAM ADORACJI:

8.00 – 9.00 – Jaskrów

9.00 – 10.00 – Mstów

10.00 – 11.00 – Srocko

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Wancerzów

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

 

Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

 

 1. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Osoby podejmujące dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą mogły złożyć uroczyste ślubowanie podczas Mszy Św. o godz. 7.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.50.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w piątek 31 marca (chorzy zapisani na I piątki) oraz w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia (chorzy, których można zgłaszać w kancelarii i zakrystii).

 

 1. W piątek 31 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami parafii i Ekstremalna Droga Krzyżowa.

 

 1. Już teraz zachęcamy do przygotowywania palm do konkursu który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 1. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.

 

 1. Przed ołtarzem Serca Jezusowego jest wystawiony kosz miłosierdzia. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki dla chorych i ubogich.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane do dużej skarbony pod chórem w środę będą przekazane Księdzu Rekolekcjoniście jako podziękowanie za posługę w naszej parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Sławomira Dróżdża z Siedlca (48 lat) i Reginę Weżgowiec z Jaskrowa (79 lat). Wieczny odpoczynek…

 


12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce spotkanie wolontariuszy chcących włączyć się w organizację i przebieg festynu gminno-parafialnego. Rozpoczynamy też zbiórkę fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej i Ruchu Lednickiego działających przy naszej parafii.

 

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która w okresie Wielkiego Postu odbywa w dni powszednie (z wyjątkiem piątku) od godz. 17.20 – 18.00. W tym czasie kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne (rozważanie męki Pańskiej):

      W piątki Wielkiego Postu:

     - Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

     - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

      W niedziele Wielkiego Postu:

      -Gorzkie Żale z  błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego po Mszy Świętej o 16.00.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 19 marca i potrwają do 22 marca włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Lubowicki, prezbiter Archidiecezji Warszawskiej. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Zaplanujmy czas, aby wziąć udział w duchowych ćwiczeniach i skorzystać w tym czasie z sakramentu pokuty.

 

 1. Z racji rekolekcji, w przyszłą niedzielę nie będzie sprawowana Msza Święta w Zawadzie.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony oraz do puszek na cele misyjne. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym są przeznaczone jako zapłata za opał do ogrzewania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Przed ołtarzem Najśw. Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz do którego można przynosić produkty spożywcze, z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich z terenu naszej parafii. Żywność można przynosić do 22 marca.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. W zakrystii można nabyć książki  z rozważaniami autorstwa ks. Łukasza Bugały i świece wielkanocne Caritas.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kazimierza Gawrońskiego z Zawady, śp. Henrykę Cielebiaś ze Srocka oraz śp. Leokadię Kaczmarek z Kuchar. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 


05.03.2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Pomocy Kościołowi na Świecie – dzień modlitwy i pomocy materialnej dla polskich misjonarzy i misjonarek. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

 1. W dni powszednie od godz. 17.20 w naszym kościele wystawiony jest Przenajświętszy Sakrament i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8 w tym tygodniu:

- grupa I w poniedziałek o 16.30

- grupa II we wtorek o 17.00

- grupa III w środę o 16.30

- grupa IV w czwartek o godz. 16.30

 

Podczas spotkań należy przedstawić indeks.

 

 1. Spotkanie uczniów klas 6 oraz ich rodziców na którym będą omówione zasady przygotowania do bierzmowania w naszej parafii w poniedziałek 6 marca o godz. 18.40 w kościele.

 

 1. W najbliższy piątek:

- Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30

- Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce spotkanie wolontariuszy chcących włączyć się w organizację i przebieg festynu gminno-parafialnego. Rozpoczynamy też zbiórkę fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności ministrantów, lektorów, scholii dziecięcej i Ruchu Lednickiego działających przy naszej parafii.

 

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. W zakrystii można nabyć książki z rozważaniami autorstwa ks. Łukasza Bugały i świece wielkanocne Caritas.

 

 1. Przed ołtarzem Najśw. Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz do którego można przynosić produkty spożywcze z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich z terenu naszej parafii. Żywność można przynosić do 22 marca.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się od 19-22 marca.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. W lutym na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 3500 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin z: Mstowa (1000 zł), Jaskrowa (600 zł), Kuchar (500 zł), Wancerzowa (500 zł) oraz Kółka Różańcowego p. Pałczyńskiej z Zawady (500 zł). Na elewację kościoła zebraliśmy 1560 zł w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Kuchar (500 zł). Na kwiaty do ołtarza św. Walentego ofiary złożyły dwa Kółka Różańcowe z Mstowa (250 zł i 200 zł). Bóg zapłać!

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona jako zapłata za opał do ogrzewania kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Jerzego Sobalskiego z Mstowa (75 lat). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.