Ogłoszenia Parafialne

09.06.2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Przeżywamy X Niedzielę w okresie zwykłym, w naszej Ojczyźnie to dzień wyborów do europarlamentu. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach, wypełniając w ten sposób obywatelski obowiązek.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00
 3. Zachęcamy do udziału w czuwaniu wiernych Archidiecezji Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wyjazd autokarem spod kościoła we wtorek o godz. 19.00. Powrót ok. 2 w nocy.
 4. W czwartek przypada wspomnienie św. Antoniego, z tej racji zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 17.00 przy remizie w Siedlcu w intencji mieszkańców Siedlca i Gąszczyka.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 przy krzyżu w Srocku odbędzie się poświęcenie pól.
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na wydatki związane z przygotowaniem i przebiegiem misji parafialnych.
 7. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie śp. Zygmunta Skrońskiego z Latosówki (76 lat). Polecajmy jego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…                                    

02.06.2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną przy kościele dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 oraz w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszach o godz. 18.00. Prosimy aby na procesjach nie zabrakło ministrantów, dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych oraz rycerzy św. Jana Pawła II.

 

 1. Msza Św. składkowa i nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00.

 

 1. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów w czwartek po procesji.

 

 1. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca:

- przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Św. szkolna o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- Msza Św. w Zawadzie przy Krzyżu o godz. 10.00

- Msza Św. w intencji ks. Zdzisława Siuty CRL z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich o godz. 11.00.

 

 1. Dziękujemy osobom które przyczyniły się do organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka na ogrodach klasztoru: Wójtowi i Gminie Mstów, komitetowi organizacyjnemu pod przewodnictwem Zbyszka Derdy, wolontariuszom, fundatorom nagród i fantów, darczyńcom, osobom które upiekły i ofiarowały ciasta. Dziękujemy także wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w budowę ołtarzy na trasie procesji.

 

 1. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła. W maju na remont elewacji zebraliśmy 850 zł. W tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Cegielni (500 zł). Na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 8700 zł. W tej kwocie jest m.in.: przychód z kiermaszu prowadzonego przez KGW z Zawady na którym m.in. były rozprowadzane ciasta dostarczone do klasztoru (6480 zł), dar rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św. (1000 zł) oraz ofiara osoby z Jaskrowa (1000 zł). Bóg zapłać!

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wydatki związane z misjami parafialnymi oraz peregrynacją kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Włodzimierza Radeckiego z Jaskrowa (79 lat). Wieczny odpoczynek…

26.05.2024

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 1. Dziś od godz. 12.00 do 18.00 na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn rodzinny Dzień Dziecka z Kanonikami.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 19.00.

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Msze w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, ok. 11.30 (po powrocie do kościoła procesji Eucharystycznej) i 16.00.

 

Mszy Św. o godz. 9.00 będzie przewodniczył wyświęcony wczoraj kapłan – ks. Rafał Orzechowski. Po tej Mszy wyruszy z kościoła procesja z Najśw. Sakramentem w stronę mstowskiego rynku. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji a Rycerzy Św. Jana Pawła II o niesienie baldachimu. Wszystkie dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów przed Najśw. Sakramentem. Po procesji osoby chętne będą mogły otrzymać błogosławieństwo prymicyjne.

 

 1. Od piątku do czwartku przed uroczystością Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem na placu przy kościele. Prosimy by nie zabrakło na niej panów niosących baldachim, ministrantów, dzieci sypiących kwiaty i dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Lucjana Lulkę z Wancerzowa (86 lat), Józefę Trąbską z Mstowa (86 lat) i Magdalenę Kubat z Latosówki (46 lat). Wieczny odpoczynek…

 


19.05.2024

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- uroczystość Najświętszej Trójcy

- modlitwami ogarniajmy nasze mamy

- od 12.00–18.00 nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają na festyn Dzień Dziecka z Kanonikami organizowany w ogrodzie klasztornym. Podczas festynu dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np.: przejażdżek konnych, dmuchańców, popcornu czy waty cukrowej.

 

W związku z festynem osoby chcące włączyć się jego przygotowanie i przebieg prosimy o pomoc już w sobotę od godz. 9.00 a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 26 maja rano.

 

 1. W czwartek 30 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tym dniu prosimy:

- mieszkańców Cegielni pod opieką Wiesława Bekusa

- mieszkańców Wancerzowa pod opieką Marii Rozpondek

- mieszkańców Srocka pod opieką Beaty Burchackiej

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na zakup nowego baldachimu. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie śp.: Jerzego Paluszkiewicza z Wancerzowa (72 lata) i Marka Radeckiego z Jaskrowa (68 lat). Wieczny odpoczynek…

 


12.05.2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. W parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej.

 

 1. Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W najbliższy piątek:

- Msza Św. za zmarłego ks. Janusza Kowalczyka odprawiana przez kapłanów z jego rocznika święceń o godz. 12.00  

- spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej od godz. 17.20.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Już za dwa tygodnie na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować nowe przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym tygodniu do klasztoru. Przychód z loterii będzie przeznaczony m.in. na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii i gminy.

 

 1. Marsz dla Życia i Rodziny stanowiący publiczne opowiedzenie się po stronie życia każdego człowieka odbędzie się w Częstochowie 26 maja. Początek marszu po Mszy Św. w archikatedrze o godz. 16.00. Organizatorzy proszą by przyjść ubranym na biało i przynieść kwiaty, które zostaną złożone pod figurą Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

 

 1. W czwartek 30 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tym dniu prosimy:

- mieszkańców Cegielni pod opieką Wiesława Bekusa

- mieszkańców Wancerzowa pod opieką Marii Rozpondek

- mieszkańców Srocka pod opieką Beaty Burchackiej

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Chętne rodziny z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu oraz parku rozrywki Rabkoland zaplanowanej na 8 czerwca. Więcej informacji u ks. Piotra.

 

 1. Dziękujemy strażakom za prace wykonane na terenie ogrodu klasztornego. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za uprządkowanie placu kościelnego oraz dar dla kościoła – wkład finansowy na zakup nowego baldachimu procesyjnego. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na zakup nowego baldachimu.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie mieszkańców Mstowa śp.: Barbarę Kloczkowską (79 lat) i Leokadię Szczepanowską (102 lata). Wieczny odpoczynek…

05.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach Św. o godz. 18.00.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas 3 naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Modlitewna Warta nad Wartą polegającej na odmówieniu jednej części różańca w wybranym przez siebie dniu. Modlimy się w niej o dobre przygotowanie, przeżycie oraz owoce misji parafialnych. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się pod konkretną datą na tablicy znajdującej się z tyłu kościoła.

 

 1. W niedzielę, 26 maja na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować nowe przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym czasie do klasztoru przed południem lub w godzinach otwarcia kancelarii. Przychód z loterii będzie przeznaczony m.in. na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii i gminy.

 

 1. Chętne rodziny z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu oraz parku rozrywki Rabkoland zaplanowanej na 8 czerwca. Więcej informacji u ks. Piotra.  

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 1600 zł. W tej kwocie są m.in.: ofiara rodziny z Jaskrowa (1000 zł), oraz Henryka Kaloty (500 zł). W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 750 zł. Ofiarę na ten cel złożył m.in. Henryk Kalota (500 zł). Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dzisiejsza taca na ten sam cel. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup nowego baldachimu procesyjnego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Krzysztofa Biskupa z Jaskrowa (60 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 26 maja odbędzie się dziś w salce o godz. 12.00.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 18.40 w salce.

 

 1. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w niedziele po Mszach o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski:

- Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30

- z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- przy Sanktuarium na Przeprośnej Górce odbędzie się festyn rodzinny (więcej informacji na ten temat w gablocie)

 

 1. W przyszłą sobotę:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- spotkanie ministrantów i lektorów na które zapraszamy także nowych kandydatów do służby przy ołtarzu o godz. 16.00 na ogrodzie klasztornym

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- z racji wspomnienia św. Floriana na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji strażaków. Po tej Mszy zmiana tajemnic dla Żywego Różańca

- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. o godz. 12.00.

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 19 maja o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Irenę Konik z Mstowa (90 lat), Eugeniusza Bekusa z Mstowa (87 lat) i Zenona Zgrzebnego z Jaskrowa (81 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


21.04.2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodzież męską, która rozważa czy wejść na drogę wiodącą ku kapłaństwu zachęcamy do modlitwy o właściwe rozeznanie życiowego powołania, rozmowy z księdzem na ten temat i zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronach internetowych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i Seminarium Duchownego w Częstochowie.

 

 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, w tym dniu w kaplicy na cmentarzu o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. Próba przed I Komunią Świętą w środę o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek przypada dzień modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo w tej intencji.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w salce. Rozpoczynamy też zbiórkę nowych zabawek oraz innych fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony jako wsparcie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z przygotowaniami do misji parafialnych i peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Teresę Skrzypkowiak z Jaskrowa (92 lata). Wieczny odpoczynek…

 


14.04.2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy osobom które wzięły udział w sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem. Rodzicom bierzmowanych dziękujemy za dar dla kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z przygotowaniami do misji parafialnych i peregrynacji kopi cudownego obrazu mstki Bożej Częstochowskiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Jadwigę Hereźniak z Latosówki (84 lata). Wieczny odpoczynek…

 


07.04.2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, w naszej Ojczyźnie to dzień wyborów samorządowych.

 

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Osoby chcące podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą mogły złożyć uroczyste ślubowanie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Deklaracje do duchowej adopcji są wyłożone na stoliku z prasą.

 

 1. W piątek 12 kwietnia młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli bp Andrzej Przybylski. Spotkania przed bierzmowaniem:

- próba liturgii w poniedziałek i środę o godz. 19.00

- sprzątanie kościoła we wtorek o 18.40

- nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków w czwartek o godz. 18.40.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.

 

 1. Rozpoczęliśmy modlitwę o owocne misje ewangelizacyjne na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Modlitewna Warta nad Wartą polegającej na odmówieniu jednej części różańca w wybranym przez siebie dniu. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się pod konkretną datą na tablicy znajdującej się z tyłu kościoła.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu:

- na remont elewacji kościoła zebraliśmy 900 zł (w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Cegielni 500 zł)

- na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 2 860 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: Kółka Różańcowego Żeńskiego z Mstowa i Wancerzowa (560 zł) oraz rodzin: z Siedlca (600 zł), Jaskrowa (500 zł) i Latosówki (500 zł)

- rodzinie z Mstowa dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła

- dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na dekorację świąteczną kościoła, a są to m.in.: rodzina z Siedlca (500 zł), Kołka Różańcowe: p. Pałczyńskiej z Zawady (450 zł), p. Mazurowej z Siedlca (400 zł), z Zawady (400 zł), z Jaskrowa (400 zł), z Siedlca (300 zł), żeńskie z Kuchar (300 zł), Ireny Kasztelan z Jaskrowa (300 zł), z ul. Słonecznej w Kucharach (250 zł), męskie z Mstowa (250 zł), z Kuchar (200 zł) oraz z Latosówki (150 zł). Na ten cel złożyli ofiary także Rycerze Św. Jana Pawła II (300 zł), Koła Gospodyń Wiejskich ze Srocka (200 zł) oraz z Kuchar (150 zł) a także Ochotnicza Straż Pożarna z Mstowa (200 zł) i Siedlca (150 zł)

- dziękujemy za ofiary złożone w czasie świątecznym na tacę

- ofiary składane dziś do dużej skarbony z tyłu kościoła zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła

- ofiary składane dziś do puszek zostaną przekazane na utrzymanie i prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji

- taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na wydatki związane z przygotowaniem do misji parafialnych i peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.