Ogłoszenia Parafialne

25.12.2023

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

W imieniu wspólnoty kanoników regularnych posługujących w Mstowie naszym parafianom, gościom i dobrodziejom życzę aby świętowanie pamiątki narodzin Syna Bożego napełniło nas pokojem, radością i nadzieją oraz umocniło naszą więź z Kościołem Chrystusowym, którego jesteśmy częścią.

 

Dziękujemy za wszystkie kierowane pod naszym adresem życzenia i przejawy życzliwości.

Dziękujemy za wszelkie formy zaangażowania się dla dobra parafii i tego kościoła członkom różnych grup parafialnych oraz wszystkim którzy poświęcają swój czas i talenty dla rozwoju tego miejsca.

Dziękujemy osobom wspierającym nas modlitwą i ofiarami pieniężnymi.

Dziękujemy osobom, które włączyły się w akcję przygotowania i transportu paczek dla dzieci–ofiar wojen.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wystrój świąteczny kościoła i budowę stajenki a są wśród nich floryści, członkowie Rady Parafialnej, strażacy, uczniowie Szkoły Cosinus oraz rodzina z Rajska.

 


24.12.2023

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu która przechodzi w tym roku w wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd). Zapraszamy także na wspólne kolędowanie do kościoła o godz. 23.30.

 

 1. Msze Święte z uroczystości Narodzenia Pańskiego będą sprawowane w naszym kościele:

- w niedzielę 24 grudnia o godz. 22.00

- w poniedziałek 25 grudnia: o północy, o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00).

 

 1. We wtorek święto św. Szczepana. Msze Św. według porządku niedzielnego. Na Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00 poświęcenie owsa. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny i równocześnie ostatni dzień roku cywilnego:

- podczas Mszy Św. o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

- o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

 

 1. 6 stycznia w naszej parafii będzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on na rynku w Mstowie o godz. 10.15 konkursem dla dzieci na najpiękniej wykonaną koronę, po nim orszak przejdzie do kościoła na Eucharystię. Zachęcamy aby w orszaku wzięły udział osoby przebrane za postacie z jasełek.

 

 1. Podobnie jak w minionych latach od 8 do 19 stycznia o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Święte z racji kolędy w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Po tych Mszach będzie wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin, małżeństw i osób samotnych.

Program Kolędy:

 • Kuchary - poniedziałek 8 stycznia
 • Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko - wtorek 9 stycznia
 • Cegielnia - środa 10 stycznia
 • Siedlec i Gąszczyk - czwartek 11 stycznia
 • Zawada - piątek 12 stycznia
 • Srocko - poniedziałek 15 stycznia
 • Wancerzów - wtorek 16 stycznia
 • Mstów - środa 17 stycznia
 • Jaskrów - czwartek 18 stycznia
 • Przyjaciele naszego kościoła i klasztoru oraz osoby nie mogące wziąć udziału wcześniej w kolędzie - piątek 19 stycznia

 

Jeżeli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana i błogosławieństwa domu może to zgłosić do 8 stycznia w kancelarii lub zakrystii. Prosimy by nowi mieszkańcy naszej parafii zaprosili do siebie księdza z wizytą duszpasterską lub zgłosili się do kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła i dekorację świąteczną. Ofiary składane dziś do dużej skarbony jako taca będą przeznaczone na te same cele.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Wojciecha Purgala za Srocka (56 lat) i Mariusza Bekusa z Kuchar (49 lat). Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy umocnienia rodzinnych i przyjacielskich więzi podczas spotkań przy świątecznym stole. Osobom chorym, samotnym i przeżywającym różne trudności życzymy wzmocnienia płynącego z kontemplacji ubogiego Boskiego Dzieciątka oraz doświadczenia radości świątecznej w gronie najbliższych.  

 


17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Mateusza Ociepkę który kieruje do nas słowo Boże. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00 śpiewa schola liturgiczna Domine Jesu.

 

 1. Program rekolekcji:

W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami o godz.: 11.00, 18.00 i 19.15. W te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

Dzieci zapraszamy we wtorek z lampionami i serduszkami na Roraty o godz. 16.30.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek od godz. 10.30, 17.30 i 19.00 oraz we wtorek od godz. 10.30, 16.00, 17.30 i 19.00. Prosimy aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.

 

 1. Msze Święte IV Niedzieli Adwentu będą sprawowane:

- w sobotę 23 grudnia o godz. 18.00

- w niedzielę 24 grudnia o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00)

 

 1. Msze Święte Uroczystości Narodzenia Pańskiego będą sprawowane:

- w niedzielę 24 grudnia o godz. 22.00

- w poniedziałek 25 grudnia o północy oraz o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00).

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła oraz dekorację świąteczną. Ofiary wrzucane do dużej skarbony we wtorek będą przekazane księdzu rekolekcjoniście jako podziękowanie za kierowane do nas słowo.

 

 1. Wychodząc z kościoła oraz w zakrystii i kancelarii można nabyć pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijne Caritas.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do Siebie ze Srocka śp. Łucję Marczak (91 lat) i Wojciecha Purgala (56 lat). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Druga niedziela adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na Jego potrzeby.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami w piątek 15 grudnia od godz. 8.00. Chorych, którzy nie korzystają z posługi kapłanów w I piątki można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Zachęcamy aby już w tym tygodniu zrobić rachunek sumienia i przygotować się do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w drugim i trzecim dniu rekolekcji.

 

 1. Wychodząc z kościoła oraz w zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

 1. Caritas naszej archidiecezji organizuje zbiórkę produktów do paczek świątecznych dla dzieci – ofiar wojen. Zbierane są produkty spożywcze, środki czystości, nowe ubrania i bielizna oraz zabawki. Produkty można składać do niedzieli 17 grudnia w naszym kościele pod ołtarzem najśw. Serca Pana Jezusa lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

 

 1. Zachęcamy do pogłębiana wiedzy o Bogu i aktualnych sprawach które mają miejsce w Kościele i na całym świecie dzięki lekturze tygodnika Niedziela. Można nabyć także Magazyn Niedziela.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W listopadzie na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 2870 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin z Kuchar (1000 zł) i Siedlca (500 zł). W listopadzie na remont elewacji zebraliśmy 2120 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: Kółka Różańcowego pani Pałczyńskiej z Zawady (850 zł), osoby z Mstowa (600 zł) i rodziny z Jaskrowa (600 zł). Bóg zapłać!

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Michała Widurskiego z Jaskrowa (49 lat) i Andrzeja Gawrona z Mstowa (67 lat). Wieczny odpoczynek…

03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny.

 

 1. W dni powszednie od godz. 17.20 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami i wypisanymi na serduszkach dobrymi uczynkami spełnionymi przez nich w Adwencie.

 

 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania:

- gr. I w poniedziałek o 16.00

- gr. II w środę o 16.30.

 

 1. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości w tym dnu można spożywać pokarmy mięsne.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- będzie można złożyć ofiarę aby wspomóc Kościół na Wschodzie

- po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz spotkanie ich rodziców.

 

 1. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych i starszych parafian w piątek 15 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 17 grudnia i będą trwały do wtorku.

 

 1. Wychodząc z kościoła oraz w zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł.

 

 1. Caritas naszej archidiecezji organizuje zbiórkę produktów do paczek świątecznych dla dzieci – ofiar wojen. Zbierane są produkty spożywcze, środki czystości, nowe ubrania i bielizna oraz zabawki. Produkty można składać do niedzieli 17 grudnia w naszym kościele pod ołtarzem najśw. Serca Pana Jezusa lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek i datki na utrzymanie kościoła składane do dużej skarbony. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Lenę Jaksender ze Srocka (4 lata).

 


26.11.2023

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Do końca listopada w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.20 wypominki, a od 2 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II w salce.

 

 1. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych i starszych parafian w piątki 1 i 15 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W I Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, Msza Św. szkolna o godz. 17.00.

 

 1. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy mają przedstawić swoje dziecko do chrztu w grudniu i styczniu odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Za tydzień po Mszy o godz. 9.00 zamiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek i datki na utrzymanie kościoła składane do dużej skarbony. Zostały już zakończone przewidziane na ten rok prace konserwatorskie przy ołtarzu Matki Bożej i elewacji kościoła. Z pieniędzy parafialnych na elewację wydano 30300 zł a na ołtarz Matki Bożej 53750 zł. Wszystkim wspierającym te cele serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich.

 

 1. Spotkania młodzieży która 12 kwietnia 2024 roku ma przystąpić do sakramentu bierzmowania:

- grupa I w poniedziałek o godz. 16.00

- grupa II w środę o godz. 16.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji oraz w związku ze wspomnieniem św. Cecylii Msza Święta o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji ministrantów, lektorów oraz osób zaangażowanych w grę na instrumentach i śpiew podczas liturgii. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrzyć się w wigilijne opłatki oraz świece Caritas.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach:

- od 3 do 10 lutego 2024 roku na Cypr

- od 18 do 28 lutego 2024 roku do Meksyku.

Programy są wyłożone na stoliku z prasą. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Od 15 listopada w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne oraz intencje mszalne na 2024 rok. Ofiary składane przy okazji wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Irenę Dzianok z Zawady (70 lat). Wieczny odpoczynek…

12.11.2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Obchodzimy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Wychodząc z kościoła do skarbonek-puszek można złożyć datki na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie jako wsparcie dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

 

 1. Próba scholki w piątek o godz. 18.00 w salce. Zapraszamy na nią wszystkich którzy pragną Boga wielbić śpiewem.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. konferencja dla ich rodziców.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach:

- od 3 do 10 lutego 2024 roku na Cypr

- od 18 do 28 lutego 2024 roku do Meksyku.

Programy są wyłożone na stoliku z prasą. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Od 15 listopada w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne oraz intencje mszalne na 2024 rok. Ofiary składane przy okazji wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania kościoła.

 


05.11.2023

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Różaniec z wypominkami za zmarłych w dni powszednie listopada o godz. 17.20.

 

 1. Spotkania kandydatów do bierzmowania w salce:

- grupa I w poniedziałek o godz. 16.00

- grupa II w środę o godz. 16.30.

 

 1. Spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czwartek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. W sobotę Święto Niepodległości Polski. Zachęcamy do wywieszenia z tej okazji flag narodowych. O godz. 10.15 na Rynku w Mstowie Apel, po nim przemarsz do kościoła i o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. koncert pieśni patriotycznych.

 

 1. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wierni z naszego dekanatu w najbliższą sobotę są zaproszeni na czuwanie na Jasnej Górze które rozpocznie się Apelem o godz. 21.00 a zakończy Mszą Świętą o północy.

 

 1. Od 15 listopada będziemy przyjmować intencje mszalne na 2024 rok i wypominki roczne za zmarłych. Za polecanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w niedziele przed Mszami Św. o godz. 9.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane przy zamawianiu wypominek, które są wsparciem na zakup opału do ogrzania klasztoru.

W październiku na remont elewacji kościoła zebraliśmy 650 zł. Na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1620 zł. W tej sumie są m.in. ofiary od Męskiego Kółka Różańcowego z Mstowa (500 zł) i rodziny z Jaskrowa (500 zł). Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Do tej pory na zakup ekogroszku do ogrzania kościoła zebraliśmy 31820 zł z kwoty 52 tyś zł.. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła.

Także za tydzień z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym do puszek będzie prowadzona zbiórka na rzecz chrześcijan mieszkających na Bliskim Wschodzie.

 


29.10.2023

Rocznica Poświęcenia Kościoła

 

 1. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. Porządek Mszy Św. w kościele jak w niedziele.

 

 1. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w kościele za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych.

 

 1. Modlitwy na cmentarzu w Mstowie:

Środa, 1 listopada:

Godz. 13.15         Wypominki

Godz. 14.00         Msza Św. na nowym cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach

Czwartek, 2 listopada:

Godz. 13.15         Wypominki

Godz. 14.00         Msza Św. na nowym cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach a po niej procesja z modlitwami za zmarłych

 

/Jeżeli w te dni o godz. 13.00 będzie padał  deszcz to na powyższe modlitwy od godz. 13.15 zapraszamy do kościoła parafialnego/

 

 1. Zachęcamy aby w tym czasie skorzystać ze spowiedzi i zyskiwać odpusty za zmarłych związane z modlitwą na cmentarzu w dniach od 1 do 8 listopada.

 

 1. Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek miesiąca od godz. 17.20.

 

 1. W zakrystii lub telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte w pierwszy piątek miesiąca.

 

 1. W I piątek miesiąca:

- odwiedziny chorych od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

- różaniec z wypominkami miesięcznymi po Mszy Św. o godz. 18.00

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Od 4 do 30 listopada w dni powszednie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych o godz. 17.20.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne.

 

 1. Przypominamy wszystkim posiadającym groby na naszym cmentarzu parafialnym o uregulowaniu opłat po upływie 20 lat od ostatniego wykupu grobu.

 

 1. Intencje mszalne na rok 2024 i wypominki roczne będziemy przyjmować od 15 listopada. Małżonków, którzy w przyszłym roku będą obchodzić złote i srebrne jubileusze małżeństwa prosimy o zgłoszenie się w najbliższym tygodniu do kancelarii.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dziękujemy osobom które zorganizowały i poprowadziły Bal Świętych.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Barbarę Kozioł z Mstowa (74 lata) i Stefana Knysaka z Wancerzowa (89 lat). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.