Ogłoszenia Parafialne

24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

 

 1. W czwartek:

- wspomnienie św. Wacława – dzień modlitwy za naszego Księdza Arcybiskupa;

- spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II o godz. 18.30 w salce.

 

 1. W sobotę:

- zbiórka ministrantów o godz. 11.00 w kościele (zapraszamy na nią także nowych kandydatów do służby przy ołtarzu)

- konferencja przed chrztem w salce o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca

- po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i konferencja dla ich rodziców.

 

 1. W niedzielę rozpoczynamy październik. Wszystkich zachęcamy do odmawiana różańca. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie o godz. 17.20. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy o godz. 16.30.

 

 1. Pragniemy założyć nową Różę Różańcową mającą stałą intencję modlitewną za dzieci i młodzież - o wzbudzenie, zachowanie i rozwój w nich wiary, ufności Bogu i miłości. Osoby chętne by podjąć się stałej modlitwy w tej intencji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość NMP Różańcowej.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy za warzywa i owoce przekazane do naszego klasztoru.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Łukasza Radeckiego z Wancerzowa (39 lat), Edwarda Kowalika z Jaskrowa (82 lata) i Halinę Knysak z Wancerzowa (79 lat). Wieczny odpoczynek…

17.09.2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur kapłana w konfesjonale w dni powszednie od 17.20.

 

2. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane w terminach: 15-23 listopad 2023 oraz 2-10 lutego 2024. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii, a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

3. W sobotę wspomnienie św. Pio – Msza Święta na Przeprośnej Górce o godz. 17.00.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

                                


10.09.2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania w klas 7 i 8 wraz z rodzicami. Obecność kandydata wraz z jednym z rodziców jest obowiązkowa.

 

2. Spotkanie katechetów w środę 13 września o godz. 19.00 w klasztorze.

 

3. W czwartek  przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy, aby otoczyć troską i przyozdobić krzyże przydrożne oraz te w naszym sąsiedztwie.

 

4. Dekanalna Pielgrzymka Chorych odbędzie się w piątek 15 września w kościele św. Wojciecha w Częstochowie o godz. 11.00. Zachęcamy, aby pomóc naszych chorym w dotarciu na to wydarzenie.

 

5. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane na listopad 2023 i luty 2024 roku. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii, a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła w najbliższym sezonie grzewczym. Dziękujemy za ofiarność.

 

7. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela.

 


03.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W najbliższy poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W piątek święto Narodzenia NMP. O godz. 17.00 Msza Św. przy kapliczce na ul. Wolności w Mstowie. Podczas tej Mszy Św. będzie poświęcenie ziarna do siewu.

 

 1. Wyjazd na główne uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w sobotę o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła oraz o godz. 6.10 z przystanku OSP Konin.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 12 maja 2024 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 wraz z rodzicami we wtorek 12 września o godz. 18.40.

 

 1. Spotkanie katechetów w środę 13 września o godz. 19.00 w klasztorze.

 

 1. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane na listopad 2023 i luty 2024 roku. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii. W sierpniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4250 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej (1000 zł), rodzina z Mstowa (800 zł), osoba z Mstowa (500 zł), rodzina z Cegielni (500 zł) i rodzina z Zawady (500 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy w sierpniu 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w najbliższym sezonie grzewczym. Koszt opału to 52 tyś zł.. Do tej pory na ten cel uzbieraliśmy 14 580 zł (w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Siedlca 1100 zł).

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stefana Świącika z Wancerzowa (92 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego nauczycielom oraz uczniom życzymy darów Ducha Świętego, zapału do pracy oraz samych sukcesów.


27.08.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Ryszarda, grupy muzycznej, osób noszących nagłośnienie i strażaków dbających o bezpieczeństwo w drodze.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od 17.20 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. W piątek, 1 września:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się roku szkolnego od godz. 17.20

 

 1. W najbliższą sobotę:

- Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00

- Msza Św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla nauczycieli i uczniów o godz. 11.00

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 12 maja 2024 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 10 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Ziemi Świętej zaplanowaną na luty 2024 roku proponujemy jeszcze jeden termin pielgrzymki od 15 do 23 listopada 2023 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii. Zapisy i wpłata zaliczki do 20 września.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Annę Mermer z Jaskrowa (91 lat). Wieczny odpoczynek…

20.08.2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Odpowiadając na apel Caritas Polska dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc dla zmagających się ze skutkami powodzi mieszkańców Słowenii. Pod wodą znalazło się dwie trzecie Słowenii a straty szacowane są na setki milionów Euro.

 

 1. Mieszkańców Srocka prosimy o życzliwe przyjęcie na nocleg z 24 na 25 sierpnia uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

 

 1. Arcybiskup Wacław Depo zaprasza wszystkich diecezjan na uroczystości ku czci NMP Częstochowskiej będące jednocześnie duchowym przygotowaniem do peregrynacji kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej archidiecezji.

W piątek 25 sierpnia:

 - 17.15 Nieszpory w Archikatedrze Świętej Rodziny

 - procesja z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę

 - 19.00 Msza Święta wigilii Uroczystości NMP Częstochowskiej na jasnogórskim szczycie.

Z racji tych uroczystości w najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie w sobotę o godz. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał do ogrzania kościoła. Rycerzom Św. Jana Pawła II dziękujemy za posprzątanie wnętrza dzwonnicy. Dzisiejsza taca na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Józefa Szczerbiaka z Zawady (77 lat). Wieczny odpoczynek…

13.08.2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. We wtorek odpust główny w naszej parafii z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma odpustowa połączona z dożynkami o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na placu przy kościele.

 

 1. Pielgrzymka osób niepełnosprawnych na Jasną Górę wyruszy 19 sierpnia o godz. 9.00 w kościoła w Olsztynie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza Św. za parafian, po niej Droga Krzyżowa na wałach. Tradycyjnie Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy podczas pielgrzymki. Po zakończonej pielgrzymce będzie podstawiony autokar przy ul. Św. Barbary, którym będzie można wrócić do Mstowa.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje dwudniową pielgrzymkę na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 9-10 września. Koszt pielgrzymki 230 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowanej w czasie ferii zimowych można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl oraz profilu na facebooku Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie. Wpłata zaliczki na początku września u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem i wpłacane na konto parafii. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty. W lipcu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1150 zł. W tej sumie jest m.in. ofiara rodziny z Jaskrowa (600 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy 3320 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary: rodziny z Zawady (1200 zł) oraz dwóch rodzin z Jaskrowa (1000 zł i 500 zł). Wszystkich parafian i osoby dla których ważne jest ratowanie dziedzictwa narodowego prosimy o wsparcie finansowe by móc kontynuować prace przy remoncie elewacji naszego kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony z tyłu kościoła jako taca będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania kościoła zimą.

06.08.2023

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Przeżywamy dziś święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Parafian i pielgrzymów zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej odprawiane w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00. Przed Mszą Św. można składać do koszyczka intencje które zostaną odczytane podczas nabożeństwa.

 

 1. Trwa czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Z 12 na 13 sierpnia na terenie naszej parafii zatrzymają się na nocleg pielgrzymi z Radomia i Kielc. Z 13 na 14 sierpnia pielgrzymi w Warszawy oraz w Srocku nocować będzie Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska. Prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.

 

 1. Chór Cantemus Domino zaprasza w swoje szeregi nowe osoby które zasilą głosy męskie i żeńskie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrygentem.

 

 1. Dożynki w naszym kościele będziemy świętować podczas uroczystości odpustowej 15 sierpnia.

 

 1. Piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę wyruszy z naszego kościoła w niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30.

 

 1. Grupa Miłosierdzia organizuje dwudniową pielgrzymkę na Uroczystości Odpustowe do Gietrzwałdu w dniach od 9-10 września. Koszt pielgrzymki 230 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowanej w czasie ferii zimowych można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl oraz profilu na facebooku Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie. Wpłata zaliczki na początku września u ks. Piotra.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony z tyłu kościoła jako taca. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzania kościoła w sezonie zimowym.

30.07.2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś świętujemy 23 rocznicę koronacji wizerunku NMP Mstowskiej. Nieszpory maryjne po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od godz. 17.20 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. Spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II jutro o godz. 18.30 w salce.

 

 1. W środę w kościołach parafialnych można zyskać odpust porcjunkuli.

 

 1. Parafian i pielgrzymów zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia odprawiane w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. W I piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną

- od godz. 17.20 spowiedź dla dzieci i młodzieży

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Chór Cantemus Domino zaprasza w swoje szeregi nowe osoby które zasilą głosy męskie i żeńskie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrygentem.

 

 1. Dożynki w naszym kościele będziemy świętować podczas uroczystości odpustowej 15 sierpnia.

 

 1. Piesza pielgrzymka z Mstowa na Jasną Górę wyruszy z naszego kościoła w niedzielę 20 sierpnia o godz. 5.30.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła i na środki transportu dla misjonarzy.

 


23.07.2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20–18.00.

 

 1. Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa:

- dziś po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00

- we wtorek po Mszy Świętej o 18.00. 

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. W tym roku przypada 23 rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do Jej uczczenia:

- w sobotę 29 lipca o godz. 20.30 Różaniec a po nim Apel Maryjny i procesja ze świecami z kopią obrazu przy kościele (prosimy przynieść świece z okapnikami)

- w niedzielę 30 lipca:

+ o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta i procesja przy kościele z kopią obrazu

+ o godz. 17.00 Nieszpory Maryjne

 

 1. Warszawska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2023 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej. Więcej informacji na stronie www.17-ka.org.pl oraz u ks. Macieja Guziejki (tel. 513 318 420).

 

 1. Ks. Piotr Szydełko organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izraela) od 2 do 10 lutego 2024 roku. Przybliżony jej koszt to 5 tyś zł. Zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Władysławę Bajor z Mstowa (83 lata). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.