Ogłoszenia Parafialne

28.05.2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dziś od 12.00 do 19.00 na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez naszą parafię i gminę, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W środy o 18.00 Msza Św. składkowa i nowenna do Matki Bożej.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- od godz. 16.30 spowiedź dla uczniów szkół podstawowych

- o 17.00 Msza Św. szkolna

 

 1. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyruszy autokar na spotkanie młodych na Lednicy. Będzie on także zabierał chętnych w Częstochowie. Zachęcamy do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela i nowego czasopisma Magazynu Niedziela w cenie 15 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Rodzinie z Mstowa dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Alfreda Grabarka z Gąszczyka (82 lata). Wieczny odpoczynek…

 


21.05.2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W piątek modlitwami ogarniajmy nasze mamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

- podczas Mszy Św. o godz. 9.00 powołanie Chorągwi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II

- od 12.00–18.00 nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają na festyn Dzień Dziecka z Kanonikami organizowany w ogrodzie klasztornym. Podczas festynu dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np.: przejażdżek konnych, dmuchańców, popcornu, waty cukrowej.

W związku z festynem Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 28 maja rano.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (8 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Siedlca pod opieką Piotra Choryłka

- mieszkańców Mstowa pod opieką Danuty Sambor

- mieszkańców Kuchar pod opieką Aleksandry Całus

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła – zamówiony mahoniowy klęcznik. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na czyszczenie wieży. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. W gablocie przed kościołem znajduje się ogłoszenie Wójta Gminy dotyczące sprzedaży węgla.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłego w ostatnim czasie śp. Michała Mazurkiewicza z Wancerzowa (38 lat). Wieczny odpoczynek…

14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej. Msze Św. są wyjątkowo sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 i 16.00.

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. Spotkanie w sprawie festynu gminno-parafialnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej w piątek o godz. 17.00.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Już za dwa tygodnie na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym tygodniu do klasztoru. Przychód z loterii będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. W sobotę 3 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się spotkanie młodych. Zachęcamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Do autokaru będzie można również wsiąść w Częstochowie. Koszt wyjazdu to 130 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na oczyszczenie wnętrza wieży kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

07.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach Św. o godz. 18.00.

 

 1. Informacje związane z uroczystością I Komunii Świętej:

Próby przed I Komunią Świętą:

- Grupa I w poniedziałek o 16.00 i w czwartek o godz. 15.30

- Grupa II w środę o godz. 16.00 i w piątek o godz. 15.30

Nabożeństwo na które dzieci przynoszą z sobą świece i I spowiedź w sobotę o godz. 9.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej z tej racji będzie inny porządek Mszy Świętych. 14 maja Msze Święte w kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (I Komunia Święta – grupa I), 12.30 (I Komunia Święta – grupa II) i 16.00

 

 1. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na polach lednickich w sobotę 3 czerwca. Koszt to 130 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Dziękujemy osobom które czują się odpowiedzialne i dbają o nasz kościół. W kwietniu na remont elewacji kościoła zebrano 14290 zł. W tej kwocie jest m.in. taca z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego (10880 zł) oraz ofiary rodzin: z Siedlca 1000 zł, Wancerzowa 800 zł, Jaskrowa 500 zł. i osoby z Jaskrowa 500 zł.. W kwietniu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 920 zł (ofiarę na ten cel złożyła m.in. osoba z Mstowa – 500 zł). Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dzisiejsza taca na ten sam cel. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wyczyszczenie wnętrza wieży.

 

 1. Do klasztoru można przywozić fanty na loterię która będzie miała miejsce podczas festynu gminno-parafialnego.

 


30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Młodzież męską, która rozważa czy wejść na drogę wiodącą ku kapłaństwu zachęcamy do modlitwy o właściwe rozeznanie życiowego powołania, rozmowy z księdzem na ten temat i zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronach internetowych Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich i Seminarium Duchownego w Częstochowie.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka zaplanowanego na 28 maja odbędzie się dziś w salce o godz. 12.00.

 

 1. W poniedziałek rozpoczyna się maj, miesiąc w którym słowami litanii loretańskiej chcemy oddawać cześć Matce Najświętszej i prosić Ją by orędowała za nami u swego Syna. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w niedziele po Mszach o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszach o godz. 18.00. Zachęcamy by słowami litanii do Matki Bożej modlić się także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

 1. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 11.00 (o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny) i 18.00.

 

 1. Próby liturgii przed I Komunią Świętą:

- Grupa I – czwartek o godz. 16.00

- Grupa II – piątek o godz. 15.00

 

 1. W najbliższy piątek:

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

 

 1. W przyszłą sobotę:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych którzy swoje dzieci przedstawią do chrztu w maju o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Floriana na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z naszej parafii. Po tej Mszy zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

 1. Msza Święta w intencji dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej w niedzielę 21 maja o godz. 11.00.

 

 1. Uczniów klas 7 i 8, szkół średnich, studiującą i pracującą oraz całe rodziny zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich koło Gniezna które w tym roku odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt przejazdu i wstępu to 130 zł. Zapisy do 15 maja w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem zostaną przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Marczaka ze Srocka (67 lat). Wieczny odpoczynek…

 


23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną która ma nam przypomnieć że chrześcijanin każdego dnia powinien rozważać fragment Pisma Świętego.

 

 1. Liturgiczna uroczystość św. Wojciecha w tym roku przypada w najbliższy poniedziałek. W tym dniu w kaplicy Św. Wojciecha na cmentarzu o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 1. Próby przed I Komunią Świętą:

- Grupa I we wtorek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00

- Grupa II w środę o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00

 

 1. We wtorek:

- kancelaria parafialna będzie nieczynna;

- przypada dzień modlitw o urodzaje. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo w tej intencji.

 

 1. Spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w salce. Przypominamy że nadal trwa zbiórka nowych zabawek oraz innych fantów na loterię z której przychód będzie przeznaczony jako wsparcie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. Uczniów klas 7 i 8, szkół średnich, studiującą i pracującą oraz całe rodziny zachęcamy do wyjazdu na spotkanie młodych na polach lednickich koło Gniezna które w tym roku odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Koszt przejazdu i wstępu to 130 zł. Zapisy do 15 maja w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy osobom które wzięły udział w sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem. Rodzicom bierzmowanych dziękujemy za dar dla kościoła – zamówiony mahoniowy klęcznik.Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Izydorę Dąbrowską z Zawady (98 lat). Wieczny odpoczynek…

16.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia:

- ofiary składane dziś do puszek zostaną przekazane na utrzymanie i edukację 81 dzieci z ośrodków wychowawczych z terenu Ukrainy, które mieszkają w Olsztynie k. Częstochowy

- do dziś można zapisać się na wyjazd do kina na projekcję filmu Opiekun opowiadającego o małżeństwie przeżywającym kryzys i opiece św. Józefa. Wyjazd sprzed kościoła w środę 19 kwietnia o godz. 16.00. Koszt biletu i przejazdu to 30 zł.

 

 1. Z poważnej przyczyny została zmieniona data bierzmowania. Sakrament bierzmowania w naszym kościele będzie udzielany w czwartek 20 kwietnia godz. 18.00. Za zmianę przepraszamy. Spotkania przed bierzmowaniem:

- próba liturgii w poniedziałek o godz. 18.40

- sprzątanie kościoła we wtorek o 18.40

- nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią kandydatów do bierzmowania i ich świadków w środę o godz. 18.40.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

 1. Dziękujemy wszystkim którzy w Wielkim Poście włączyli się w akcję charytatywną dostarczając żywność oraz osobom rozprowadzającym paczki potrzebującym.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na remont elewacji kościoła. Dziękujemy osobom które w ostatnich miesiącach przekazali pieniądze na ogrzewanie kościoła. W marcu na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 2300 zł (w tej kwocie jest ofiara mieszkańca Wancerzowa 1000 zł). W marcu na remont elewacji zebraliśmy 900 zł. Na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną zebraliśmy 5260 zł. Wpłaty na ten cel dokonały m.in.: rodzina z Siedlca (400 zł), Koło Gospodyń ze Srocka (200 zł), OSP z Siedlca (150 zł), OSP z Mstowa (120 zł) oraz Kółka Różańcowe: z kapliczki w Zawadzie (400 zł), z Jaskrowa (400 zł), Haliny Jaksender z Siedlca (400 zł), z Cegielni (350 zł), p. Pałczyńskiej z Zawady (350 zł), Marii Reterskiej z Mstowa i Wancerzowa (330 zł), Ireny Kasztelan z Jaskrowa (300 zł), z ul. Wolności w Mstowie (300 zł), z ul. Słonecznej w Kucharach (300 zł), p. Mazurowej z Siedlca (300 zł), męskie z Mstowa (270 zł), męskie z Kuchar (200 zł), żeńskie z Kuchar (200 zł) i Latosówki (150 zł).

Bóg zapłać!

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Zycha z Mstowa (78 lat), Jana Kluźniaka ze Srocka (79 lat), Mariusza Skibińskiego z Cegielni (45 lat) i Bogumiłę Liberdę z Cegielni (85 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


09.04.2023

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

 

Składamy świąteczne życzenia:

przepracowanym – odpoczynku;

samotnym – budujących spotkań i trwałych relacji;

chorym, cierpiącym i przeżywającym żałobę – wniknięcia w tajemnicę zmartwychwstania która wiedzie przez krzyż;

osobom, które utraciły sens życia – motywacji do działania i przemieniania świata w duchu Ewangelii;

czującym się nieswojo w Kościele – dumy z tego że jesteśmy członkami Kościoła dla którego Chrystus umarł i zmartwychwstał;

parafianom oraz wszystkim przyjaciołom mstowskiego klasztoru i kościoła – radosnego przeżycia świąt paschalnych.

 

Dziękujemy za wszelkie życzenia i przejawy życzliwości względem naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach zaangażowali się w liturgię i wydarzenia które miały miejsce w naszej parafii. Kapłanom, pracownikom świeckim plebanii, organiście, kościelnym, lektorom, kantorom, ministrantom, osobom które przygotowały dekoracje na Triduum, chórowi, scholii, fotografowi, harcerzom, strażakom, dzwonnikom i wszystkim którzy w tym czasie tworzyli z nami wspólnotę zgromadzoną na modlitwie. Bóg zapłać!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40 a w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania klas 8 w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- Msza Św. w intencji Grupy Miłosierdzia o godz. 9.00;

- spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 1. Organizujemy wyjazd do kina na projekcję filmu Opiekun opowiadającego o małżeństwie przeżywającym kryzys i opiece św. Józefa. Wyjazd sprzed kościoła w środę 19 kwietnia o godz. 16.00. Koszt biletu i przejazdu to 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Przypominamy że aktualne informacje z życia parafii można znaleźć na stronie internetowej parafia-mstow.pl. W ostatnim czasie został założony nowy profil na serwisie społecznościowym Facebook Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację w wysokości 560 tyś zł. na kontynuację prac remontowych elewacji naszego kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca zostaną przeznaczone jako wkład własny parafii na remont elewacji. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Monikę Ziółkowską z Jaskrowa (84 lata), Bogusławę Wosik z Kuchar (79 lat) i Stanisława Fertacza z Jaskrowa (68 lat). Wieczny odpoczynek…

 


02.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dziś o godz. 16.50 Gorzkie Żale.

 

 1. 2 kwietnia to kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy aby z tej racji w oknach umieścić wizerunki Papieża Polaka. O godz. 18.00 z Placu Daszyńskiego w Częstochowie wyruszy w stronę Jasnej Góry Marsz Papieski.

 

 1. W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

 

 1. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Od czwartkowego wieczoru do Niedzieli Wielkanocnej będziemy przeżywali Triduum Paschalne. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do udziału w liturgii tego czasu:

 

WIELKI CZWARTEK

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień postu ścisłego

8.00-18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

15.00 Godzina Miłosierdzia

17.00-17.40 dyżur kapłanów w konfesjonale

17.15 Różaniec

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do 22.00.

21.00 Droga Krzyżowa

21.00-22.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

 

WIELKA SOBOTA

8.00-20.00 Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie

8.00 Jutrznia i Godzina Czytań

10.00-12.00 dyżur kapłanów w konfesjonale

15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej /przynosimy na nią świece z okapnikami/

 

 1. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy:

Czuwanie przy Ciemnicy:

Wielki Czwartek

19.30 – 22.00 – Grupa Miłosierdzia

 

Wielki Piątek

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

 

Czuwanie przy Bożym Grobie:

Wielki Piątek

19.30 – 20.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

20.00 – 21.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Wielka Sobota

8.00 – 9.00 – Jaskrów ul. Częstochowska

9.00 – 10.00 – Mstów ul. Częstochowska i ul. Wolności

10.00 – 11.00 – Mstów – pozostałe ulice

11.00 – 12.00 – Wancerzów

12.00 – 13.00 – Zawada

13.00 – 14.00 – Siedlec i Gąszczyk

14.00 – 15.00 – Srocko

15.00 – 16.00 – Cegielnia

16.00 – 17.00 – Kuchary

17.00 – 18.00 – Kłobukowice, Latosówka, Łuszczyn i Rajsko

18.00 – 19.00 – Jaskrów pozostałe ulice

 

Bardzo prosimy aby o żadnej porze nie zabrakło trwających na  modlitwie.

 

 1. O pełnienie warty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Sacrum prosimy:

W Wielki Czwartek od 19.30–22.00 harcerzy

W Wielki Piątek od 19.30–21.00 OSP z Mstowa

W Wielką Sobotę: od 8.30–11.00 OSP z Jaskrowa; od 11.00–13.30 OSP z Siedlca; od 13.30–16.00 OSP z Zawady; od 16.00–18.00 OSP z Kuchar; od 18.00–19.30 OSP z Mstowa.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się nią modlić w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt o godz. 15.40, w kolejne dni o godz. 17.40.

 

 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę na placu kościelnym przy dzwonnicy od godz. 9.30–12.30 co pół godziny. W wypadku niesprzyjającej pogody poświęcenie odbędzie się w kościele.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. będą sprawowane o godz.: 6.00 (poprzedzona procesją rezurekcyjną), 9.00, 11.00 i 16.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem z których możliwe jest pokrycie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła. Taca z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będzie przeznaczona na kontynuację remontu elewacji kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Ewę Całus z Jaskrowa (54 lata) i Romana Jasińskiego z Mstowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 


26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w piątek 31 marca (chorzy zapisani na I piątki) oraz w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia (chorzy, których można zgłaszać w kancelarii i zakrystii).

 

 1. W najbliższy piątek:

- o godz. 17.20 Adoracja Najśw. Sakramentu

- o godz. 18.00 Msza Św.

Po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Prosimy o włączenie się w nią harcerzy. O zabezpieczenie trasy prosimy strażaków. Krzyż pomiędzy kolejnymi stacjami będą nieśli mieszkańcy poszczególnych miejscowości naszej parafii.

 

 1. 31 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mstowa na Jasną Górę. Rozważania Drogi Krzyżowej i informacje potrzebne do przejścia trasy znajdują się na stronie edk.org.pl.

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec

- o godz. 17.00 w salce konferencja dla rodziców i chrzestnych którzy przedstawią do chrztu dzieci w kwietniu

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Msza Św. poprzedzona procesją z palmami uroczyście rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia o godz. 11.00. Wszystkich prosimy o zgromadzenie się przed kościołem o godz. 11.00 gdyż poświęcenie palm odbędzie się przed wejściem do kościoła. Po Mszy Św. konkurs na najpiękniejszą palmę.

 

 1. W przyszłą niedzielę KGW ze Srocka przed kościołem będzie sprzedawało ciasta. Uzbierana na kiermaszu ciast suma będzie przeznaczona na leczenie trzyipółletniej Lenki Jaksender ze Srocka, która zachorowała na nowotwór złośliwy kości.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela a w zakrystii świece Caritas.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony po chórem na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem naszego kościoła.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Włodzimierza Borowika z Jaskrowa (59 lat). Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.