Ogłoszenia Parafialne

18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.20.

 

 1. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

 

 1. W sobotę wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna i nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd). Zapraszamy także na wspólne kolędowanie do kościoła o godz. 23.30.

 

 1. Msze Święte z uroczystości Narodzenia Pańskiego będą sprawowane w tym roku:
  • w sobotę 24 grudnia o godz. 22.00
  • w niedzielę 25 grudnia: o północy, o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00).

 

 1. W zakrystii i kancelarii można nabyć wigilijne opłatki.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał oraz jako podziękowanie Księdzu rekolekcjoniście.

 

 1. Dziękujemy osobom, które włączyły się w pomoc rodzinom poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie. Dzięki akcji, która trwała od Niedzieli Ubogich do drugiej niedzieli adwentu, Caritas archidiecezji częstochowskiej zebrał znaczne ilości produktów spożywczych. Każda paczka ważyła od 18 do 25 kg. Dzięki ofiarności wielu osób blisko 1600 rodzin na Ukrainie otrzyma paczki świąteczne.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Józefa Walaszczyka z Zawady (86 lat). Wieczny odpoczynek…

11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Błażeja Małolepszego który skieruje do nas słowo Boże.

 

 1. Program rekolekcji:

W poniedziałek Msze Św. z naukami o godz.: 11.00, 18.00 i 19.15 (dla młodzieży).

We wtorek Msze Św. z naukami o godz.: 11.00, 16.30 (Roraty dla dzieci), 18.00 i 19.15.

W te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00 rano.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.

 

 1. Do środy można zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. przed świętami. Wizyta u chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią które odbywają się w piątki o godz. 18.40 w salce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła oraz na chrześcijan mieszkających na Wschodzie. Ofiary składane dziś do dużej skarbony będą przeznaczone na zapłatę za opał do ogrzania kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel. Ofiary wrzucane do dużej skarbony pod chórem w poniedziałek i wtorek będą przekazane księdzu rekolekcjoniście jako podziękowanie za kierowane do nas słowo.

 

 1. W zakrystii można nabyć nową książkę autorstwa ks. Łukasza Bugały CRL, pobłogosławione opłatki oraz świece wigilijne Caritas. Wychodząc z kościoła można zakupić nowy numer tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do Siebie śp. Eugeniusza Piaseckiego z Kuchar (84 lata). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Druga niedziela adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na Jego potrzeby.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane w niedziele od godz. 8.40.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami i wypisanymi na serduszkach dobrymi uczynkami spełnionymi przez nich w Adwencie.

 

 1. Spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z klas 8 w tym tygodniu się nie odbędą.

 

 1. W najbliższy wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.30.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią w piątki o godz. 18.40.

 

 1. Trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Zachęcamy aby już w tym tygodniu zrobić rachunek sumienia i przygotować się do sakramentu pokuty. Propozycja rachunku sumienia jest umieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Okazja do spowiedzi będzie w drugim i trzecim dniu rekolekcji.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami w piątek 16 grudnia od godz. 8.00. Chorych, którzy nie korzystają z posługi kapłanów w I piątki można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki wigilijne.

 

 1. Zachęcamy do pogłębiana wiedzy o Bogu i aktualnych sprawach które mają miejsce w Kościele i na całym świecie dzięki lekturze tygodnika Niedziela. Cena tygodnika to 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła składane do dużej skarbony i wpłacane na konto parafii. W listopadzie na restaurację ołtarza Matki Bożej zebrano 3110 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary rodzin: z Mstowa (600 zł), z Cegielni (500 zł) i z Jaskrowa (500 zł). W listopadzie na remont elewacji zebraliśmy 7750 zł. W tej kwocie są m.in.: ofiara anonimowa (5000 zł) oraz ofiary dwóch rodzin z Mstowa (po 500 zł) i rodziny z Cegielni (500 zł). Dziękujemy za ofiary składane z wypominkami przeznaczone na opał do klasztoru oraz ofiary złożone w drugą niedzielę października na opał do ogrzania kościoła. W tym tygodniu planujemy rozpocząć ogrzewanie naszej świątyni, dlatego prosimy by wchodząc i wychodząc z kościoła pamiętać o zamykaniu za sobą drzwi. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie ś.p.: Kazimierza Jambora z Mstowa (76 lat) i Jana Radeckiego z Cegielni (78 lat). Wieczny odpoczynek…

 


27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny.

 

 1. Do końca listopada w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.20 wypominki, a od 1 grudnia adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 1. Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu (Roraty) w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00 natomiast we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Na Roraty we wtorki i czwartki zapraszamy dzieci z lampionami i wypisanymi na serduszkach dobrymi uczynkami spełnionymi przez nich w Adwencie.

 

 1. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. w intencji ks. Zdzisława Siuty CRL z okazji imienin.

 

 1. W środę święto św. Andrzeja apostoła.

 

 1. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Miłosierdzia w salce.

 

 1. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych i starszych parafian w piątki 2 i 16 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W I Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, Msza Św. Szkolna o 17.00.

 

 1. Krąg Biblijny zaprasza na Wieczory Adwentowe z Biblią w piątki po Mszy Św. wieczornej.

 

 1. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy mają przedstawić swoje dziecko do chrztu w grudniu i styczniu odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 17.00 w salce.

 

 1. Za tydzień po Mszy o godz. 9.00 zamiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę aby wspomóc Kościół na Wschodzie.

 

 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 11 grudnia i będą trwały do wtorku.

 

 1. W zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł.

 

 1. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę produktów spożywczych mających długi termin przydatności do spożycia. Takie produkty można składać do niedzieli 4 grudnia w naszym kościele pod ołtarzem najśw. Serca Pana Jezusa lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Z uzbieranej żywności zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin z diecezji Żytomiersko-Kijowskiej leżącej na terenie Ukrainy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek i datki na utrzymanie kościoła składane do dużej skarbony.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stanisława Strzeleckiego z Mstowa (76 lat) i Lesława Paluszkiewicza z Wancerzowa (65 lat). Wieczny odpoczynek…

 

 


20.11.2022

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 17.20.

 

 1. Na piątek 21 kwietnia 2023 roku jest zaplanowana uroczystość bierzmowania w naszej parafii. Spotkania kandydatów do bierzmowania – młodzieży klas 8 w najbliższym tygodniu:

Grupa 1 – Poniedziałek godz. 16.30

Grupa 2 – Wtorek godz. 17.00

Grupa 3 – Środa godz. 16.30

Grupa 4 – Czwartek godz. 16.00

Spotkania odbywają się w salce.

 

 1. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 18.45 w salce.

 

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na opał do ogrzania kościoła i na pomoc chrześcijanom mieszkających na terenie Ukrainy.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp.: Danielę Rospondek z Cegielni (91 lat), Zenonę Kubik z Kuchar (83 lata), Sewerynę Paluszkiewicz z Wancerzowa (91 lat) i Małgorzatę Kotas-Jasińską z Mstowa (63 lata). Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY MSTÓW
 
Wójt Gminy Mstów informuje, że w związku ze zmianą ustawy o dodatku węglowym, która weszła w życie w dniu 3 listopada 2022 roku osoby, które złożyły wniosek o wypłatę tego świadczenia i otrzymały pismo o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania bądź otrzymały decyzje o odmowie przyznania dodatku węglowego mogą złożyć ponownie wniosek o wypłatę dodatku węglowego celem ustalenia uprawnień do dodatku.

Termin składania wniosków upływa z dniem 30.11.2022 roku.

Osoby, które nie złożą powtórnie wniosku nie otrzymają świadczenia.

 


13.11.2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Obchodzimy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Wychodząc z kościoła do skarbonek-puszek można złożyć datki na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie jako wsparcie dla chrześcijan z Ukrainy.

 

 1. W sobotę o godz. 13.15 sprzed naszego kościoła wyruszy autokar na spotkanie młodzieży Kana Młodych.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji oraz w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Cecylii Msza Święta o godz. 11.00 w intencji ministrantów i lektorów oraz osób zaangażowanych w grę na instrumentach i śpiew podczas liturgii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Od 15 listopada w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne oraz intencje mszalne na 2023 rok. Ofiary składane przy okazji wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania kościoła.

 

 1. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę produktów spożywczych mających długi termin przydatności do spożycia. Takie produkty można składać do niedzieli 4 grudnia w naszym kościele lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Z uzbieranej żywności zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin z diecezji Żytomiersko-Kijowskiej leżącej na terenie Ukrainy.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Lucjana Śpiewakowskiego z Zawady (71 lat). Wieczny odpoczynek…

 


06.11.2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Różaniec z wypominkami za zmarłych w dni powszednie listopada o godz. 17.20.

 

 1. Od 15 listopada będziemy przyjmować na wypominki roczne za zmarłych. Za polecanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w niedziele przed Mszami Św. o godz. 9.00.

 

 1. W piątek Święto Niepodległości Polski. Zachęcamy do wywieszenia z tej okazji flag narodowych. O godz. 10.15 na Rynku w Mstowie Apel, po nim przemarsz do kościoła i o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. koncert pieśni patriotycznych. Arcybiskup Metropolita Częstochowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na dzień 11 listopada br.

 

 1. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i spotkanie ich rodziców.

 

 1. Młodzież klas 8 szkół podstawowych, szkół średnich oraz starszą zachęcamy do wzięcia udziału w największym spotkaniu młodzieży archidiecezji, które będzie miało miejsce w sobotę 19 listopada na Hali Polonia w Częstochowie. Koszt uczestnictwa to 10 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 8 listopada. Sprzed naszego kościoła będzie na to wydarzenie odjeżdżał autokar o godz. 13.15.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela. Należność za prasę (10 zł) prosimy wrzucać do dużej skarbony.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane w drugą niedzielę października i przy zamawianiu wypominek, które są wsparciem na zakup opału do ogrzania klasztoru. Po licznych konsultacjach zdecydowaliśmy, że zakupimy 15 ton ekogroszku by ogrzewać nim kościół w okresie zimowym. Dlatego też tace w najbliższe drugie niedziele miesiąca będą przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

W październiku miała miejsce komisja odbiorcza prac konserwatorskich wykonanych w tym roku przy elewacji kościoła i ołtarzu Matki Bożej Różańcowej. Cała należność za wykonane w tym roku prace została wypłacona firmie konserwatorskiej.

 

W październiku na remont elewacji kościoła zebraliśmy 6450 zł. W tej sumie jest ofiara anonimowa (5320 zł). Na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 6100 zł. W tej sumie są m.in. ofiary od rodzin: z Wancerzowa (3000 zł), z Wancerzowa (1350 zł), z Cegielni (500 zł), z Cegielni (500 zł) i anonimowa (500 zł). Bóg zapłać!  

 

W przyszłą niedzielę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym do puszek będzie prowadzona zbiórka na rzecz chrześcijan mieszkających na terenie Ukrainy.

 

 1. Z naszej wspólnoty Bóg wezwał do Siebie śp.: Zofię Makowską ze Srocka (79 lat) i Krystynę Wysocką z Mstowa (72 lata). Wieczny odpoczynek…

 


30.10.2022

Rocznica Poświęcenia Kościoła

 

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. Porządek Mszy Św. w kościele jak w niedziele.

 

 1. W środę Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w kościele za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 7.00 procesja z modlitwami za zmarłych.

 

 1. Modlitwy na cmentarzu w Mstowie:

Wtorek, 1 listopada:

Godz. 13.30         Wypominki

Godz. 14.00         Msza Św. na nowym cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach

Środa, 2 listopada:

Godz. 13.30         Wypominki

Godz. 14.00         Msza Św. na nowym cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach a po niej procesja z modlitwami za zmarłych

 

/Jeżeli w te dni o godz. 13.00 będzie padał  deszcz to na powyższe modlitwy od godz. 13.30 zapraszamy do kościoła parafialnego/

 

 1. Od 3 do 30 listopada w dni powszednie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych o godz. 17.20.

 

 1. Zachęcamy aby w tym czasie skorzystać ze spowiedzi i zyskiwać odpusty za zmarłych związane z modlitwą na cmentarzu w dniach od 1 do 8 listopada.

 

 1. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Miłosierdzia.

 

 1. W zakrystii lub telefonicznie w godzinach otwarcia kancelarii można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte w pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy aby osoby w podeszłym wieku które przez dłuższy czas się nie spowiadały i nie przyjęły Komunii Świętej zrobiły to w najbliższym czasie. Z ogromnym smutkiem obserwujemy że coraz więcej osób odchodzi z tego świata bez wcześniejszego przyjęcia sakramentów świętych.

 

 1. W I piątek miesiąca:

- spowiedź dla dzieci  i młodzieży od godz. 16.30

- Msza Święta Szkolna o godz. 17.00

- różaniec z wypominkami po Mszy Św. o godz. 18.00

 

 1. W I sobotę miesiąca:

- Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00

- Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00

 

 1. W zakrystii, kancelarii i na pocztę elektroniczną przyjmujemy wypominki miesięczne.

 

 1. Przypominamy wszystkim posiadającym groby na naszym cmentarzu parafialnym o uregulowaniu opłat po upływie 20 lat.

 

 1. Intencje mszalne na rok 2023 i wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Małżonków, którzy w przyszłym roku będą obchodzić złote i srebrne jubileusze małżeństwa prosimy o zgłoszenie się w najbliższym tygodniu do kancelarii.

 

 1. Młodzież klas 8 szkół podstawowych, szkół średnich oraz starszą zachęcamy do wzięcia udziału w największym spotkaniu młodzieży archidiecezji, które będzie miało miejsce w sobotę 19 listopada na Hali Polonia w Częstochowie. Koszt uczestnictwa to 10 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 8 listopada. Sprzed naszego kościoła będzie na to wydarzenie odjeżdżał autokar o godz. 13.15.

 

 1. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 


23.10.2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ogarnijmy w nim modlitwą wszystkie dzieła misyjne Kościoła.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00

- dla dzieci w środy o godz. 16.30

 

 1. W tym tygodniu nie odbędą się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania klas 8.

 

 1. W najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk. Na wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Także od 15 listopada będą przyjmowane intencje mszalne na rok 2023.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Z racji Niedzieli Misyjnej ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wsparcie misji i misjonarzy.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Ryszarda Grabowskiego z Siedlca (68 lat). Wieczny odpoczynek…

 


16.10.2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00

- dla dzieci w środy o godz. 16.30

 

 1. We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom i pielęgniarkom dziękujemy za ich troskę o nasze zdrowie i życzymy potrzebnych łask w życiu osobistym i zawodowym.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy w tym szczególnym czasie modlitewną pamięcią naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk. Na wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Ofiary składane przy zamawianiu wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na opał do ogrzania klasztoru. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Z racji Dnia Papieskiego ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Józefa Całusa z Zawady (74 lata). Wieczny odpoczynek…

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.