Ogłoszenia Parafialne

22.10.2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w nim o modlitwie za misjonarzy i materialnym wsparciu dzieł misyjnych Kościoła.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00

-dla dzieci w środy o godz. 16.30

 

 1. W środę podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 nastąpi inauguracja Róży Różańcowej mającej stałą intencję modlitewną za dzieci i młodzież - o wzbudzenie, zachowanie i rozwój w nich wiary, ufności Bogu i miłości.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Świętych który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w salce parafialnej. Prosimy, aby uczestnicy mieli stroje przedstawiające świętych. Zapewniamy wiele atrakcji i poczęstunek.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy modlitwą naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne. Modlitwa za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych będzie 1 i 2 listopada o godz. 13.15 a po niej Msze Święte. Wypominki miesięczne połączone z różańcem w dni powszednie od 3 do 30 listopada o godz. 17.20. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk. Na wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Ofiary składane przy zamawianiu wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru.

 

 1. Osobom posiadającym groby najbliższych na cmentarzu w Mstowie przypominamy o konieczności wniesienia opłaty przedłużającej miejsce pochówku po 20 latach od ostatniego wykupu grobu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Dziękujemy Rycerzom Św. Jana Pawła II za przeprowadzenie zbiórki na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz wszystkim którzy wsparli to dzieło. Ofiary składane dziś do dużej skarbony z tyłu kościoła będą przeznaczone na misje.

 

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności naszego współbrata ks. Zygfryda Zastockiego CRL z Ełku (81 l.). Polećm go miłosierdziu  Bożemu…

 

Parafianom oraz gościom naszej wspólnoty życzymy błogosławionej niedzieli oraz kolejnego tygodnia życia


15.10.2023

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W naszej Ojczyźnie dzisiejsza niedziela jest dniem wyborów parlamentarnych. Wszystkich posiadających prawo wyborcze zachęcamy do oddania swojego głosu w wyborach.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w październiku:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00

Różaniec dla dzieci w środy o godz. 16.30

 

 1. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim leczącym i pielęgnującym chorych dziękujemy za ich służbę i zapewniamy ich o modlitwie.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- podczas Mszy Św. o godz. 9.00 będzie śpiewał chór Cantiamo Tutto z Wrocławia

- Msza Św. z udziałem społeczności szkoły z Jaskrowa o godz. 11.00.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Świętych który odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 11.00 w salce parafialnej. Prosimy by uczestnicy mieli stroje przedstawiające świętych. Zapewniamy wiele atrakcji i poczęstunek.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy modlitewną pamięcią naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i miesięczne. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk. Na wypominki roczne będziemy przyjmować od połowy listopada. Ofiary składane przy zamawianiu wypominek będą przeznaczone na zakup opału do ogrzania klasztoru (jego koszt to ponad 50 tyś zł.).

 

 1. Osobom posiadającym groby najbliższych na cmentarzu w Mstowie przypominamy o konieczności wniesienia opłaty przedłużającej miejsce pochówku po 20 latach od ostatniego wykupu grobu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na opał do ogrzania kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Z racji Dnia Papieskiego ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Bogumiła Sarnę z Zawady (72 lata). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

08.10.2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W naszym kościele przeżywamy dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Ks. Grzegorzowi Borowikowi dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże.

 

 1. Dziś na ogrodzie klasztornym od 12.00 do 18.00 można korzystać z atrakcji miasteczka średniowiecznego zorganizowanego przez fundację Art System we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Wszystkich zachęcamy do codziennego odmawiania różańca. W październiku w naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20

- w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00

Różaniec dla dzieci w środy o godz. 16.30.

 

 1. Zakładamy nową Różę Różańcową mającą stałą intencję modlitewną za dzieci i młodzież - o wzbudzenie, zachowanie i rozwój w nich wiary, ufności Bogu i miłości. Osoby chętne by podjąć się stałej modlitwy w tej intencji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Msza Św. w intencji dyrekcji szkół, nauczycieli i katechetów o godz. 18.00. Pracownikom Oświaty życzymy wielu Bożych łask, światła Ducha Świętego i cierpliwości w trudnej pracy wychowywania młodego pokolenia.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

W ubiegłym miesiącu na remont elewacji kościoła zebraliśmy 2 010 zł. W tej kwocie znajdują się m.in. ofiary od rodzin: z Jaskrowa (1000 zł) i Mstowa (600 zł). We wrześniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4980 zł. W tej kocie znajdują się m.in. ofiary: pielgrzymów z Gietrzwałdu (1300 zł), Henryka Kaloty (1000 zł) oraz rodzin z Latosówki (1000 zł) i Mstowa (600 zł). Ofiary na kwiaty złożyła rodzina z Siedlca (500 zł) oraz Koła Różańcowe: z Jaskrowa (400 zł), żeńskie z Mstowa-Wancerzowa (370 zł), pani Mazurowej z Siedlca (330 zł), i z Siedlca (280 zł).

Dziękujemy za warzywa i owoce przywiezione w ostatnich tygodniach do klasztoru.

Ofiary składane dziś do dużej skarbony jako taca będą przeznaczone na opał do ogrzania kościoła w zimie. Do tego celu został zakupiony ekogroszek za ponad 50 tyś zł. Do tej pory na opał zebraliśmy 22340 zł (we wrześniu datki na ten cel przekazali m.in. rodzina z Siedlca (600 zł) i osoba z Zawady (500 zł)). Dziękujemy za zrozumienie i wszelkie wsparcie. Bóg zapłać!

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do Siebie śp. Ewę Małolepszą z Jaskrowa (51 lat). Wieczny odpoczynek…

 

Parafianom, gościom i dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 


01.10.2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W październiku zachęcamy wszystkich do codziennego odmawiania różańca. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się:

- od poniedziałku do soboty o godz. 17.20;

- w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.

Różaniec dla dzieci w środy o godz. 16.30.

 

 1. W ramach duchowego przygotowania do uroczystości NMP Różańcowej od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętych o godz. 18.00 będzie głoszona homilia. Do udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy Św. w te dni zachęcamy wszystkich, zwłaszcza członków Żywego Różańca.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.15 w salce.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:

- od godziny 8.00 odwiedziny chorych;

- spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30;

- Msza Św. z homilią dla uczniów szkół podstawowych o godz. 17.00. Dla uczniów klas 7 udział w tej Mszy Św. jest obowiązkową częścią formacji w przygotowaniu do bierzmowania. Dzieci, zwłaszcza te po I Komunii Świętej, młodzież i dorosłych zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w pierwsze piątki miesiąca;

- Różaniec po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. Schola zaprasza nowe dzieci i młodzież do wspólnego wychwalania Boga śpiewem i budowania w tej grupie koleżeńskich relacji. Próby scholii w piątki o godz. 18.00 w salce.

 

 1. Msza Św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę o godz. 7.00.

 

 1. Chłopców uczęszczających do szkół podstawowych i średnich zachęcamy aby dołączyli do służby liturgicznej ołtarza. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Kurs lektorski w soboty o godz. 12.00.

 

 1. Fundacja Art System we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki zaprasza na Festiwal Mstów – Kroniki Średniowiecza. Odbędzie się on na terenie naszego ogrodu klasztornego w najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00. Podczas festiwalu przewidziano bardzo wiele atrakcji m.in. każdy będzie mógł uczestniczyć w warsztatach tańca dawnego, wziąć udział w turnieju, zobaczyć pokaz sokolnika i kaskaderki konnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość NMP Różańcowej. Msza Święta po której nastąpi procesja obok kościoła z Najśw. Sakramentem o godz. 11.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony z tyłu kościoła jako taca. Ofiary składane w przyszłą niedzielę odpustową będą przeznaczone na ogrzewania kościoła.

 


24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

 

 1. W czwartek:

- wspomnienie św. Wacława – dzień modlitwy za naszego Księdza Arcybiskupa;

- spotkanie Rycerzy Św. Jana Pawła II o godz. 18.30 w salce.

 

 1. W sobotę:

- zbiórka ministrantów o godz. 11.00 w kościele (zapraszamy na nią także nowych kandydatów do służby przy ołtarzu)

- konferencja przed chrztem w salce o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca

- po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i konferencja dla ich rodziców.

 

 1. W niedzielę rozpoczynamy październik. Wszystkich zachęcamy do odmawiana różańca. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe w niedziele po Mszach Św. o godz. 16.00 a w dni powszednie o godz. 17.20. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy o godz. 16.30.

 

 1. Pragniemy założyć nową Różę Różańcową mającą stałą intencję modlitewną za dzieci i młodzież - o wzbudzenie, zachowanie i rozwój w nich wiary, ufności Bogu i miłości. Osoby chętne by podjąć się stałej modlitwy w tej intencji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość NMP Różańcowej.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony pod chórem na bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy za warzywa i owoce przekazane do naszego klasztoru.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Łukasza Radeckiego z Wancerzowa (39 lat), Edwarda Kowalika z Jaskrowa (82 lata) i Halinę Knysak z Wancerzowa (79 lat). Wieczny odpoczynek…

17.09.2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur kapłana w konfesjonale w dni powszednie od 17.20.

 

2. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane w terminach: 15-23 listopad 2023 oraz 2-10 lutego 2024. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii, a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

3. W sobotę wspomnienie św. Pio – Msza Święta na Przeprośnej Górce o godz. 17.00.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

                                


10.09.2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania w klas 7 i 8 wraz z rodzicami. Obecność kandydata wraz z jednym z rodziców jest obowiązkowa.

 

2. Spotkanie katechetów w środę 13 września o godz. 19.00 w klasztorze.

 

3. W czwartek  przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy, aby otoczyć troską i przyozdobić krzyże przydrożne oraz te w naszym sąsiedztwie.

 

4. Dekanalna Pielgrzymka Chorych odbędzie się w piątek 15 września w kościele św. Wojciecha w Częstochowie o godz. 11.00. Zachęcamy, aby pomóc naszych chorym w dotarciu na to wydarzenie.

 

5. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane na listopad 2023 i luty 2024 roku. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii, a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Taca dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła w najbliższym sezonie grzewczym. Dziękujemy za ofiarność.

 

7. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela.

 


03.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W najbliższy poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W piątek święto Narodzenia NMP. O godz. 17.00 Msza Św. przy kapliczce na ul. Wolności w Mstowie. Podczas tej Mszy Św. będzie poświęcenie ziarna do siewu.

 

 1. Wyjazd na główne uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu w sobotę o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła oraz o godz. 6.10 z przystanku OSP Konin.

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 12 maja 2024 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 wraz z rodzicami we wtorek 12 września o godz. 18.40.

 

 1. Spotkanie katechetów w środę 13 września o godz. 19.00 w klasztorze.

 

 1. Do 20 września trwają zapisy i wpłaty zaliczek na pielgrzymki do Ziemi Świętej zaplanowane na listopad 2023 i luty 2024 roku. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii a więcej informacji uzyskać u ks. Piotra.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii. W sierpniu na renowację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 4250 zł. Ofiary na ten cel złożyli m.in.: pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej (1000 zł), rodzina z Mstowa (800 zł), osoba z Mstowa (500 zł), rodzina z Cegielni (500 zł) i rodzina z Zawady (500 zł). Na remont elewacji kościoła zebraliśmy w sierpniu 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w najbliższym sezonie grzewczym. Koszt opału to 52 tyś zł.. Do tej pory na ten cel uzbieraliśmy 14 580 zł (w tej kwocie jest m.in. ofiara rodziny z Siedlca 1100 zł).

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Stefana Świącika z Wancerzowa (92 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego nauczycielom oraz uczniom życzymy darów Ducha Świętego, zapału do pracy oraz samych sukcesów.


27.08.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Ryszarda, grupy muzycznej, osób noszących nagłośnienie i strażaków dbających o bezpieczeństwo w drodze.

 

 1. W naszym kościele w dni powszednie od 17.20 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i kapłan pełni dyżur w konfesjonale.

 

 1. W piątek, 1 września:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I piątku i rozpoczynającego się roku szkolnego od godz. 17.20

 

 1. W najbliższą sobotę:

- Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo o godz. 7.00

- konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

- zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 9.00

- Msza Św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla nauczycieli i uczniów o godz. 11.00

 

 1. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 które 12 maja 2024 roku mają przyjąć I Komunię Świętą odbędzie się niedzielę 10 września po Mszy o godz. 11.00.

 

 1. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Ziemi Świętej zaplanowaną na luty 2024 roku proponujemy jeszcze jeden termin pielgrzymki od 15 do 23 listopada 2023 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii. Zapisy i wpłata zaliczki do 20 września.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Annę Mermer z Jaskrowa (91 lat). Wieczny odpoczynek…

20.08.2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Odpowiadając na apel Caritas Polska dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc dla zmagających się ze skutkami powodzi mieszkańców Słowenii. Pod wodą znalazło się dwie trzecie Słowenii a straty szacowane są na setki milionów Euro.

 

 1. Mieszkańców Srocka prosimy o życzliwe przyjęcie na nocleg z 24 na 25 sierpnia uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

 

 1. Arcybiskup Wacław Depo zaprasza wszystkich diecezjan na uroczystości ku czci NMP Częstochowskiej będące jednocześnie duchowym przygotowaniem do peregrynacji kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej archidiecezji.

W piątek 25 sierpnia:

 - 17.15 Nieszpory w Archikatedrze Świętej Rodziny

 - procesja z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę

 - 19.00 Msza Święta wigilii Uroczystości NMP Częstochowskiej na jasnogórskim szczycie.

Z racji tych uroczystości w najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Msza Św. przy kapliczce w Zawadzie w sobotę o godz. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał do ogrzania kościoła. Rycerzom Św. Jana Pawła II dziękujemy za posprzątanie wnętrza dzwonnicy. Dzisiejsza taca na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Józefa Szczerbiaka z Zawady (77 lat). Wieczny odpoczynek…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.