Ogłoszenia Parafialne

16.07.2023

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od 17.20.

 

 1. 2. W następnym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Błogosławieństwo pojazdów oraz kierowców:

-w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00 i 11.00,

-w dzień wspomnienia św. Krzysztofa, we wtorek 25 lipca po Mszy Świętej o 18.00.

Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

 1. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać obchody 23 rocznicy koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Zapraszamy do lektury.

 

 1. 312 Warszawska Pielgrzymka Akademicka Grup 17 na Jasną Górę wyrusza 6 sierpnia 2023 z Kościoła św. Anny w Warszawie. Zachęcamy do pielgrzymowania w naszej grupie kanonickiej błękitno-czerwono-błękitnej. Więcej informacji na stronie pielgrzymki www.17-ka.org.pl i przewodnika grupy ks. Macieja Guziejko CRL (tel. 513-318-420).

 

 1. Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej /Izraela/ w dniach od 2  do 10 lutego 2024 roku /w czasie ferii zimowych/. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Jadwigę Figzał z Jaskrowa (89 lat), śp. Alfredę Pulcer z Mstowa (87 lat), Zofię Gajdę ze Srocka (83 lat). Wieczny odpoczynek…

09.07.2023

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur kapłana  w konfesjonale w dni powszednie od 17.20.

 

 1. Rozpoczął się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Prosimy o życzliwe przyjmowanie pątników. W najbliższy piątek o godz. 19.00 do Srocka dotrze Piesza Pielgrzymka Przemyska.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z oczyszczeniem wnętrza wieży kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

02.07.2023

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Sprzątanie pomieszczeń w których będą nocować uczestnicy pieszych pielgrzymek na Jasną Górę zaplanowano na najbliższy wtorek o godz. 9.00. Prosimy o pomoc zwłaszcza członków grup działających przy parafii.

 

 1. W pierwszy piątek:

– od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– od 17.20 okazja dla spowiedzi

 

 1. W czerwcu na kontynuację prac przy ołtarzu Matki Bożej zebraliśmy 1470 zł. W tej kwocie są m.in. ofiary mieszkańców Siedlca (680 zł) i mieszkańców Kuchar (430 zł). Na remont elewacji zebraliśmy 1020 zł (w tej kwocie jest ofiara rodziny z Jaskrowa (500 zł) i ofiara Kółka Różańcowego z ul. Wolności w Mstowie (500 zł). Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary składane do dużej skarbony na wydatki związane z utrzymaniem kościoła. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z oczyszczeniem wnętrza wieży kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp.: Piotra Bednarka z Siedlca (83 lata) i Elizę Garus z Mstowa (40 lat). Wieczny odpoczynek…

 


25.06.2023

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W czwartek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. w intencji ks. Piotra Szydełki CRL z okazji imienin o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Firmie Trans-Bud rodziny Herężych dziękujemy za wykonane w tym roku prace na terenie ogrodu klasztornego a firmie stolarskiej Grzegorza Choryłka za wykonanie i ofiarowanie nowej poręczy przy schodach między klasztorem a kościołem.

 

 1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie śp. Zofię Chrapońską z Jaskrowa (87 lat) i Szymona Góraka ze Srocka (58 lat). Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…  

 

Na rozpoczynający się czas wakacji i urlopów wszystkim życzymy bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku.

 


18.06.2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 na Rynku w Mstowie odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania  z sakramentu pokuty od godz. 17.20.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła oraz te złożone na zakup opału na sezon zimowy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do siebie śp. Krzysztofa Nocunia z Jaskrowa (70 lat) i Jerzego Całusińskiego z Kuchar (56 lat). Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 


11.06.2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną przy kościele dziś po Mszy Św. o godz. 16.00 oraz w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszach o godz. 18.00. Prosimy aby na procesjach nie zabrakło ministrantów, dzieci sypiących kwiaty oraz mężczyzn niosących baldachim.

 

 1. Msza Św. w intencji mieszkańców Siedlca i Gąszczyka zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00 przed remizą w Siedlcu.

 

 1. Msza Św. składkowa i nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18.00.

 

 1. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów w czwartek po procesji.

 

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 

 1. W niedzielę 18 czerwca o godz. 16.00 na Rynku w Mstowie odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na bieżące wydatki związane z utrzymaniem kościoła. W maju na remont elewacji kościoła zebraliśmy 5660 zł (w tej kwocie jest m.in. przychód z kiermaszu ciast podczas festynu parafialnego – 5300 zł). Na restaurację ołtarza Matki Bożej zebraliśmy 1700 zł (w tej kwocie znajdują się m.in. ofiary dwóch rodzin z Cegielni (po 500 zł). Bóg zapłać!

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na zakup ekogorszku do ogrzania kościoła podczas przyszłego sezonu grzewczego. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Kazimierza Mermera z Cegielni (70 lat). Wieczny odpoczynek…

04.06.2023

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Świętej.

Msze w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, ok. 11.30 (po powrocie do kościoła procesji Eucharystycznej) i 16.00. Po Mszy o godz. 9.00 wyruszy z kościoła procesja z Przenajświętszym Sakramentem w stronę Rynku w Mstowie.

Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji, rycerzy św. Jana Pawła II o niesienie baldachimu. Wszystkie dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych. Zachęcamy do licznego udziału w procesji która jest uwielbieniem Chrystusa pod postacią Chleba i publicznym wyznaniem wiary.

 

 1. W Boże Ciało o godz. 19.30 odbędzie się koncert uwielbienia JA JESTEM na placu przy ul. Ogrodowej w Częstochowie (obok Radia FIAT). Koncert ten wpisuje się w ogólnopolskie uwielbienie za dar Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do wspólnego uwielbienia zapraszają częstochowscy muzycy - wokaliści, instrumentaliści oraz 50-cioosobowy chór.

 

 1. Od czwartku przez kolejnych osiem dni obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem na placu przy kościele. Prosimy by nie zabrakło na niej panów niosących baldachim, ministrantów i dzieci sypiących kwiaty.

 

 1. W piątek odbędzie się pielgrzymka rodzinna do Niepokalanowa i Nieborowa a w sobotę pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Krakowa. Zbiórka uczestników w piątek oraz sobotę o godz. 6.30 na parkingu przed kościołem.

 

 1. Msza Święta przy Krzyżu w Zawadzie zostanie odprawiona w niedzielę 11 czerwca o godz. 10.00.

 

 1. Dziękujemy osobom które przyczyniły się do organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka na ogrodach klasztoru: Wójtowi i Gminie Mstów, komitetowi organizacyjnemu pod przewodnictwem Zbyszka Derdy, wolontariuszom, fundatorom nagród i fantów, darczyńcom, osobom które upiekły i ofiarowały ciasta.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Mariana Resakowskiego z Mstowa (64 lata). Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 


28.05.2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dziś od 12.00 do 19.00 na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez naszą parafię i gminę, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.20.

 

 1. W środy o 18.00 Msza Św. składkowa i nowenna do Matki Bożej.

 

 1. W czerwcu słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

- od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

- od godz. 16.30 spowiedź dla uczniów szkół podstawowych

- o 17.00 Msza Św. szkolna

 

 1. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyruszy autokar na spotkanie młodych na Lednicy. Będzie on także zabierał chętnych w Częstochowie. Zachęcamy do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

- o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo

- o godz. 17.00 konferencja przedchrzcielna w salce

 

 1. Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela i nowego czasopisma Magazynu Niedziela w cenie 15 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Rodzinie z Mstowa dziękujemy za kwiaty przekazane do kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem jako taca będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do Siebie śp. Alfreda Grabarka z Gąszczyka (82 lata). Wieczny odpoczynek…

 


21.05.2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W piątek modlitwami ogarniajmy nasze mamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

- podczas Mszy Św. o godz. 9.00 powołanie Chorągwi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II

- od 12.00–18.00 nasza parafia i Gmina Mstów zapraszają na festyn Dzień Dziecka z Kanonikami organizowany w ogrodzie klasztornym. Podczas festynu dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np.: przejażdżek konnych, dmuchańców, popcornu, waty cukrowej.

W związku z festynem Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast do klasztoru w niedzielę 28 maja rano.

 

 1. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (8 czerwca br.) prosimy:

- mieszkańców Siedlca pod opieką Piotra Choryłka

- mieszkańców Mstowa pod opieką Danuty Sambor

- mieszkańców Kuchar pod opieką Aleksandry Całus

- rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła – zamówiony mahoniowy klęcznik. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na czyszczenie wieży. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła.

 

 1. W gablocie przed kościołem znajduje się ogłoszenie Wójta Gminy dotyczące sprzedaży węgla.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłego w ostatnim czasie śp. Michała Mazurkiewicza z Wancerzowa (38 lat). Wieczny odpoczynek…

14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej. Msze Św. są wyjątkowo sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 i 16.00.

 

 1. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach Świętych.

 

 1. W tych dniach modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

 1. Spotkanie w sprawie festynu gminno-parafialnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej w piątek o godz. 17.00.

 

 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kościele będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Już za dwa tygodnie na ogrodzie klasztornym odbędzie się festyn gminno-parafialny Dzień Dziecka z Kanonikami. Jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Osoby mogące ofiarować przedmioty na loterię prosimy o dostarczenie ich w najbliższym tygodniu do klasztoru. Przychód z loterii będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych naszej parafii.

 

 1. W sobotę 3 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się spotkanie młodych. Zachęcamy młodzież szkół średnich, studiującą i pracującą do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Do autokaru będzie można również wsiąść w Częstochowie. Koszt wyjazdu to 130 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika Niedziela.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wydatki związane z bieżącym utrzymaniem kościoła. Ofiary składane dziś do dużej skarbony pod chórem będą przeznaczone na oczyszczenie wnętrza wieży kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, siedziba: 42 – 244 Mstów, ul. Targowa 2.